Oto modlitwa do Jana Pawła II. Już zatwierdzona!

2011-04-04 11:46 | Aktualizacja: 11:53
Papież Jan Paweł II

Papież Jan Paweł II (Fot. ALEXANDER ZEMLIANICHENKO / AP)

Watykan zatwierdził pierwszą, oficjalną modlitwę dziękczynną w intencji Karola Wojtyły, którą wierni mogą prosić Jana Pawła II o wstawiennictwo, dziękować za doznane łaski, a także modlić się w intencji papieża.



"Fakt" publikuje dziś polską wersję nowej modlitwy, której słowa zostały zatwierdzone przez tzw. Trybunał Rogatoryjny, kościelną instytucję zajmującą się w Polsce przygotowaniem procesu beatyfikacyjnego Karola Wojtyły.

Wiadomo już, kto oficjalnie poprosi Benedykta XVI o beatyfikację naszego papieża. 1 maja w Watykanie najważniejszą tego dnia kwestię, która rozpocznie ceremonię beatyfikacyjną Jana Pawła II, wypowie kardynał Agostino Vallini, wikariusz generalny Rzymu. Na słowa kardynała czekać będą miliony w Watykanie i przed telewizorami na całym świecie. Po ceremonialnej prośbie do papieża o beatyfikację Karola Wojtyły, zostanie odczytane nazwisko nowego błogosławionego i jego krótki życiorys. Następnie Benedykt XVI ogłosi Jana Pawła II błogosławionym.

Kardynał Vallini będzie także przewodniczył czuwaniu modlitewnemu, które rozpocznie się 30 kwietnia. On też uczestniczył będzie w ostatnim elemencie beatyfikacji, czyli złożeniu trumny Błogosławionego Karola Wojtyły w Kaplicy Św. Sebastiana w bazylice watykańskiej. Wcześniej trumna z ciałem Jana Pawła II będzie wystawiona dla wiernych.

MODLITWA O UDZIELENIE ŁASKI PRZEZ WSTAWIENNICTWO SŁUGI BOŻEGO JANA PAWŁA II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą.Udziel nam, za jego przyczyną, zgodnie z Twoją wolą, tej łaski, o którą prosimy z nadzieją, że Twój Sługa Papież Jan Paweł II, zostanie rychło włączony w poczet Twoich świętych. Amen.

* Za zgodą władzy kościelnej kard. Camillo Ruini, Wikariusza Jego Świątobliwości dla Diecezji Rzymskiej





Źródło: fakt.pl
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 9
  • ~ELZBIETA2014-03-21 20:12

    blagam o wstawiennictwo TWOJE OJCZE SWIETY W INTENCJI POKONANIA CHOROBY NOWOTWOROWEJ KRZYSZTOFA

  • ~aga2014-02-13 21:30

    ojcze Święty błagam cię o łaskę uzdrowienia taty Edwarda z poważnej choroby i daj mu dużo siły na każdy dzień. błagam

  • ~Danuta2013-09-14 22:00

    Kochany Janie Pawle II, blagam cie, wypros mi zdrowie, tto jedno o co cie prosze, wiesz co ci obiecalam i zrobie to. Chce sie spotkac z toba przy twoim grobiee w Waykanie i dziekowac za wszystko cco uprosiles dla mnnie u Ojca.
    Miej mie w opiece najdrozszy Ojcze Swiety

  • ~basia2013-07-31 12:22

    Janie Pawle II bardzo mocno Cię kocham i wierze że wysłuchasz moich modlitw i pomożesz mi poukładać sobie wszystko...
    Znasz moje marzenia.. prośby ... Proszę Cię również o zdrowie i opiekę dla mojej całej rodziny... Wiem że mnie słyszysz bo zawsze odpowiadasz na moje modlitwy... Wiem że i ty razem wysłuchasz...
    Z całego serca już dziękuję i czekam z cierpliwością na Twoje łaski...

