• ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    2014-10-15 17:02
    a pisuary mówią że nic się nie buduje
  • ~I am Turecki
    2014-10-15 19:39
    To w sumie wygląda lepiej niż wioska olimpijska w Soczi
  • ~pop
    2014-10-16 01:10
    Te drewniane struktury zostały wybudowane po wojnie.
    Gdzie są zdjęcia normalnych łóżek, które tam są (a przynajmniej były lata temu)? Grzesiuk pisał, że w Auschwitz były dobre warunki w porównaniu z jego poprzednim obozem. "Jak szpital". Były łóżka.
    Może tak trzeba korzystać z poważnych książek poważnych świadków, którzy tam byli? Jak Grzesiuk.
  • ~ja pytam
    2014-10-15 16:59
    No to czy było tak źle ?
  • ~czesio
    2014-10-16 11:10
    "których wnętrze zachowało się niemal w nienaruszonym stanie od wyzwolenia niemieckiego obozu w styczniu 1945 r" – proszę, nie powtarzajmy tej bzdury o wyzwoleniu obozu, Niemcy poprostu obóz opóścili zostawiając więźniów, przyszli Sowieci i założyli tam nowy obóz, tym razem dla Polaków myślączych inaczej niż oni.
  • ~a
    2015-01-25 13:12
    Grzesiuk nigdy nie siedzial w Auschwitz, wiec co do warunków \znal je tylko ze slyszenia od innych.
  • ~Prof. Baroszewski
    2014-10-15 16:01
    Znakomity pomysł. Należy rozbudowywać. Może nawet każde miasto powinno wybudować własny obóz-muzeum. Prowadzono by tam wycieczki szkolne. Poczucie winy maleje z każdą generacją, a odszkodowania ktoś musi płacić.
  • ~Robnad
    2014-10-15 19:32
    jaroslaw to ten pacan który hymnu polskiego nie zna? czy to ten wielki "opozycjonista " który nigdy nie byl internowany podczas stanu wojennego / naturalnie
    jego lojalka byla falszywa ;))))

    Niech w kazdym miescie i w kazdym siole
    pomnik kartofla stanie na cokole.
  • ~andrzej100
    2014-11-07 18:55
    O jaki wyzwoleniu mowa? Rosjanie zajeli Krakow 18 stycznia a do Auschwitz
    dotarli 27 stycznia. Dziewiec dni pozniej. Dlaczego? Niemcy ewakuowali oboz
    i pognali wiezniow na zachod. Nie bylo wiec kogo wyzwalac!
  • ~zwiedzajacy
    2014-10-15 16:02
    17.5 miliona zl na co wydano?? Ktto na tych barakach zarabia??? Powinno byc tak jak z puszcza,,,zyje sama w sobie. JA widze ze niektorzy na tam Muzeum zrobili sobie niezle zrodlo dochodu.Czy wam nie wstyd???