Ks. Naumowicz: Jezus urodził się przed narodzeniem Chrystusa

| Aktualizacja:

Dionizy Mniejszy nie dociekał, kiedy się urodził Jezus, tylko w 525 r. wykonał tablicę paschalną, która miała służyć do wyznaczania daty Wielkanocy. Przyjął za datę narodzin Jezusa 753 r. od założenia Rzymu i nie wyjaśnił, dlaczego tak zrobił - mówi w wywiadzie dla DGP ksiądz Józef Naumowicz, profesor nauk humanistycznych, historyk literatury wczesnochrześcijańskiej.

wróć do artykułu
  • ~balbina moher
    (2018-01-04 16:42)
    a....kometa haleya i inne astronomiczne przekazy o mejsaszu mowia wyraznie a ten ksiadz sam nie wie o czym pisze !? ja wierze w tradycje a nie w tego ksiedza dociekania ! tyle. mam w nosie jego madrosc !
  • ~39marpik
    (2018-01-02 13:32)
    Dokładność daty urodzenia to około 7 lat. Natomiast dokładnie wiadomo co, kiedy i do kogo powiedział.
  • ~belfer
    (2017-12-29 08:41)
    Kościół tak postanowił. Oto tajemnica wiary!
  • ~Liczyrzepa
    (2017-12-27 11:22)
    Rozumu życzyć wam nie mogę bo przez Szatana wynaleziony, nie wchodźcie na rozumu drogę lecz idźcie z bogiem urojonym!
  • ~Kaziulkowa
    (2017-12-27 10:53)
    Ale się naczytałam.......reklam !
  • ~buc
    (2017-12-27 09:04)
    plaszczak,wedlug twojej logiki rozliczyc mieddzy innymi bylych premierow i prezydentow w tym jaroslawa i lecha o wspolnym nazwisku KACZyNSKI.
  • ~robak
    (2017-12-26 19:10)
    Data 25 grudnia nie ma nic wspólnego z narodzeniem Jezusa .W tym dniu poganie obchodzili narodziny niezwyciężonego boga słońca. Kościół rzymskokatolicki przyjął tę datę aby zastąpić pogańską uroczystość świętem Bożego Narodzenia oraz ukoronować wielką soborową ideę nicejską.Ewangelie stwierdzają że miało to miejsce w czasach króla Heroda .Nie mówią w którym miesiącu lub dniu narodził się Jezus.
  • ~Jesli ślepy ślepego prowadzi obaj w dół wpadną
    (2017-12-26 13:54)
    Genialne stwierdzenie obnażające całość nauki Watykanu : Bo Kościół tak postanowił. 21 grudnia - Sol Invictus początek balangi , 25 grudnia - Bachanalia. Żeby poganom którym wmówiono ze są chrześcijanami wyperswadować wcześniejszego nawyki. Dalej, Drugie Boże przykazanie - do kosza, żeby wprowadzić kult przedmiotów i osób. Trzecie staje się drugim, czwarte trzecim itd., a dziewiąte na pół żeby był Dekalog a nie Nonalog. I tak począwszy od Konstantyna Kościół tak postanawiał i nadal postanawia starając się chrystianizować swoje owieczki ustawami sejmowymi.
  • ~Drzazga 101
    (2017-12-26 12:43)
    >>> Ks. Naumowicz: Jezus urodził się przed narodzeniem Chrystusa. O Matko, a "Iliady" nie napisał Homer tylko zupełnie inny poeta o tym samym nazwisku. Hej !-
  • ~Hej
    (2017-12-25 15:06)
    Który to ten Juzuś?
  • ~apage
    (2017-12-25 00:17)
    Naumowicz jak zwykle udaje celebrytę
  • ~Blad w liczeniu czasu
    (2017-12-24 22:38)
    Faktycznie Pan Jezus rodzil sie 5 - 7 lat przed nowa era.

Może zainteresować Cię też:

  • Książka

    Nieodwołalna decyzja o zakazie dystrybucji książki "Stalingrad". Powodem wydźwięk anty-ukraiński

  • Adrian Zandberg

    Zandberg: Polacy zasługują na coś lepszego niż zamordyści z PiS, czy nieudolna opozycja z PO i Nowoczesnej

  • Miejsce katastrofy smoleńskiej

    "GPC": Bomby na pokładzie tupolewa. Ekspert twierdzi, że zostały podłożone

Zobacz więcej