  • ~Konrad Wallenrod2011-04-08 02:20

    re; Beata.Drugi list do Koryntian rozdzial 3 wiersz 16-18.A kiedy ktos zwraca sie do Pana ,zaslona opada.Pan zas jest Duchem,a gdzie jest Duch Panski -tam -wolnosc.My wszyscy z odslonieta twarza wpatrujemy sie w jasnosc Panska jakoby w zwierciadle ; za sprawa Ducha Panskiego,coraz bardziej jasniejac,upodabniamy sie do Jego obrazu. Rozdzial 4 wiersz 2-5.Unikamy postepowania ukrywajacego sprawy hanbiace,nie uciekamy sie do zadnych podstepow ani nie falszujemy slowa Bozego,lecz okazaniem prawdy przedstawiamy siebie samych w obliczu Boga osadowi sumienia kazdego czlowieka.A jesli nawet Ewangelia nasza jest ukryta ,to tylko dla tych ,ktorzy ida na zatracenie,dla niewiernych,ktorych umysly zaslepil bog tego swiata,aby nie olsnil ich blask Ewangelii,chwaly Jezusa Chrystusa,ktory jest obrazem Boga,Nie glosimy bowiem siebie samych lecz Chrystusa Jezusa jako Pana,a nas -jako slugi wasze przez Jezusa.Ew.sw Lukasza rozdzial 1 wiersz 46-47 wtedy Maryja rzekla ; Wielbi dsza moja Pana,i raduje sie duch moj w Bogu , moim Zbawcy. Ew.sw Jana rozdzial 20.wiersz 2-29 Tomasz Mu odpowiedzial ; Pan moj i Bog moj !.Powiedzial mu Jezus ;uwierzyles dlatego .Poniewaz Mnie ujrzales ?.Blogoslawieni ,ktorzy nie widzieli a uwierzyli. List do Rzymian rozdzial 8 wiersz 12-14. Jestesmy wiec bracia ,dluznikami,ale nie ciala,bysmy mieli zyc wedlug ciala.Bo jezeli bedziecie zyli wedlug ciala,czeka was smierc.Jezeli zas przy pomocy Ducha usmiercac bedziecie poped ciala-bedziecie zyli.Albowiem wszyscy ci ,ktorych prowadzi Duch Bozy ,sa synami Bozymi.Ew.sw.Mateusza rozdzial 8 wiersz 21-22. Ktos inny sposrod uczniow rzekl do niego Panie pozwol mi najpierw pojsc pogrzebac mojego ojca !. Lecz Jezus mu odpowiedzial ; Pojdz za Mna ,a zostaw umarlym grzebanie ich umarlych.Masz Beato racje droga jest szeroka tyko brama waska,a kogo jest wiecej tych co po niej maszeruja czy tych co przez brame wchodza i staraja sie do niej dostac. Dzieje Apostolskie rozdzial 20 wiersz 28 30.Pierwszy list do Tymoteusza rozdzialy 2 do 4 wszystko wyjasniaja.Kto odczuwa bojazn przed Bogiem powinien zgiac kolana i to przeczytac.

  • ~BEATA2011-04-07 20:50

    IDZIE ŻYCIE SZARE BURE NIE POJĘTE NIE WIE CO TO ŚWIĘTE WIĘC LUDU OTWÓRZ OCZY SŁUCHAJ ME WOŁANIE JEŚLI WIERZYSZ ZAWSZE PAN PRZY TOBIE STANIE.ROZERWIJCIE SWE KAJDANY NIEWIERZĄCY BO JESTEŚCIE ŚPIĄCY.

