• ~Polityka
    2015-02-26 18:10
    Historia alternatywna Polski końca XX wieku. Generał Jaruzelski nie wprowadza stanu wojennego 13 XII 1981 r. i w wyniku puczu partyjno-wojskowego zostaje odsunięty od władzy. Lech Wałęsa po zamachu na swoje życie wycofuje się z życia publicznego. Szybko postępuje destabilizacja kraju. W styczniu 1982 r. wylatuje w powietrze Pałac Kultury (symbol sowieckiej dominacji nad Polską), co doprowadza do wojny domowej i drugiego powstania styczniowego. W wyniku zbrojnej interwencji ZSRR wybucha polsko-rosyjska "wojna ojczyźniana", zakończona rok później rozejmem w Terespolu. Ziemie Zachodnie przejmuje NRD, zaś Warmię i Mazury anektuje najeźdźca. Kraj pogrąża się w apatii. Jan Paweł II odchodzi na emeryturę, Jerzy Popiełuszko zostaje biskupem, a Adam Michnik doradcą władz w Chinach. Zbliża się narodowe referendum - czy Polska wybierze los Królestwa Kongresowego, czy dołączy do ZSRR jako 16 republika?
  • ~stary
    2015-02-26 18:32
    czy znasz li ten kraj, gdzie:

    - 10 swiatowa potega przemsylowa w produkcji stali, wegla
    - mistrzowie swiata w pilce noznej
    -slawni na caly swiat sportowcy, kino, teatr
    -pelne zatrudnienie z mozliwoscia awansu spolecznego
    -opieka zdrowotna i socjalna na najwyszym poziomie swiatowym, bezplatne przedszkola, zlobki, bezplatne studia
    -bezplatne mieszkania, prad, gaz, woda, smieci
    - najwyzszy swiatowy poziom wyksztalcenia inzynierskiego
    -polski komupter Odra, Elwro - przemysl komputerowy na cala Europe wschodnia
    - najbardziej prezny przemysl maszynowy w europie, enegetyka, miedz, wegiel przemysl stoczniowy.
    -najbardziej nowoczesny uklad sieci drogowych
    -dyskoteki, dzinsy,dolary i markowe ciuchy
    -bron atomowa i bezpieczenstwo.

    I pomyslec, ze to wszystko bylo zaledwie 30 lat temu, co zostalo z tego wspanialego okresu dzsiaj ?
  • ~marcjusz
    2015-03-05 18:22
    sprzedem przedniom szybe od odkurzacza. pisać na priv.
  • ~Sceptyk Turystyczny
    2015-02-27 18:25
    @~koel2015-02-26 17:37

    zamienię M-4 na namiot i koce w Nowym Jorku /

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

    Czyli w sumie chodzi Ci "tylko" o wizę!

    Nie wiem, czy ktokolwiek się zgłosi na Twoją ofertę?

    Zadzwoń do konsula!

    Nic nie ryzykujesz!

    A namiot i koce kup tak czy owak!
  • ~Medix
    2015-02-27 18:31
    Nigdy nie myślałem, że pluskwy będą ssały krew z wszy!

    Ale sytuacja na rynku świeżej krwi musi być w takim razie tragiczna i rozpaczliwa, skoro pasożyty żerują na pasożytach!
    Może to taki recykling w ramach zaleceń unijnych?
    A tak przy okazji powtórzę za klasykiem i powiem wam krótko:

    Żyd jest w takim samym stopniu i w ten sam sposób obywatelem kraju, w którym akurat mieszka, jak tasiemiec jest obywatelem pacjenta!

    Taki quiz:

    - Czy chcesz, żeby twój tasiemiec był twoim prezydentem?
    Albo premierem...?
    Albo reprezentantem w Sejmie...?
    Albo idolem...?
    Albo szefem...?
    Albo sąsiadem...?
    Albo szwagrem...?
    Albo skarbnikiem...?

    Wy na te wszystkie pytania już niestety wiele razy odpowiedzieliście twierdząco, co tylko potwierdza wasz debilizm!
    Dlatego powinniście jak ognia unikać wszelkich quizów, testów, wyborów i w ogóle podejmowania we własnym imieniu jakichkolwiek decyzji!
    Ż y d zrobi to za was chętnie i korzystnie (dla siebie)!
    Najlepiej nie wychodźcie w ogóle z domu bez potrzeby!
    A jak już załatwicie potrzebę do słoika - to wracajcie przed telewizor!
    No i słoik od razu do spiżarki!
  • ~Gemini
    2015-02-26 20:23
    Odpowiedź Adelaidzie: Wydajemy na UE więcej niż otrzymujemy. A gdy do tego dodać wytransferowane olbrzymie sumy przez różne nieopodatkowane przedsiębiorstwa, to stają się one niebezpieczne dla naszej gospodarki, która mogła by być w znacznie lepszej sytuacji.
  • ~m
    2015-02-26 19:23
    Polska dostalą ale rządzace żydostwo wszysko ukradlo i kradnie dalej
  • ~adelaide
    2015-02-26 18:45
    Za zniszczenia Polska dostała wschodnie tereny Niemiec i kupę pieniędzy, którą Polaczki rozpierdieliły...od samego wejścia do Unii Polska dostała ponad 100 miliardów Euro...ile było tego wcześniej nikt nie mówi...
  • ~warszawianka
    2015-02-26 15:23
    Bardzo dziekuje za udostepnienie tych historycznych fotografi.
    Sa naprawde piekne .
    Niemcy powinni Polsce zaplacic wielkie odszkodowania za tak ogromne zniszczenie Warszawy.
    Przegrali wojne ,sa potega ,znowu ,teraz wchodza z butami ,spowrotem do Polski ,dzieki tlukom obecnie rzadzacym .Juz nie musza robic wojny ,bo i tak probuja zabrac nam czesc POLSKI.
    Mam nadzieje,ze zmieni sie wladza i nie pozwola na to.
  • ~benek
    2015-02-26 15:23
    oczywiscie luftwaffe to luftwaffe, a niemcy to niemcy, a zdjecia to zdjecia, a widoki to turystyka, wylaczajac turystyke zarobkowa, to w sumie gdzie jestesmy?