Historyk IPN o internowaniu Wałęsy: Był trzymany w złotej klatce

Władze komunistyczne bardzo długo liczyły, że „odbudują” Solidarność i do tego był potrzebny Lech Wałęsa - powiedział PAP historyk IPN Grzegorz Majchrzak. Dodał, że w związku z tym przywódca "S" podczas internowania był trzymany w lepszych warunkach niż inni, można powiedzieć w "złotej klatce".

wróć do artykułu
  • ~czesiek
    (2018-01-27 20:39)
    przeciwnicy komunizmu kończyli jak śp ksiądz J Popiełuszko . czasy po 1947 r były zdominowane przez ruskie władze . w Bieszczadach / Arłamów i okolice , Przebrzeże / to tajemnicze strony opisane w książce która została zakazana w 1947 r . inteligencjia próbowała w latach 70 , 80 i ostatnio przejąć władzę w Polsce . nie udało się słą w drugiej wojnie światowej to postanowiono pokojowo przejąć władzę w Polsce z pomocą niemców . czasy okozały się bardzo zawiłe . jaką rolę miał do wykonania Wałęsa ? pokaże czas czy / słupa /? .
  • ~igor
    (2018-01-27 02:59)
    no tak a gdzie mieli trzymac swego kolesia
  • ~Author
    (2018-01-20 21:52)
    Rozum Walesy zatrzymal sie w latach 70 ubieglego wieku, takie teksty, niech wnukom opowiada, ludzie wiedza i nie boja sie mowic.
  • ~Daniel
    (2018-01-20 21:51)
    Lech Wałęsa był traktowany lepiej niż internowany w stanie wojennym Edward Gierek- były pierwszy sekretarz KC PZPR. Przecież są nagrania video, foto z internowania Lecha W. T.W "Bolek" . Trzy posiłki z obsługą jak na przyjęciu weselnym. Obiad na dwa dania.Zupę kelner nalewa z wazy. Na stole zawsze dodatek "mały deser" ,chusteczki. Alkohol wysokiej marki z darów i z Pewex dowozi ks. prałat Jankowski do miejsca internowania . Jednym słowem dla Lecha W. stół zastawiony zawsze był jak na przyjęciach z Kiszczakiem i biskupem Orszulikiem w rezydencji na Zawrat i Magdalence w czasach późniejszych i dobrze znanych.
  • ~Tess
    (2018-01-18 17:41)
    W Arłamowie w Bieszczadach jeszcze dziś opowiadają ludzie o luksusowych warunkach w jakich przebywał Wałęsa
  • ~putto
    (2018-01-17 10:38)
    Niestety na tym świecie wodzów zawsze się lepiej traktuje niż szeregowych dlatego mówię wam PISowcy starajcie się być wodzami jak wasz Jarek on był w puchowej pierzynie u mamy
  • ~Marchołt
    (2018-01-17 09:51)
    Rzeczywiście, kiedy Lech Wałęsa był internowany w Arłamowie przebywał w bardzo dobrych warunkach. To żadna nowość. Władze komunistyczne usiłowały go przeciągnąć na swoją stronę. W pierwszym okresie był całkowicie odcięty od kantów z kimkolwiek z zewnątrz. Przedstawiano mu rożne kuszące oferty współpracy. Jak pamiętamy nieskutecznie. Gdzie tu sensacja? Klasyczne metody służb specjalnych. Jak nie mogą cię złamać, próbują cię kupić. P.S. A jak jesteś nic nie znaczącym przeciętniakiem, po prostu się tobą nie interesują...
  • ~KG
    (2018-01-15 15:06)
    Aresztowanie w Arłamowie i warunki w jakich się odbywało miało swój cel. Po pierwsze: w świat nie mogła pójść wiadomość, że internowani przetrzymywani są w złych warunkach. Stąd te ośrodki wczasowe adoptowane były na te cele. A po drugie: Wałęsa celowo był przetrzymywany w najlepszych warunkach, upubliczniane były Jego spotkania z rodziną, oficjelami, którzy walili tam drzwiami i oknami, tylko po to aby wtedy i jak się okazuje nawet dziś wzbudzić zazdrość/ podejrzenia, że skoro stworzyli tylko jemu takie warunki, to musi budzić podejrzenia o współpracę/ zdradę. Walentynowicz, Gwiazdowie, Wyszkowski i im podobni łyknęli to jak ciepłe bułeczki. To jest sukces SB, który do dziś procentuje, domagacie się zabrania im emerytur, oni powinni dostać wielkie nagrody bo praca wykonana przez nich do dziś procentuje.