  • ~karolinka brylska2011-04-06 19:59

    janiepalwe dlaczego umarłeś jak byłam mała

  • ~Modlitwa do Ojaca Swietego2011-04-05 03:34

    Ew.sw.Mateusza rozdzial 6 wiersz 8-15.W zatem tak sie modlcie; Ojcze nasz,ktory jestes w niebie ,niech sie swieci ime Twoje !.Niech przyjdzie krolestwo Twoje ; niech Twoja wola spelnia sie na ziemi ,tak i w niebie.Chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i przebacz nam nasze winy,jak i my przebaczay tym ,ktorzy przeciw nam zawinili ; i nie dopusc ,abysmy ulegli pokusie,ale nas zachowaj od zlego !.Jesli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia ,i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski.Lecz jesli nie przebaczycie ludziom ,i Ojciec wasz nie przebaczy wam wszych przewinien. Ew.sw Mateusza rozdzial 10 wiersz 32-33.Do kazdego wiec ,ktory sie przyzna do Mnie przed ludzmi,przyznam sie i Ja przed Ojcem ktory jest w niebie.Lecz kto sie mnie zaprze przed ludzmi ,tego zapre sie i Ja przed moim Ojcem,ktory jest w niebie. Ta sama Ew.rozdzial 10 wiersz 22.Bedziecie w nienawisci u wszystkich z powodu mego imienia.Lecz kto wytrwa do konca,ten bedzie zbawiony. Ta sama Ew.rozdzial 18 wiersz 19.Dalej ,zaprawde ,powiadm wam ; jesli dwaj z was na ziemi zgodnie o cos prosic beda ,to wszystkiego uzyczy im moj Ojciec ktory jest w niebie.Bo gdzie sa dwaj albo trzej zebrani w imie moje,tam jestem posrod nich. List do Galatow rozdzial 4 wiersz 6.Na dowod tego,ze jestescie synami Bog wyslal do serc naszych Ducha Syna swego ktory wola ; Abba ,Ojcze,a zatem nie jestes juz niewolnikiem ,lecz synem.jezeli zas synem to i dziedzicem w woli Bozej. Drugi list do Koryntian rozdzial 3 wiersz 16.A kiedy ktos zwraca sie do Pana,zaslona opada.Pan zas jest Duchem,a gdzie jest Duch Panski-tam wolnosc. Dzieje Apostolskie rozdzial 9 wiersz 32.Kiedy Piotr odwiedzal wszystkich,przyszedl do swietych,ktorzy mieszkali w Liddzie. List do Rzymian rozdzial 1 wiersz 7. Do wszystkich przez Boga umilowanych,powolanych swietych,ktorzy mieszkaja w Rzymie ; Laska wam i pokoj od Boga,Ojca naszego i Pana Jezusa Chrystusa !.List do Efezjan rozdzial 1 wiersz 1.Pawel z woli Bozej apostol Chrystusa Jezusa- do swietych ; ktorzy sa w Efezie i do wiernych w Chrystusie Jezusie .Laska wam i pokoj od Boga Ojca naszego i Pana Jezusa Chrystusa. Ten sam list rozdzial 5 wiersz 3.O nierzadzie zas i wszelkiej nieczystosci albo chciwosci niechaj nawet mowy nie bedzie wsrod was ,jak przystoi swietym. List do Filipian rozdzial 4 wiersz 21-2.Pozdrowcie kazdego swietego w Chrystusie Jezusie/Pozdrawiaja was bracia,ktorzy sa ze mna.Pozdrawiaja was wszyscy swieci zwlaszcza ci z domu Cezara. List do Kolosan rozdzial 1 wiersz 1 Pawel z woli Bozej apostol Chrystusa Jezysa i Tymoteusz,brat ,do swietych i wiernych w Chrystusie braci w Kolosach ; laska wam i pokoj od Boga ,ojca naszego !.List swietego Judy Apostola wiersz 3-4 .Umilowani ,wkladajac cale moje staranie w pisanie wam o wspolnym naszym zbawieniu,uwazam za potrzebne napisac do was ,aby zachecic do walki o wiare raz przekazana swietym.Wkradli sie bowiem pomiedzy was jacys ludzie.,ktorzy dawno juz sa zapisani na to potepienie,bezbozni ,ktorzy laske Boga naszego zamieniaja na rozpuste, a nwet wypieraja sie jedynego Wladcy i Pana naszego ,Jezusa Chrystusa.. Ew.sw lukasza rozdzial 1 wiersz 46-47 Wtedy Maryja rzekla ; Wielbi dusza moja Pana i raduje sie duch moj w Bogu ,moim Zbawcy. Drugi list do Koryntian rozdzial 4 wiersz 3-4.A jesli nawet Ewangelia nasza jest ukryta,to tylko dla tych ,ktorzy ida na zatracenie,dla niewiernych ,ktorych umysly zaslepil Bog tego swiata,aby ich nie olsnil blask Ewangelii,chwaly Chrystusa,ktory jest obrazem Boga.Ew sw Jana rozdzial 20 wiersz 28-29 Tomasz Mu odpowiedzial ; Pan moj i Bog moj !.Powiedzial mu Jezus ; uwierzyles dlatego ,poniewaz mnie ujrzales ?.Blogoslawieni ,ktorzy nie widzieli a uwierzyli.

