Cenckiewicz opublikował nagranie z IPN. Wałęsa mówi na nim do Macierewicza: Ale ja prosiłem o teczkę swoją

| Aktualizacja:

Prezydent Lech Wałęsa 29 maja 1992 r., na kilka dni przed odwołaniem rządu Jana Olszewskiego, prosił ówczesnego szefa MSW Antoniego Macierewicza "o swoją teczkę". Wynika to z nagrania wideo z Archiwum IPN, które opublikował historyk Sławomir Cenckiewicz.

wróć do artykułu
  • ~aaa
    (2017-02-15 16:26)
    panie c wszyscy znają te nagrania - a pan jak zwykle że odkrył amerykę
  • ~Młody
    (2017-02-15 16:35)
    Ważne, że Antoś lubi młode ptysie i Kakao.
  • ~Archer
    (2017-02-15 16:35)
    O czym tu jeszcze pisac. Kiszczak, jaruzel i inni oficjele dawnego rezimu brali i kamulfowali teczki nowych swietych, aby w ten sposob zapewnic sobie bezpieczenstwo plus suta emeryturke. Zyje jeszcze 6 generalow WRON. Pewnie w ich pawlaczach leza nie tylko stare buty. Jezeli pan Cenckiewicz chce sie rzeczywiscie czegos nowego dowego dowiedziec i przechwycic haki, ktorych jeszcze nie ma, to powinien z kominiarzami zlozyc wizyte tej bandyckiej, komunistycznej generalicji i zrobic tam taka rewizje, jak ubecja robila AKowcom.
  • ~Jula
    (2017-02-15 16:38)
    A Cenckiewicz ! To też jeden zprzedrstkowcow.
  • ~po prostu Polak
    (2017-02-15 16:42)
    Panie Profesorze,dobrze że Pan to przypomniał.Zeby tak jeszcze znalezć w TVP film na którym Wałęsa pokatuje teczki które wyniósł do domu,a które nigdy już nie wróciły w komplecie.Był taki film.Pamiętam pokazano go wtedy na żywo
  • ~stary księgowy
    (2017-02-15 16:58)
    Ale fajnie , że ten Wałęsa jeszcze jest- mogę sobie jeszcze dużo zarobić na tej postaci (tytuły jakieś takie naukawe, pensje , honoraria itp ) może jeszcze coś Balbina ma, to jakoś skompiluję i parę tysiączków wpadnie.
  • ~abcd
    (2017-02-15 17:04)
    LW jest znany ze słynnej bajki o tym, jak facet po zasadniczej szkole mechanizacji rolnictwa ograł pułkowników i kapitanów z SB i sam obalił komunizm...
  • ~JOXP
    (2017-02-15 17:27)
    Bolek to kapuś, kłamca i bezczelny oszust, który dzięki oszustwu polegającemu na zatajeniu swojej SB-eckiej działalności i wprowadzeniu w błąd milionów Polaków został wybrany Prezydentem RP.
  • ~autor nieznany
    (2017-02-15 17:34)
    "skoplykowana" sprawa, jak udawac demokrate z ubeckimi papierami
  • ~Stary Solidaruch.
    (2017-02-15 17:34)
    Jaki Lechu Wałęsa był -to był.Ale nie zdradził nas i doprowadził do zwycięstwa!!!!Odspawał nas od ZSRR.Przyłączył do cywilizowanego świata.Załatwił wstąpienie Polski do NATO.A Cenckiewicz jakich by tytułów się nie dorobił oraz odznaczeń to dla mnie będzie tylko wnukiem UB-ka/ SB-ka i nic poza tym.......I nic z tym nie da się zrobić!!!!!!! Można mi wpakować kulkę w łeb (SB-ki już to próbowali robić) a ja zdania nie zmienię.Ja to wszystko przeżyłem i odczułem na własnym grzbiecie.
  • ~rtx
    (2017-02-15 17:42)
    a dlaczego macior tak pajacuje z ta fajeczką?
  • ~ELKA
    (2017-02-15 18:12)
    RODOWICZ TO AGENT SB!!!DONOSILA TAK SAMO JAK WAŁĘSA.... ZDRAJCZYNI!!! KIEDYS PORONILA I UTOPILA!!!! IDENTYCZNIE JAK ZROBIŁ TO WALESA Z NIESLUBNYM SYNEM GRZEGORZEM!!!
  • ~romank
    (2017-02-15 18:33)
    dajcie mu wszystkie teczki,niech zacznie milczec.glosowalem na niego,ciagle sie tego wstydze
  • ~stoczniowiec
    (2017-02-15 19:12)
    Ale to Gorbaczow obalil komunizm
  • ~Jaś
    (2017-02-15 20:46)
    Panie Cenckiewicz proszę napisać kim był M. Wachowski, który tak pilnował L. Wałęsę?
  • ~Zabczynski
    (2017-02-15 21:13)
    zadajmy sobie szczerze natepne pytanie, jaki wplyw mieli rosjanie na urzad prezydenta RP ? chyba nikt sie nie ludzi, czy lustrzane i nienaruszone akta leza w archiwum lubianki ? smierdzi na maksa.
  • ~DRUGIE ŚNIADANIE
    (2017-02-15 21:24)
    A w tyczce była wtyczka , pyntek kiłbasy, ale jo pies zezar i nic nima.
  • ~Anna
    (2017-02-15 22:42)
    Czyli co? Wałęsa ze strachu przez ujawnieniem przeszłości jako TW Bolek obalił komunizm? Dziwny sposób myślenia pana Cenckiewicza.
  • ~Sylwester
    (2017-02-15 22:59)
    Skandynawski szlachcic z Popowa chciał prof. Cenckiewicza przez tzw. " detencję sądową " wpakować do czubów aby przesiedział w szpitalu psychiatrycznym bo ujawnił prawdę .Dzieci i wnuki skandynawskiego szlachcica z Popowa atakują Polaków nożami , kaleczą i zapijają się alkoholem na śmierć.Lech W. też kilka razy zapił tak że był wożony na S.O.R i przebywał na S.O.I.N.K. Lech W. bardzo lubi podobno tzw. ********************** więc z ********** może łatwiej byłoby gdzieś ********* z całym tym Instytutem Lecha W. aby pił i opowiadał jaka to ikona jest światowa a nie Polakom na wizji .
  • ~Antoni
    (2017-02-15 23:35)
    Bolek łże jak pies.

Może zainteresować Cię też:

  • poseł Stanisław Pięta

    Paweł Kowal zadaje pytania o stan gospodarki Polski. Zaskakująca odpowiedź posła Pięty

  • Katarzyna Pikulska

    Lekarka z tekstu tvp.info o rezydentach i kawiorze: Przeprosiny na Twitterze nie wystarczą

  • Telewizja, studio telewizyjne

    Polsat, TVN czy TVP? Zobacz, która stacja jest najlepiej postrzegana przez Polaków. BADANIE CBOS

Zobacz więcej