Pakt niemożliwy. Dlaczego nie istniał nawet cień szansy na sojusz Polski z III Rzeszą

| Aktualizacja:

Przed wrześniem 1939 r. nie istniał nawet cień szansy na sojusz Polski z III Rzeszą. Co nie przeszkadza dziś do upadłego spierać się o tę ideę, całkowicie ignorując fakty.

wróć do artykułu
 • ~Warszawiak
  (2017-09-01 17:46)
  Ale autor nie odpowiedział na pytanie zadane w tytule: Dlaczego nie istniał nawet cień szansy na sojusz Polski z III Rzeszą? Z chęcią się dowiem jako zwolennik realpolitik :)
 • ~Dunia
  (2017-09-01 17:54)
  Pytanie tysiaclecia! Bo Polacy nie byli tacy w r e d n i ( wtedy) , zeby z taka ka n a i i a jak Adolf zawierac jakiekolwiek uklady. A pozatym wiedomo dlaczego na nas napadli. A moze rzad polski wiedzial, ze z adolfem uklady, porozumienia nie nie przyniosa! No i co to ruskie dalo?
 • ~elgarret
  (2017-09-01 18:20)
  Gdyby Hitler wygrał razem z nami na wschodzie a przegrał na zachodzie to byśmy mieli trochę kart w ręku. Gdyby wygrał wszędzie to coś czuję, że wziąłby się też za nas... Jednakże absolutnie nikt nie byłby w stanie tak tego wykalkulować... Zychowicz teoretycznie pisze o czymś realny, ale taka sytuacja byłaby jak zero w ruletce.
 • ~Robert
  (2017-09-01 18:20)
  Brednie człowieku wypisujesz. Radzę zapoznać się z pamiętnikami Goebelsa. Do wiosny 1939 Niemcy traktowali nas jako potencjalnego sojusznika. Francja i Anglia wciągnęły nas w sojusz celowo, by Hitler był zmuszony najpierw uderzyć na wschód. Chodziło o czas ...
 • ~Kras
  (2017-09-01 18:24)
  Tak jak powiedziall Beck. Honor i już. Dla wiekszosci bylo i jest to pojecie abstrakcyjne
 • ~Merde
  (2017-09-01 18:45)
  Bo po polsku to glowa przez mur - z rozpedem. A trzeba bylo jak francuzi. Winko popijac i czekac az sie wojna skonczy.
 • ~Wittorio
  (2017-09-01 18:55)
  Kto w układzie Polska -Niemcy był panem,a kto rabem obrazuje zdjęcie przywitania się Becka z Adolfem.Gdyby układ stał się faktem to wyszli byśmy na tym jak przysłowiowy Zabłocki na mydle.Dostali byśmy razem z Adolfem w kuper i tyle-o hańbie już nie wspomnę.
 • ~warszawiak
  (2017-09-01 19:01)
  REPERACJE Szwaby nie ssojusze za ograbienie POLSKI ze WSZYSTKIEGO
 • ~Gebelsy
  (2017-09-01 19:08)
  Dlatego Szwab Der ...,Diennik boście POsorzytamy
 • ~ANTOŚ
  (2017-09-01 19:23)
  TAKIE KOMENTARZE - DYWAGACJE CO BY BYŁO GDYBY ? WYWOŁUJĄ W RÓŻNYCH GREMIACH WNIOSKI , ŻE TO POLSKA JEST WINNA II WOJNIE ŚWIATOWEJ . NA SAMYM DOLE - JEDEN WERS - TAKI ALIANS BYŁ JEDNAK NIEMOŻLIWY - ALE DLACZEGO , O TYM CISZA . ATAKI NA POLSKĘ SZCZEGÓLNIE Z NIEMIEC , FRANCJI , BRUXELKI SKŁADAJĄ SIĘ W JEDNĄ CAŁOŚĆ - SZKODZIĆ POLSCE GDZIE TYLKO MOŻNA . OGLĄDAŁEM WIADOMOŚCI W TVN ABY ZOBACZYĆ CO TA ZDRADZIECKA STACJA POWIE O ROCZNICY II WOJNY ŚWIATOWEJ - NIC ! ZUPEŁNIE NIC ! SĄ ZA TO JAK ZWYKLE ATAKI NA RZĄD I PIS ! RZĄD POWINIEN ZDELEGALIZOWAĆ I ZAMKNĄĆ WROGIE POLSCE MEDIA - TAK JAK W NIEMCZECH , FRANCJI , WŁOSZECH , W CAŁEJ EUROPIE . NA CO TEN KACZOR CZEKA ? NA WYBUCH ZAMIESZEK ?
 • ~df
  (2017-09-01 20:52)
  realpolitik w niemcach jest dzisiaj taka jakby tu polsce nie zapłacić ogromnych reparacji i jeszcze oskarrzyć o wywołanie 2 wojny
 • ~Andrzej z Balto
  (2017-09-01 21:13)
  I w ten sposób, dzięki ówczesnym przywódcom, myślącymi podobnie jak p. Krajewski, straciliśmy 6 mln. ludzi, i Warszawę. Cena zaiste wysoka za sojusze z tymi co nas zdradzili. Argumentacja Piotra Zychowicza jest jak najbardziej przekonująca.
 • ~kosmos
  (2017-09-01 21:45)
  Co za brednie nikt Czechow czy Rumunow nienie rozliczal nie mowimy o wariancie Rumunskim mowimy o wariancie czeskim
 • ~Ja rozumiem,
  (2017-09-01 22:46)
