Legendarny "Uskok" odnaleziony. Szwagrzyk: Wierzymy, że szczątki należą do tego wielkiego bohatera

Fragment żuchwy z uzębieniem, kawałek kości, a także łuski oraz strzępy umundurowania odnalazł zespół z IPN pod kierownictwem prof. Krzysztofa Szwagrzyka - pisze piątkowa „Gazeta Polska Codziennie". Jak dodaje dziennik, prawdopodobnie są to szczątki kpt. Zdzisława Brońskiego ps. "Uskok".

wróć do artykułu
  • ~MA
    (2018-06-08 08:14)
    Mam duże wątpliwości co do nazywania tych, którzy zabijali Polaków po 1945 roku bohaterami.
  • ~partia piSS dzieli
    (2018-06-08 08:41)
    sakrosurferzy oraz hieny cmentarne znow grzebia i fabrykuja nowe relikwie i "bochatereow" - komu to teraz potrzebne ??
  • ~Syn sybiraka
    (2018-06-08 10:28)
    Bohaterzy to ci co pozostali w dalekiej Syberii,i na polach bitew na wschodzie i zachodzie.
  • ~Mnietekk
    (2018-06-08 10:35)
    Zwykły bandzior, który zamordował m. in. Bogu ducha winne dzieciaki. Walczył o swoje, nie patrząc na innych. Komuna była zła, ale gloryfikowanie takich typów niczym nie różni się od gloryfikowania przez Ukraińców swojego Bandery. Ogarnijcie się prawicowcy, choć w sumie wiem, że tu chodzi tylko o kasę i tworzenie mitu, żebyście mogli jeszcze 20 lat grzebać w ziemi za pieniądze podatników i udawać bogobojnych patriotów.
  • ~Papa
    (2018-06-08 16:41)
    Bohaterowie ? To taka sama prawda jak to , że PiS tworzą uczciwi ludzie.
  • ~DO CHAMÓW
    (2018-06-10 06:42)
    PSY SZCZEKAJĄ
  • ~szprotka
    (2018-06-10 18:52)
    Jakie znaczenie ma kawałek żuchwy bohatera? Zrobią relikwiarz? Jakiś powrót do średniowiecza.
  • ~zawsze z pis
    (2018-06-13 21:57)
    Kolejny bandyta odnaleziony. Teraz jego przeklete imie nadamy szkole - dzieci beda sie uczyly , ze byl taki ktory wysadzal pociagi i mordowal ludzi pare lat po wojnie a wszystko w imie szczytnej idei utrzymania ich w analfabetyzmie i przedwojennej ciemnocie...
  • ~Kji
    (2018-06-15 02:16)
    Może któryś to był z PO na pewno do PO należał
  • ~chyba Niepolak
    (2018-06-15 16:59)
    Tego co ci panowie robia nie rozumiem, nie pochwalam i nie mam zamiaru na to placic. Jesli ktos jest waszym bohaterem to prosze go sobie czcic ale do tego przeciez jego szczeka nie jest wam potrzebna. Przestancie sie bawic trupami bo to nie przystoi chrzescijanom. Poniewaz tego nie rozumiem to chyba nie jestem Polakiem (a moze ci panowie nie sa Polakami?) Dla mnie kto nie spelnia logicznych rozkazow jest zdrajca. Wasze dzielania dziela Polske. Ale to juz inna historia.
  • ~tak to widze
    (2018-06-15 20:25)
    Tylko bandziory robia z bandziorow bohaterow.
  • ~aborcja solidarności
    (2018-06-15 20:58)
    Kto nam to wmawia? Kto wmawia to nam na wzór propagandystów nazistowskich lub Józka Dżugaszwili? Warto przemyśleć, pochyliwszy się nad mieszkańcami willi żoliborskiej. Warto zastanowić się, czemu nietykalny jest pewien prezydent - syn kata ziemi szczecińskiej, któren w końcówce PRL przewodniczył ZSMP. a dziś burżujem i właścicielelem kilku szybów irackich. Tak jak rodzinka tych, których nazwiskiem ochrzczono gazport narodowy butelkowy. Prawo ludzkie jest umowne. Te prawa, które