Oto modlitwa do Jana Pawła II. Już zatwierdzona!

2011-04-04 11:46 | Aktualizacja: 11:53
Papież Jan Paweł II

Papież Jan Paweł II (Fot. ALEXANDER ZEMLIANICHENKO / AP)

Watykan zatwierdził pierwszą, oficjalną modlitwę dziękczynną w intencji Karola Wojtyły, którą wierni mogą prosić Jana Pawła II o wstawiennictwo, dziękować za doznane łaski, a także modlić się w intencji papieża.



"Fakt" publikuje dziś polską wersję nowej modlitwy, której słowa zostały zatwierdzone przez tzw. Trybunał Rogatoryjny, kościelną instytucję zajmującą się w Polsce przygotowaniem procesu beatyfikacyjnego Karola Wojtyły.

Wiadomo już, kto oficjalnie poprosi Benedykta XVI o beatyfikację naszego papieża. 1 maja w Watykanie najważniejszą tego dnia kwestię, która rozpocznie ceremonię beatyfikacyjną Jana Pawła II, wypowie kardynał Agostino Vallini, wikariusz generalny Rzymu. Na słowa kardynała czekać będą miliony w Watykanie i przed telewizorami na całym świecie. Po ceremonialnej prośbie do papieża o beatyfikację Karola Wojtyły, zostanie odczytane nazwisko nowego błogosławionego i jego krótki życiorys. Następnie Benedykt XVI ogłosi Jana Pawła II błogosławionym.

Kardynał Vallini będzie także przewodniczył czuwaniu modlitewnemu, które rozpocznie się 30 kwietnia. On też uczestniczył będzie w ostatnim elemencie beatyfikacji, czyli złożeniu trumny Błogosławionego Karola Wojtyły w Kaplicy Św. Sebastiana w bazylice watykańskiej. Wcześniej trumna z ciałem Jana Pawła II będzie wystawiona dla wiernych.

MODLITWA O UDZIELENIE ŁASKI PRZEZ WSTAWIENNICTWO SŁUGI BOŻEGO JANA PAWŁA II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą.Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy z nadzieją, że Twój Sługa Papież Jan Paweł II, zostanie rychło włączony w poczet Twoich świętych. Amen.

* Za zgodą władzy kościelnej kard. Camillo Ruini, Wikariusza Jego Świątobliwości dla Diecezji Rzymskiej





Źródło: fakt.pl
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 13
  • ~marian2014-06-20 00:48

    Ojcze proszę o łaskę uzdrowienia z niedowładu nóg

  • ~lili2014-05-22 11:29

    najdroższy ojcze święty proszę cię o łaskę zdrowia dla mnie i mojej rodziny, oraz o rozwiązanie problemów alkoholowych moich rodziców. Za wszystkie łąski dotychczas otrzymane dziękuję z całego serca.

  • ~Stanisław2014-05-12 00:13

    Ojcze świety proszę owstawiennictwo w uzdrowieniu mojej żony

  • ~hihruczek2014-04-21 11:59

    ***** *** mnie to int.

  • ~ELZBIETA2014-03-21 20:12

    blagam o wstawiennictwo TWOJE OJCZE SWIETY W INTENCJI POKONANIA CHOROBY NOWOTWOROWEJ KRZYSZTOFA

  • ~aga2014-02-13 21:30

    ojcze Święty błagam cię o łaskę uzdrowienia taty Edwarda z poważnej choroby i daj mu dużo siły na każdy dzień. błagam

  • ~Danuta2013-09-14 22:00

    Kochany Janie Pawle II, blagam cie, wypros mi zdrowie, tto jedno o co cie prosze, wiesz co ci obiecalam i zrobie to. Chce sie spotkac z toba przy twoim grobiee w Waykanie i dziekowac za wszystko cco uprosiles dla mnnie u Ojca.
    Miej mie w opiece najdrozszy Ojcze Swiety

  • ~basia2013-07-31 12:22

    Janie Pawle II bardzo mocno Cię kocham i wierze że wysłuchasz moich modlitw i pomożesz mi poukładać sobie wszystko...
    Znasz moje marzenia.. prośby ... Proszę Cię również o zdrowie i opiekę dla mojej całej rodziny... Wiem że mnie słyszysz bo zawsze odpowiadasz na moje modlitwy... Wiem że i ty razem wysłuchasz...
    Z całego serca już dziękuję i czekam z cierpliwością na Twoje łaski...

