Cenckiewicz opublikował nagranie z IPN. Wałęsa mówi na nim do Macierewicza: Ale ja prosiłem o teczkę swoją

| Aktualizacja:

Prezydent Lech Wałęsa 29 maja 1992 r., na kilka dni przed odwołaniem rządu Jana Olszewskiego, prosił ówczesnego szefa MSW Antoniego Macierewicza "o swoją teczkę". Wynika to z nagrania wideo z Archiwum IPN, które opublikował historyk Sławomir Cenckiewicz.

wróć do artykułu
  • ~JOXP
    (2017-02-15 17:27)
    Bolek to kapuś, kłamca i bezczelny oszust, który dzięki oszustwu polegającemu na zatajeniu swojej SB-eckiej działalności i wprowadzeniu w błąd milionów Polaków został wybrany Prezydentem RP.
  • ~Archer
    (2017-02-15 16:35)
    O czym tu jeszcze pisac. Kiszczak, jaruzel i inni oficjele dawnego rezimu brali i kamulfowali teczki nowych swietych, aby w ten sposob zapewnic sobie bezpieczenstwo plus suta emeryturke. Zyje jeszcze 6 generalow WRON. Pewnie w ich pawlaczach leza nie tylko stare buty. Jezeli pan Cenckiewicz chce sie rzeczywiscie czegos nowego dowego dowiedziec i przechwycic haki, ktorych jeszcze nie ma, to powinien z kominiarzami zlozyc wizyte tej bandyckiej, komunistycznej generalicji i zrobic tam taka rewizje, jak ubecja robila AKowcom.
  • ~abcd
    (2017-02-15 17:04)
    LW jest znany ze słynnej bajki o tym, jak facet po zasadniczej szkole mechanizacji rolnictwa ograł pułkowników i kapitanów z SB i sam obalił komunizm...
  • ~po prostu Polak
    (2017-02-15 16:42)
    Panie Profesorze,dobrze że Pan to przypomniał.Zeby tak jeszcze znalezć w TVP film na którym Wałęsa pokatuje teczki które wyniósł do domu,a które nigdy już nie wróciły w komplecie.Był taki film.Pamiętam pokazano go wtedy na żywo
  • ~autor nieznany
    (2017-02-15 17:34)
    "skoplykowana" sprawa, jak udawac demokrate z ubeckimi papierami
  • ~romank
    (2017-02-15 18:33)
    dajcie mu wszystkie teczki,niech zacznie milczec.glosowalem na niego,ciagle sie tego wstydze
  • ~Młody
    (2017-02-15 16:35)
    Ważne, że Antoś lubi młode ptysie i Kakao.
  • ~aaa
    (2017-02-15 16:26)
    panie c wszyscy znają te nagrania - a pan jak zwykle że odkrył amerykę
  • ~stary księgowy
    (2017-02-15 16:58)
    Ale fajnie , że ten Wałęsa jeszcze jest- mogę sobie jeszcze dużo zarobić na tej postaci (tytuły jakieś takie naukawe, pensje , honoraria itp ) może jeszcze coś Balbina ma, to jakoś skompiluję i parę tysiączków wpadnie.
  • ~Krystyna
    (2017-02-16 14:13)
    Sz.P. Walesa gratuluje przyjazni z p.Stonoga. Dobrany duet.
  • ~Stary Solidaruch.
    (2017-02-15 17:34)
    Jaki Lechu Wałęsa był -to był.Ale nie zdradził nas i doprowadził do zwycięstwa!!!!Odspawał nas od ZSRR.Przyłączył do cywilizowanego świata.Załatwił wstąpienie Polski do NATO.A Cenckiewicz jakich by tytułów się nie dorobił oraz odznaczeń to dla mnie będzie tylko wnukiem UB-ka/ SB-ka i nic poza tym.......I nic z tym nie da się zrobić!!!!!!! Można mi wpakować kulkę w łeb (SB-ki już to próbowali robić) a ja zdania nie zmienię.Ja to wszystko przeżyłem i odczułem na własnym grzbiecie.
  • ~dal
    (2017-02-16 07:32)
    to nagranie o niczm nie swiadczy, przypomnijmy kogo wowczas ztrudnial Antek-potizmeister, malolatow, ludkow z liceum! jak zawsze stawial na mlodziez podobnie jak i teraz. Przypomnijmy, ci, ktorzy teraz Walese oskarzaja, dawniej nie mieli problemu z tym ze byl agentem, teraz jak maja inne cele poloityczne wyciagneli krolika z kapelusza. Cel jest jasny, wypromowac nowego lidera Solidarnosci i napisac historie na nowo. Lider jest doskonaly bo martwy, lezy na Wawelu jako symol prawdziwej Solidarnosci bedzie super a Walese wyrzuci sie na smietnik i po sprawie- to agent.tak robili faszysci, tak robili komunisci tak robia ci, ktorzy chca miec swoja autorska historie.I zeby bylo jasne fanem Walesy nigdy nie bylem ale ten mechanizm dzialania jest az nadto jasny.
  • ~SIARA
    (2017-02-16 01:43)
    uuuuuu BOLEK I CO TERAZ,,,, LEZYSZ I KWICZYSZ
  • ~Jaś
    (2017-02-15 20:46)
    Panie Cenckiewicz proszę napisać kim był M. Wachowski, który tak pilnował L. Wałęsę?
  • ~Z. C. Chorzow
    (2017-02-16 12:10)
    Bolek Bolkiem zostaniesz juz do smierci. Nikt ci tego zaszczytnego tytulu nie jestw stanie odebrac za zaslugi z twoich mlodych lat.
  • ~guzikiewicz
    (2017-02-16 11:54)
    Sądzę,że Stan Tymiński miał lepszą teczkę niż prez.Lech Wałęsa.Jednakże suweren wolał tego drugiego.
  • ~rejtan
    (2017-02-16 08:45)
    Ludzie dajta mi sPOkój bo BENDEM PAŁOWAĆ!!!!!!!!!!
  • ~stoczniowiec
    (2017-02-15 19:12)
    Ale to Gorbaczow obalil komunizm
  • ~wam
    (2017-02-16 13:56)
    Tytuł artykułu powinien brzmieć: "Rozbiegane Oczka Bolka".
  • ~mieetek
    (2017-02-16 02:59)
    Chyba tylko Bolek nie wie , ze jest skonczony

Może zainteresować Cię też:

  • Tomasz Hajto za śmiertelny wypadek dostał wyrok w zawieszeniu

    Hajto skazany za śmiertelne potrącenie staruszki

  • Monika Jaruzelska

    Jaruzelska odpowiada radnemu PiS: Willa na Mokotowie została nabyta zgodnie z prawem

  • Prezydent Andrzej Duda wychodzi z Belwederu

    O czym prezydent Duda rozmawiał z szefem PiS? Łapiński: Kaczyński przedstawił pewne postulaty

Zobacz więcej