Ks. Naumowicz: Jezus urodził się przed narodzeniem Chrystusa

| Aktualizacja:

Dionizy Mniejszy nie dociekał, kiedy się urodził Jezus, tylko w 525 r. wykonał tablicę paschalną, która miała służyć do wyznaczania daty Wielkanocy. Przyjął za datę narodzin Jezusa 753 r. od założenia Rzymu i nie wyjaśnił, dlaczego tak zrobił - mówi w wywiadzie dla DGP ksiądz Józef Naumowicz, profesor nauk humanistycznych, historyk literatury wczesnochrześcijańskiej.

wróć do artykułu
  • ~Jesli ślepy ślepego prowadzi obaj w dół wpadną
    (2017-12-26 13:54)
    Genialne stwierdzenie obnażające całość nauki Watykanu : Bo Kościół tak postanowił. 21 grudnia - Sol Invictus początek balangi , 25 grudnia - Bachanalia. Żeby poganom którym wmówiono ze są chrześcijanami wyperswadować wcześniejszego nawyki. Dalej, Drugie Boże przykazanie - do kosza, żeby wprowadzić kult przedmiotów i osób. Trzecie staje się drugim, czwarte trzecim itd., a dziewiąte na pół żeby był Dekalog a nie Nonalog. I tak począwszy od Konstantyna Kościół tak postanawiał i nadal postanawia starając się chrystianizować swoje owieczki ustawami sejmowymi.
  • ~Drzazga 101
    (2017-12-26 12:43)
    >>> Ks. Naumowicz: Jezus urodził się przed narodzeniem Chrystusa. O Matko, a "Iliady" nie napisał Homer tylko zupełnie inny poeta o tym samym nazwisku. Hej !-
  • ~robak
    (2017-12-26 19:10)
    Data 25 grudnia nie ma nic wspólnego z narodzeniem Jezusa .W tym dniu poganie obchodzili narodziny niezwyciężonego boga słońca. Kościół rzymskokatolicki przyjął tę datę aby zastąpić pogańską uroczystość świętem Bożego Narodzenia oraz ukoronować wielką soborową ideę nicejską.Ewangelie stwierdzają że miało to miejsce w czasach króla Heroda .Nie mówią w którym miesiącu lub dniu narodził się Jezus.
  • ~belfer
    (2017-12-29 08:41)
    Kościół tak postanowił. Oto tajemnica wiary!
  • ~apage
    (2017-12-25 00:17)
    Naumowicz jak zwykle udaje celebrytę
  • ~Blad w liczeniu czasu
    (2017-12-24 22:38)
    Faktycznie Pan Jezus rodzil sie 5 - 7 lat przed nowa era.
  • ~Hej
    (2017-12-25 15:06)
    Który to ten Juzuś?
  • ~Liczyrzepa
    (2017-12-27 11:22)
    Rozumu życzyć wam nie mogę bo przez Szatana wynaleziony, nie wchodźcie na rozumu drogę lecz idźcie z bogiem urojonym!
  • ~Kaziulkowa
    (2017-12-27 10:53)
    Ale się naczytałam.......reklam !
  • ~buc
    (2017-12-27 09:04)
    plaszczak,wedlug twojej logiki rozliczyc mieddzy innymi bylych premierow i prezydentow w tym jaroslawa i lecha o wspolnym nazwisku KACZyNSKI.
  • ~39marpik
    (2018-01-02 13:32)
    Dokładność daty urodzenia to około 7 lat. Natomiast dokładnie wiadomo co, kiedy i do kogo powiedział.
  • ~balbina moher
    (2018-01-04 16:42)
    a....kometa haleya i inne astronomiczne przekazy o mejsaszu mowia wyraznie a ten ksiadz sam nie wie o czym pisze !? ja wierze w tradycje a nie w tego ksiedza dociekania ! tyle. mam w nosie jego madrosc !

Może zainteresować Cię też:

  • Posiedzenie Senatu

    Tajne głosowanie w Senacie. Przepadły wnioski o odebranie immunitetu Lidii Staroń i Janowi Rulewskiemu

  • Antonio Tajani

    Szef europarlamentu odpowiada na list polskich europosłów w sprawie Marszu Nieodległości: Powinienem szanować wolność wypowiedzi

  • Donald Trump

    "Daily Telegraph": Prezydent Trump odmówił spotkania z premier May w Davos

Zobacz więcej