  • ~Konrad Wallenrod2011-04-08 02:20

    re; Beata.Drugi list do Koryntian rozdzial 3 wiersz 16-18.A kiedy ktos zwraca sie do Pana ,zaslona opada.Pan zas jest Duchem,a gdzie jest Duch Panski -tam -wolnosc.My wszyscy z odslonieta twarza wpatrujemy sie w jasnosc Panska jakoby w zwierciadle ; za sprawa Ducha Panskiego,coraz bardziej jasniejac,upodabniamy sie do Jego obrazu. Rozdzial 4 wiersz 2-5.Unikamy postepowania ukrywajacego sprawy hanbiace,nie uciekamy sie do zadnych podstepow ani nie falszujemy slowa Bozego,lecz okazaniem prawdy przedstawiamy siebie samych w obliczu Boga osadowi sumienia kazdego czlowieka.A jesli nawet Ewangelia nasza jest ukryta ,to tylko dla tych ,ktorzy ida na zatracenie,dla niewiernych,ktorych umysly zaslepil bog tego swiata,aby nie olsnil ich blask Ewangelii,chwaly Jezusa Chrystusa,ktory jest obrazem Boga,Nie glosimy bowiem siebie samych lecz Chrystusa Jezusa jako Pana,a nas -jako slugi wasze przez Jezusa.Ew.sw Lukasza rozdzial 1 wiersz 46-47 wtedy Maryja rzekla ; Wielbi dsza moja Pana,i raduje sie duch moj w Bogu , moim Zbawcy. Ew.sw Jana rozdzial 20.wiersz 2-29 Tomasz Mu odpowiedzial ; Pan moj i Bog moj !.Powiedzial mu Jezus ;uwierzyles dlatego .Poniewaz Mnie ujrzales ?.Blogoslawieni ,ktorzy nie widzieli a uwierzyli. List do Rzymian rozdzial 8 wiersz 12-14. Jestesmy wiec bracia ,dluznikami,ale nie ciala,bysmy mieli zyc wedlug ciala.Bo jezeli bedziecie zyli wedlug ciala,czeka was smierc.Jezeli zas przy pomocy Ducha usmiercac bedziecie poped ciala-bedziecie zyli.Albowiem wszyscy ci ,ktorych prowadzi Duch Bozy ,sa synami Bozymi.Ew.sw.Mateusza rozdzial 8 wiersz 21-22. Ktos inny sposrod uczniow rzekl do niego Panie pozwol mi najpierw pojsc pogrzebac mojego ojca !. Lecz Jezus mu odpowiedzial ; Pojdz za Mna ,a zostaw umarlym grzebanie ich umarlych.Masz Beato racje droga jest szeroka tyko brama waska,a kogo jest wiecej tych co po niej maszeruja czy tych co przez brame wchodza i staraja sie do niej dostac. Dzieje Apostolskie rozdzial 20 wiersz 28 30.Pierwszy list do Tymoteusza rozdzialy 2 do 4 wszystko wyjasniaja.Kto odczuwa bojazn przed Bogiem powinien zgiac kolana i to przeczytac.

  • ~BEATA2011-04-07 20:50

    IDZIE ŻYCIE SZARE BURE NIE POJĘTE NIE WIE CO TO ŚWIĘTE WIĘC LUDU OTWÓRZ OCZY SŁUCHAJ ME WOŁANIE JEŚLI WIERZYSZ ZAWSZE PAN PRZY TOBIE STANIE.ROZERWIJCIE SWE KAJDANY NIEWIERZĄCY BO JESTEŚCIE ŚPIĄCY.