  że Marcin Wolski to człek rozkojarzony, niezrównoważony psychicznie, fantasta i ogólnie "dzięcioł" umysłowy - ale Piotr Zychowicz, jako historyk z wykształcenia i facet ogólnie dość sprawny umysłowo i przytomny, nie powinien (tak dla zachowania przez długie lata zdrowia psychicznego) w ogóle w podobne "awantury arabskie" się mieszać! - A jak komuś doskwiera niedosyt fantastyki w obecnej rzeczywistości - to niech sobie dla uspokojenia przeczyta "Kongres Futurologiczny" Stanisława Lema!!! - Może też zacząć się leczyć na ADHD i na świerzb!
 • ~imi ~
  (2017-09-01 23:10)
  Sojusz Polski z III Rzesza ? O czym bredzi ten duren ?
 • ~benito
  (2017-09-01 23:33)
  Czytam i czytam te wyPOwiedzi trolli PełOwskich i mam wrażenie, ze to jacyś POtomkowie sowieckich propagandzistów!!! Bełkot PO=lackich pseudo historyków jest POrażający!!!
 • ~Pocieszające w tym wszystkim jest to,
  (2017-09-02 02:39)
  że doczekaliśmy wreszcie czasów, kiedy inteligentna inaczej prowincjonalna aktywistka FDJ rządzi Niemcami i jakoś tak niechcący jej wyszło, że teraz wreszcie biją Niemców! >>> I że na dodatek bije ich ta sama bejcowana swołocz, którą kiedyś pogardliwie uważali za Untermenschów. Spokojnie czekam, aż ich wybije do nogi - i nawet palcem nie kiwnę! - To znaczy będą spokojnie i z satysfakcją (a nawet z sadysfakcją!) popijał kawkę i ze stoickim spokojem bębnił paluszkiem w blat stolika w takt melodyjki "Deutschland, Deutschland ueber alles!"...
 • ~Tera te niby chłopy, ale cuś mi sie widzi ze baby
  (2017-09-02 02:48)
  bez calutki dzień chodzom z nosami w pudernicach firmy "Smartfon" i prze-suw-ajom, i prze-suw-ajom te waciki po tem pudrze w kamieniu, ze ten puder w kamieniu wyślizgany w tech pudernicach nicem lusterecko i tyćko puder sie sypie dokoła i w ocy nam prusy - a pozytku z tego zadnego nima! Cały pozytek idzie do "Or-an-ge" albo tyz innego "De-Mob-ila" z Fa-ken-ber-giem w klapie!!!
 • ~edekzpgr-u
  (2017-09-02 02:52)
  To juz bylo ,drodzy pisarczykowie z Florencji.Wazne aby pamietac i wyciagac wnioski. Teraz byloby tylko gorzej.W armii wiecej oficerow niz szeregowcow,pobor zniesiony,bron kupujemy to z Prus to z Mroz,polski przemysl zbrojeniowy moze zlapie oddech pod rzadami p.A.Macierewicza.Sojusznikow mamy dalej egzotycznych (USA,NATO-przeciez ani jeden amerykanski zolnierz nie nadstwi karku za nas),oddalismy terytorium Polski naszym"sojusznikom"jako przedpole walki.Przeciez Rosjanie zamienia wszystkow kupe popiolu,bez atomu.Smiejecie sie z nich ale to taki glupkowaty smiech. Ale dosyc:zgoda to co jest nam potrzebne i zbroic sie,szkolic rozwijac polski przemysl zbrojeniowy.Nie na wojne ale do obrony.Z silnym kazdy sie liczy,slabego wykorzysta i zostawi na lodzie.Patrzcie na Bongow w Korei Polnocnej.Jesc nie maja co ale uzbrojeni po zeby.Trump dawno by ich zbombardowal ,ale nie wie czy aby jakas bombka atomowa wystrzelona gdzies z Korei walnie w Manhattan i co wtedy?Jezeli liczysz na kogos to licz tylko na siebie.
 • ~Łazarz na marach
  (2017-09-02 02:52)
  Polacy! - !!! - Chyba popadliście w jakiś amok! Oby to był amok uleczalny!!! Módlmy się razem o nasze zbiorowe uzdrowienie! Może zdarzy się cud... Ale Panu Bogu trzeba w czynieniu cudów pomagać! Bez tego - ani rusz! Bo cuda już tak mają... Przypomnijcie sobie "cud nad Wisłą" - to najlepszy dowód!

Może zainteresować Cię też:

 • Ojciec Tadeusz Rydzyk

  "GW": Grube miliony za filmy od fundacji o. Rydzyka. Ekspert: Kuriozalne stawki, nikt nikomu tyle nie płaci

 • Sędzia Igor Tuleya

  Sędzia Tuleya: Prezydent może robić wszystko, uniewinnić na przykład osobę niewinną

 • Małgorzata Gersdorf w Sądzie Najwyższym

  Gersdorf przybyła do Sądu Najwyższego. Wymieniła dwa główne powody swojego powrotu z urlopu

Zobacz więcej