Oto modlitwa do Jana Pawła II. Już zatwierdzona!

2011-04-04 11:46 | Aktualizacja: 11:53
Papież Jan Paweł II

Papież Jan Paweł II (Fot. ALEXANDER ZEMLIANICHENKO / AP)

Watykan zatwierdził pierwszą, oficjalną modlitwę dziękczynną w intencji Karola Wojtyły, którą wierni mogą prosić Jana Pawła II o wstawiennictwo, dziękować za doznane łaski, a także modlić się w intencji papieża.

reklama


"Fakt" publikuje dziś polską wersję nowej modlitwy, której słowa zostały zatwierdzone przez tzw. Trybunał Rogatoryjny, kościelną instytucję zajmującą się w Polsce przygotowaniem procesu beatyfikacyjnego Karola Wojtyły.

Wiadomo już, kto oficjalnie poprosi Benedykta XVI o beatyfikację naszego papieża. 1 maja w Watykanie najważniejszą tego dnia kwestię, która rozpocznie ceremonię beatyfikacyjną Jana Pawła II, wypowie kardynał Agostino Vallini, wikariusz generalny Rzymu. Na słowa kardynała czekać będą miliony w Watykanie i przed telewizorami na całym świecie. Po ceremonialnej prośbie do papieża o beatyfikację Karola Wojtyły, zostanie odczytane nazwisko nowego błogosławionego i jego krótki życiorys. Następnie Benedykt XVI ogłosi Jana Pawła II błogosławionym.

Kardynał Vallini będzie także przewodniczył czuwaniu modlitewnemu, które rozpocznie się 30 kwietnia. On też uczestniczył będzie w ostatnim elemencie beatyfikacji, czyli złożeniu trumny Błogosławionego Karola Wojtyły w Kaplicy Św. Sebastiana w bazylice watykańskiej. Wcześniej trumna z ciałem Jana Pawła II będzie wystawiona dla wiernych.

MODLITWA O UDZIELENIE ŁASKI PRZEZ WSTAWIENNICTWO SŁUGI BOŻEGO JANA PAWŁA II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą.Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy z nadzieją, że Twój Sługa Papież Jan Paweł II, zostanie rychło włączony w poczet Twoich świętych. Amen.

* Za zgodą władzy kościelnej kard. Camillo Ruini, Wikariusza Jego Świątobliwości dla Diecezji Rzymskiejreklama
Źródło: fakt.pl
Wypowiedzi: 15
 • ~babcia2015-05-02 19:28

  Janie Pawle drugi prosze cie aby wnuki moje były zdrowe a rodzicom dodaj wiary ,siły i miłosci aby mogli w spokoju wychowywać swoje dzieci.

 • ~marta2014-09-24 09:23

  ojcze siwty blagam cie o wysluchanie moich prozb-przepraszam za wszystkie grzechy !!! Blagam cie dopomoz mi i wysluchaj moje modlitwy.Kocham cie ojcze swiety!!! Blagam Cie wysluchaj mnie!! ;(

 • ~marian2014-06-20 00:48

  Ojcze proszę o łaskę uzdrowienia z niedowładu nóg

 • ~lili2014-05-22 11:29

  najdroższy ojcze święty proszę cię o łaskę zdrowia dla mnie i mojej rodziny, oraz o rozwiązanie problemów alkoholowych moich rodziców. Za wszystkie łąski dotychczas otrzymane dziękuję z całego serca.

 • ~Stanisław2014-05-12 00:13

  Ojcze świety proszę owstawiennictwo w uzdrowieniu mojej żony

 • ~hihruczek2014-04-21 11:59

  ***** *** mnie to int.

 • ~ELZBIETA2014-03-21 20:12

  blagam o wstawiennictwo TWOJE OJCZE SWIETY W INTENCJI POKONANIA CHOROBY NOWOTWOROWEJ KRZYSZTOFA

 • ~aga2014-02-13 21:30

  ojcze Święty błagam cię o łaskę uzdrowienia taty Edwarda z poważnej choroby i daj mu dużo siły na każdy dzień. błagam

 • ~Danuta2013-09-14 22:00

  Kochany Janie Pawle II, blagam cie, wypros mi zdrowie, tto jedno o co cie prosze, wiesz co ci obiecalam i zrobie to. Chce sie spotkac z toba przy twoim grobiee w Waykanie i dziekowac za wszystko cco uprosiles dla mnnie u Ojca.
  Miej mie w opiece najdrozszy Ojcze Swiety

 • ~basia2013-07-31 12:22

  Janie Pawle II bardzo mocno Cię kocham i wierze że wysłuchasz moich modlitw i pomożesz mi poukładać sobie wszystko...
  Znasz moje marzenia.. prośby ... Proszę Cię również o zdrowie i opiekę dla mojej całej rodziny... Wiem że mnie słyszysz bo zawsze odpowiadasz na moje modlitwy... Wiem że i ty razem wysłuchasz...
  Z całego serca już dziękuję i czekam z cierpliwością na Twoje łaski...


reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV