Ks. Naumowicz: Jezus urodził się przed narodzeniem Chrystusa

| Aktualizacja:

Dionizy Mniejszy nie dociekał, kiedy się urodził Jezus, tylko w 525 r. wykonał tablicę paschalną, która miała służyć do wyznaczania daty Wielkanocy. Przyjął za datę narodzin Jezusa 753 r. od założenia Rzymu i nie wyjaśnił, dlaczego tak zrobił - mówi w wywiadzie dla DGP ksiądz Józef Naumowicz, profesor nauk humanistycznych, historyk literatury wczesnochrześcijańskiej.

wróć do artykułu
  • ~Daniel
    (2018-01-25 23:08)
    Co pitoli ten klecha rzymskokatolicki jakby wszystkie rozumy pozjadał.Jeszcze nie powie że Jezus nie był Europejczykiem .Przecież 25 grudnia to stare,europejskie,słowiańskie tzw. "Święto Godowe" związane z okresem przesilenia.Jakby szukał rozlanego wina będąc w ciągu alkoholowym po zapiciu.
  • ~Wiki
    (2018-01-24 02:40)
    Przecież to jeden wielki stek bzdur. Zaadoptowali kult solarny który był znany od ok 3000 pne we wszystkich religiach ówczesnego świata z dokładnie tymi samymi podaniami, legendami i bajkami. Najwięcej wzięli z Egiptu i Grecji, dorzucili trochę ze Starego testamentu i Konstantyn te bajki zadekretował. Nie było żadnego Jezusa, Marii, Józefa itd. To wszystko bajki i Wielkie Kłamstwo. Wklepcie sobie w youtuba "Chrześcijaństwo to kłamstwo". Tam jest 25 minutowy film zrobiony przez Planete który wszystko wyjaśnia. Tytuł jest może zbyt bulwersujący, ale proszę się nim nie zrażać.
  • ~balbina moher
    (2018-01-04 16:42)
    a....kometa haleya i inne astronomiczne przekazy o mejsaszu mowia wyraznie a ten ksiadz sam nie wie o czym pisze !? ja wierze w tradycje a nie w tego ksiedza dociekania ! tyle. mam w nosie jego madrosc !
  • ~39marpik
    (2018-01-02 13:32)
    Dokładność daty urodzenia to około 7 lat. Natomiast dokładnie wiadomo co, kiedy i do kogo powiedział.
  • ~belfer
    (2017-12-29 08:41)
    Kościół tak postanowił. Oto tajemnica wiary!
  • ~Liczyrzepa
    (2017-12-27 11:22)
    Rozumu życzyć wam nie mogę bo przez Szatana wynaleziony, nie wchodźcie na rozumu drogę lecz idźcie z bogiem urojonym!
  • ~Kaziulkowa
    (2017-12-27 10:53)
    Ale się naczytałam.......reklam !
  • ~buc
    (2017-12-27 09:04)
    plaszczak,wedlug twojej logiki rozliczyc mieddzy innymi bylych premierow i prezydentow w tym jaroslawa i lecha o wspolnym nazwisku KACZyNSKI.
  • ~robak
    (2017-12-26 19:10)
    Data 25 grudnia nie ma nic wspólnego z narodzeniem Jezusa .W tym dniu poganie obchodzili narodziny niezwyciężonego boga słońca. Kościół rzymskokatolicki przyjął tę datę aby zastąpić pogańską uroczystość świętem Bożego Narodzenia oraz ukoronować wielką soborową ideę nicejską.Ewangelie stwierdzają że miało to miejsce w czasach króla Heroda .Nie mówią w którym miesiącu lub dniu narodził się Jezus.
  • ~Jesli ślepy ślepego prowadzi obaj w dół wpadną
    (2017-12-26 13:54)
    Genialne stwierdzenie obnażające całość nauki Watykanu : Bo Kościół tak postanowił. 21 grudnia - Sol Invictus początek balangi , 25 grudnia - Bachanalia. Żeby poganom którym wmówiono ze są chrześcijanami wyperswadować wcześniejszego nawyki. Dalej, Drugie Boże przykazanie - do kosza, żeby wprowadzić kult przedmiotów i osób. Trzecie staje się drugim, czwarte trzecim itd., a dziewiąte na pół żeby był Dekalog a nie Nonalog. I tak począwszy od Konstantyna Kościół tak postanawiał i nadal postanawia starając się chrystianizować swoje owieczki ustawami sejmowymi.
  • ~Drzazga 101
    (2017-12-26 12:43)
    >>> Ks. Naumowicz: Jezus urodził się przed narodzeniem Chrystusa. O Matko, a "Iliady" nie napisał Homer tylko zupełnie inny poeta o tym samym nazwisku. Hej !-
  • ~Hej
    (2017-12-25 15:06)
    Który to ten Juzuś?
  • ~apage
    (2017-12-25 00:17)
    Naumowicz jak zwykle udaje celebrytę
  • ~Blad w liczeniu czasu
    (2017-12-24 22:38)
    Faktycznie Pan Jezus rodzil sie 5 - 7 lat przed nowa era.

Może zainteresować Cię też:

  • Radom

    Suski o zakupie lotniska w Radomiu: Większość Polaków lata na południe Europy. Lotnisko na południe od Warszawy, jest bardzo dogodne

  • Franki szwajcarskie

    Czego nie mówią frankowicze, czyli o rewizji umów z bankami

  • Leszek Balcerowicz

    FOR i Balcerowicz biją na alarm: Rząd rozpisał plan całkowitego demontażu Polski samorządowej

Zobacz więcej