  • ~szok
    (2018-01-14 12:39)
    I to jest ZARZUT??? Przecie to no0rmalne, że Jaruzel liczył, że cos ugra na Wałęsie, ale Wałęsa nie uległ!!! A że iał dobre jedzonko i wódkę??? To korzystał, ale nie zgłupiał, jak PiS, który bardziej zazdrości BOHATERSTWA, niż cokolwiek jest w stanie Wałęsie zarzucić!!!!
  • ~antos
    (2018-01-07 11:32)
    gownazeria nie powinna zabierać glosu na tematy poważne z tamtych lat ,bo albo siedziała u mamusi pod spudnica albo na stojąco wchodzila pod stol bo trajki to nie tylko sprzedawczyk walesa ale również my pracownicy lasow hutnicy rolnicy górnicy i nas oszukal ubecki sprzedawczyk
  • ~taktotak
    (2018-01-06 11:11)
    Panie Majchrzak, może pan spróbuje posiedzieć w "złotej klatce"? Min. Jaki otworzy najnowocześniejsze więzienie w Europie (gdzieś musimy być najlepsi). Mógłby pana zaprosić...
  • ~fgfhn
    (2018-01-01 17:50)
    Władza uszanowała przewodniczącego Solidarności. Jareczka jeszcze bardziej uszanowała , bo nawet mógł bez przeszkód mieszkać w swoim złotym domku. Ciekawe , skąd ta różnica ?
  • ~krzysztof
    (2017-12-30 11:31)
    CIEKAWY JESTEM CO POWIE PO WYBORACH MAJCHRZAK JAK ZAMKNĄ GO W ZŁOTEJ KLATCE, BO IPN-U MA JUŻ NIE BYĆ
  • ~tola kuncewicz
    (2017-12-30 05:04)
    pewnie, ze trzymali go "w zlotej klatce".Mysleli, ze moze cos podpisze.A on sie nie ugial. Brawo Lech Walesa - zywy bohater!!!!
  • ~pawelek
    (2017-12-26 18:01)
    Bolek to śmieć nad śmieciami omen.
  • ~Ooo
    (2017-12-26 17:02)
    Klatka to klatka, nieważne z czego zrobiona.
  • ~markus3
    (2017-12-25 22:04)
    glaskali Go, bo mysleli, ze namowia Go, zeby podpisal co tam mu podsuna!!!!!!!!!!!!! Ale On sie nie zalamal!!!!Bohater wodki nie pil i niech nikt nie pisze ze pil, bo to nie jest prawda
  • ~grajczyk
    (2017-12-25 03:22)
    A kim lub czym jest IPN. To szczególny oddział ludzi skirrowanych umysłowo na jeden tor. Dla nich nie ważna jest prawda historyczna, gdyż są wykonawcami jedynie słsznej woli ludzi dążących do skłócenia polaków. Zakres wpływów jest coraz większy i poprzez dane im uprawnienia przez obecny PIS rząd chcą wxzędzie swoje trzy grosze wsadzić (tam też??) Tworcza radość i możliwości (pozwolenia) odbija się na ich pseudohistorycznych "faktach" w nadziei, że ludzie widząc ich podpisy uwierzą w ten stek bzdur wyssanych z palca. IPN to taki propagandowy NKWD-wski oddział zamknięty.
  • ~007
    (2017-12-23 22:27)
    PO wyjściu z odosobnienia wałęsał się po Gdańsku w asyście SB.
  • ~baribu
    (2017-12-22 15:57)
    wy Majchrzak musicie udowodnić,że Kaczyńskie byli the best. Co tam Wałęsa? Wówczas jak wam to sie uda to będziecie Majchrzak na topie jako guru polskiej myśli historycznej.

Może zainteresować Cię też:

  • Ruiny fabryki

    Śmierć małych miast. "Ich obumieraniu towarzyszyła cisza..."

  • Julia Przyłębska

    Przyłębska: Jeśli I prezes Sądu Najwyższego, albo inni sędziowie mają wątpliwości, niech skierują wniosek do TK

  • Dorota Serwa Fot  Darek Golik

    "Część ludzi myśli, że jestem bileterką, ale część wie, że jestem dyrektorem" [ROZMOWA MAZURKA]

Zobacz więcej