UB zabiło prymasa Polski? IPN chce zbadać śmierć kardynała Augusta Hlonda

| Aktualizacja:

Prokuratorzy IPN badają okoliczności śmierci kard. Augusta Hlonda. W tle jest też inny zagadkowy zgon.

wróć do artykułu
  • ~król
    (2018-05-11 06:45)
    To może niech zbadają dlaczego Łokietek Król zmarł
  • ~darth maul
    (2018-05-11 07:28)
    nekromanci z IPN.
  • ~Radomskower
    (2018-05-11 07:48)
    Niech ipn zbada zabojstwo gen. Rozwadowskiegogen Zagorskiego Korfantego Witosa przez siepaczy sanacyjnych. Oni mieli wieksze zaslugi dla Polski jiz Hlond ktory wraz z kezka Piusem axII nie zrobil nic aby ratowac Polakow.
  • ~Ergo
    (2018-05-11 08:39)
    Co? .Nastepny grob do rozgrzebania? Nekrofil Kaczynski potrzebuje znowu " kroplowki" w postaci jeszcze jednej ekshumacji? No i komu co to da , poza, oczywiscie, prezesem?
  • ~wjw
    (2018-05-11 10:55)
    No to ekshumacja murowana...
  • ~#zmiescisz_sie_smialo
    (2018-05-11 10:28)
    To był zamach. To był zamach.
  • ~Kujawiak
    (2018-05-16 10:05)
    Najłatwiej dowieść prawdy za pomocą zeznań świadków z tamtych czasów. Macierewicz dowiódł za pomocą zeznań świadków ze Smoleńska [ pokazanych w TV], że Rosjanie wywieźli z miejsca katastrofy trzech żywych Polaków.Do dziś Pis nie upomniał się o powrót naszych 3 rodaków , jęczących w katordze syberyjskiej.IPN matu pole do pilnego działania.
  • ~co jest
    (2018-05-11 11:22)
    Od tego badania jest Watykan a nie Polski IPN. Nie macie na co pieniędzy wydać?
  • ~Ps
    (2018-05-15 14:45)
    Zagłosuję na każdego kto w programie będzie miał rozp.....ienie IPN-u. Rzeczywiście, UB zabiło Hlonda, by wziąść sobie na głowę Wyszyńskiego!!! Może jeszcze cosik ciekawego za pieniądze podatnika. Niech "naukowcy" z tej wspaniałej instytucji najmą się do Hollywooda, tam ze scenarzystami kiepściutko (same powtórki lub dokrętki) to dopiero zrobią kasiore (na filmach science-fiction)
  • ~Nikodem
    (2018-05-11 09:46)
    Piszący komentarze mają dziwną filozofię, lepiej nie wiedzieć, co zrobili czerwoni !
  • ~Wars i Sawa
    (2018-05-16 10:38)
    Sprawę można potwiedzić bez badań uchwałą sejmową..
  • ~chodzące zwłoki
    (2018-05-16 09:41)
    Wykopki z grobów to zapewnienie dla IPN roboty dobrze płatnej na dziesięciolecia Kości kardynała należy wydobyć i poddać badaniom nekrofilskim specom z IPN..
  • ~histor
    (2018-05-16 09:57)
    IPN ma wzór do naśladowania . Papież Stefan VI WYKOPAŁ PO 9 MIESIĄCACH ZWŁOKI PAPIEŻA FORMOZUSA. Pozbawił go świeceń,obciął trupowi palce którymi błogosławił i rzucił zwłoki do Tybru. Fakt znany w historii jako ,,Trupi Synod."
  • ~baba jaga
    (2018-05-16 10:08)
    Czy Tadeusz Kościuszko zmarł śmiercią naturalną , czy też został otruty?
  • ~Kujawiak
    (2018-05-16 10:28)
    Zygmunt III Waza, ten który stoi na pomniku przed Zamkiem Królewskim, chciał oddać Polskę Hohenzollernom, w zamian za pomoc odzyskania korony szwedzkiej.Odbył się sąd w sejmie nad królem zdrajcą, jedyny w historii, lecz bez skutków dla oskarżonego, po obietnicy że w przyszłości nie dokona swego zamiaru handlu Polską.Dziś ,,historycy" IPN powinni przeprowadzić rzetelny proces Zygmunta III Wazy.
  • ~Egon
    (2018-05-15 12:30)
    IPN badał już Pyjasa i g...o odkrył, większość wierzy że zabili go ubecy ale IPN dał tylko argumenty robiącym z Pyjasa ofiarę alkoholu, badali ofiary katastrofy na Gibraltarze i również g...o odkryli. Im bardziej IPN chce udowodnić jakiś zamach tym więcej argumentów dostają przeciwnicy. Z biskupem będzie to samo.
  • ~Witek
    (2018-05-11 07:16)
    Europejczyk w każdym calu, w dodatku mówiący po polsku - patrz Bronisław Żongołłowicz "Dzienniki 1930 - 1936"
  • ~annna
    (2018-05-17 15:05)
    skoro Ipn to taki bystrzak to moze ujawni polakom kto tak naprawde i dlaczego strzela do tzw swietego jp2..gdy niewiadomo oco chodzi to chodzi...juz wiecie oco prawda??
  • ~Rajski
    (2018-05-25 08:07)
    Nasz kraj zasłużył na świętego na każdy dzień w kalendarzu.Św. Hlond przyda się.Jak się rok kalendarzowy wypełni świętymi, zacząć można będzie starania o 2 święrych na każy dzień w roku kalendarzowym.
  • ~katol
    (2018-05-25 08:29)
    IPN powinien sprawę męczeńskiej śmierci kard Hlonda przyśpieszyć, bo miejsce na ołtarzu już czeka.

Może zainteresować Cię też:

  • Rafał Trzaskowski

    Lewestam: Jakiegoż to elitarnego pajaca, zrobił z siebie rzekomo, Rafał Trzaskowski

  • Jacek Sasin

    Spór o reformę sądownictwa. Czarzasty: Będziecie siedzieć. Sasin: Chciałem podziękować, że pan nie grozi strzałem w tył głowy

  • Grzegorz Schetyna i Kazimierz Michał Ujazdowski

    PO rezygnuje z Ujazdowskiego. Schetyna: Kandydata na prezydenta Wrocławia wskaże Nowoczesna

Zobacz więcej