narzucono ludziom w dawnych czasach zostały wymienione przez "prawodawców" na inne, aby służyły kastom rządzącym - tym z ukrycia, z cienia, z bliskiego ziemi astralu, jak i ich naziemnym służalcom. Ziemskie, ludzkie prawo nie dba o sprawiedliwość, lecz o swoje przetrwanie. Samo sobie nadaje najwyższą rangę i siłą egzekwuje posłuszeństwo, co już samo w sobie zaprzecza pojęciu prawa. "...Prawo ludzkie jest umowne. Te prawa, które narzucono ludziom w dawnych czasach zostały wymienione przez "prawodawców" na inne, aby służyły kastom rządzącym - tym z ukrycia, z cienia, z bliskiego ziemi astralu, jak i ich naziemnym służalcom. Ziemskie, ludzkie prawo nie dba o sprawiedliwość, lecz o swoje przetrwanie. Samo sobie nadaje najwyższą rangę i siłą egzekwuje posłuszeństwo, co już samo w sobie zaprzecza pojęciu prawa".
  • ~Łysek z pokładu Idy
    (2018-06-15 21:21)
    Bezkompromisowo, czyli jak i kogo? A ludzie chcieli spokojnie żyć. Ludzie byli umęczeni wojną. Jak odmówili *********** kurki i mąki... to też bezkompromisowo kulka w łeb?
  • ~solidaruch
    (2018-06-16 13:17)
    PiS powinien czytac te komentarze, to zobaczy do czego doprowadzil obled smolensko-putinowski, ktory polega na tym, ze PiS koncentruje sie na Smolensku i Putinie, a nie wpaja mlodemu pokoleniu prawdziwej historii Polski. Opisany w tym artykule "Uskok" - czyli kapitan Bronski - najpierw walczyl przeciw okupacji nazistowskiej, a potem przeciw okupacji sowieckiej. Ludnosc cywilna powiatu lubartowskiego wielokrotnie dziekowala "Uskokowi" za likwidacje ubekow, ktorzy rabowali majatek polskich chlopow. No a teraz resortowe dzieci szaleja sobie w internecie i pluja na tych, ktorzy przeciwstawili sie sowieckiej okupacji, bo PiS zawraca sobie glowe Putinem, na ktorego i tak nie ma wplywu i ktoremu i tak nie moze nic zrobic.
  • ~Futurolog
    (2018-06-17 08:18)
    Ludzie! Pomyślcie, co się będzie działo, jak Polskęzbaw kitę odwali! Chyba, że do tego czasu Dojna Zmiana zostanie odcięta od koryta.
  • ~Andy
    (dzisiaj 00:33)
    Obawiam się, że to przedwczesna hipoteza. Wg wstępnych oględzin, wszystko wskazuje na to kości Herloka Szolmsa znanego bojownika powracającego po zwycięskiej bitwie pod Cedynią. Dziwię się że szwagier popełnił tak kardynalny błąd przy ocenie tych kości.
  • ~Streszczenie.RP.
    (dzisiaj 09:37)
    Niech odszukają zwłoki pomordowanych w 1970 roku na Wybrzeżu i ich morderców .. łatwiej ustalić ..., ale nie po linii partyjnej ... takie badania, a nóż ktoś ze "swoich" winny ... . albo hak już nie będzie ważny ....
  • ~Eboyak
    (32 minuty temu)
    Wnusie ub-owców ujadają! To muzyka dla moich uszu . . . Brawa dla prof. Szwagrzyka i całego IPN. Tak trzymać!

Może zainteresować Cię też:

  • Anthony Bourdain

    "Źli chłopcy kulinariów". Dlaczego mistrzowie kuchni popełniają samobójstwa?

  • Kamil Grosicki, Kamil Glik, Sławomir Peszko, Michał Pazdan, Bartosz Białkowski i Artur Jędrzejczyk

    Kadrowicze Nawałki pod specjalną opieką rosyjskich służb. FSB śledzi każdy krok Polaków

  • Beata Szydło

    Ile Beata Szydło i Mateusz Morawiecki wydali na wizaż? Kwoty z raportu NIK robią wrażenie

Zobacz więcej