  • ~Prawdziwi Blogoslawieni2011-04-04 14:11

    Ew sw Lukasza rozdzil 11. wiersz 27-28. Gdy On to mowil ,jaks kobieta z tlumu glosno zawolala do Niego ; Blogoslawione lono ,ktore Cie nosilo , i piersi ktore ssales.Lecz On rzekl . Owszem ,ale przeciez blogoslawieni ci ,ktorzy sluchaja slowa Bozego i zachowuja je. Ta sama Ew.rozdzial 6 wiersz 20-23. A On podniosl oczy na swoich uczniow o mowil ;Blogoslawieni jestescie wy ,ubodzy,albowiem do was nalezy krolestwo Boze.Blogoslawieni wy ,ktorzy teraz glodujecie albowiem bedzieci nasyceni.Blogoslawieni wy ,ktorzy teraz placzecie albowiem smiac sie bedziecie.Blogoslawieni bedziecie ,gdy ludzie was znienawidza i gdy wylacza was sposrod siebie,gdy zelza was i z powodu Syna Czlowieczego podadza w pogarde wasze imie jako niecne ; cieszcie sie i radujcie w owym dniu,bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Pierwszy list sw Piotra Apostola. rozdzial 4 wiersz 14 Blogoslawieni jestescie ,jezeli zlorzecza wam z powodu imienia Chrystusa,albowiem Duch chawaly,Bozy Duch na was spoczywa. List do Rzymian rozdzial 5 wiersz 12. Dlatego tez jak przez jednego czlowieka grzech wszedl na swiat ,a przez grzech smierc i w ten sposob smierc przeszla na wszystkch ludzi poniewaz wszyscy zgrzeszyli.Pierwszy list sw,Piotra Apostola.rozdzial 2 wiersz 21-25 Do tego bowiem jestescie powolani ,Chrystus ,przeciez rowniez cierpial za was i zostawil wam wzor,abyscie szli za Nim Jego sladami .On grzechu nie popelnil a wJego ustach nie bylo podstepu.On gdy Mu zlorzeczono ,nie zlorzeczyl,gdy cierpial ,nie grozil,ale oddawal sie Temu,ktory sadzi sprawiedliwie.On w swoim ciele poniosl nasze grzechy na drzewo,abysmy przestali byc uczestnikami grzechow, a zyli dla sprawiedliwosci- krwia Jego zostalscie uzdrowieni.Bladziliscie jak owce ,ale teraz nawrociliscie sie do Pasterza i Stroza dusz waszych. List do Rzymian rozdzial 6 wiersz 8-10.Otoz ,jezeli umarliscie razem z Chrystusem ,wierzymy ,ze z Nim rowniez zyc bedziemy,wiedzac ,ze Chrystus powstawszy z martwych ,juz wiecej nie umiera,smierc nad Nim nie ma juz wladzy.Bo ze umarl ,umarl dla grzechu tylko raz,a zyje ,zyje dla Boga. Ten sam list rozdzial 8 wiersz 38-39. I jestem pewien ,ze ani smierc,ani zycie,ani aniolowie ,ani zwierzchnosci,ani rzeczy terazniejsze,ani przyszle ,ani Moce ,ani co wysokie ,ani co glebokie ,ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdola nas odlaczyc od milosci Boga ,ktora jest w Chystusie ,Panu naszym. Pierwszy list do Tymoteusza rozdzial 2 wiersz 5-6.Albowiem jeden jest Bog ,jeden tez posrednik miedzy Bogiem a ludzmi,czlowiek ,Chrystus Jezus,ktory wydal siebie samego na okup za wszystkch jako swiadectwo we wlasciwym czasie.