• ~Jimmy Bounce
    (2017-03-11 20:44)
    A meczety kwitną....
  • ~MK
    (2017-03-11 21:27)
    Symbol upadającej cywilizacji europejskiej
  • ~zetnie łby.
    (2017-03-11 21:58)
    Ciągła walka lewactwa z Chrześcijaństwem doprowadziła cywilizację Europejską do upadku ,na jego miejsce wkroczył bez wzlędny islam który ze wszystkimi zrobi porządek.
  • ~Jimmy Bounce
    (2017-03-11 20:42)
    A meczety kwitną....:)
  • ~Lech
    (2017-03-12 08:05)
    Wszyscy jesteście zaprogramowali na politykę ( a przynajmniej większość ). Tyle jadu i nienawiści za popieranie innego ugrupowania jeszcze nigdy nie było. Co mają wspólnego zabytki z poglądami politycznymi? A może ktoś napisze jak w Waszym rejonie wygląda sprawa ochrony zabytków. Będziecie mieli możliwość oceny lokalnych władz.
  • ~Szyba
    (2017-03-12 06:33)
    Świątynie to zabytki szczególne i bez żadnych wątpliwości powinny być otoczone opieką konserwatorską . Zupełnie bez znaczenia jest to komu służyły . Szkoda tylko że tego nie rozumie polski KK . Dlaczego tak uważam ? W Toruniu mamy wiele pięknych ,zabytkowych kościołów z bazyliką św. Janów na czele , na szczęście miasto , państwo nie żałuje funduszy na konserwację tych świątyń a co robi KK w tym czasie ? A w tym czasie ojciec dyrektor , topi kolosalne pieniądze w koszmarne brzydactwo , oddalone od osiedli mieszkaniowych w miejscu trudno dostępnym dla potencjalnych uczestników nabożeństw . Odpowiedź KK jest jedna , budujemy dla chwały Bożej a dbanie o to co kiedyś zbudowano z pieniędzy wierzących nie służy chwale Bożej ?
  • ~Konrad Wallenrod
    (2017-03-12 08:58)
    Zaden relikt ,kosciol z czasow apostolow sie nie zachowal.Przetrwalo Slowo Boze Biblia.Pytanie czy kosciolem Pana Jezusa Chrystusa jest jakikolwiek budynek ?.Moze ktos poda definicje kosciola cytatem z Biblii !.
  • ~tonia
    (2017-03-12 12:37)
    Przyjdą jeszcze czasy ,że ludziska na kolanach bedą przepraszac Boga za swoje niegodziwe, plugawe zachowania,za wulgarna sztuke, za nienawiśc do współbraci.
  • ~Patrząc na jaśniejszą stronę życia
    (2017-03-11 23:30)
    Jedna kadencja Pisu i wszystkie, oprócz może trzech będą tak wyglądać.
  • ~Dr J.E.Baka
    (2017-03-13 13:12)
    Chciałbym zobaczyć watykan w tej kolekcji
  • ~klaun kresowy
    (2017-03-13 23:35)
    Daliście ciała jeśli chodzi o nazwy miejscowości na Białorusi. Po polsku nie pisze się Bierestowica, tak jak nie pisze się "w Londonie" czy "w Parisie", tylko w Brzostowicy Wielkiej (swoją drogą kościół pw. Nawiedzenia NMP). To samo dotyczy nazwy Lenino, no dobra, zbowidowcy może się obrażą, ale ta miejscowość po polsku nazywa się tak naprawdę Romanowo (d. województwo mścisławskie). Jak łatwo oddajecie polskie nazwy miejscowości obecnych żywo w naszej historii!
  • ~Tarantula
    (2017-03-17 16:16)
    Nie zgadzam się z opiniami o "upadku cywilizacji europejskiej", zmierzchu religii katolickiej itp. Już kilkadziesiąt lat temu na Wyspach Brytyjskich widziałem sporo ruin lub tylko naturalnego niszczenia nieczynnych świątyń chrześcijańskich. Przypuszczam, że podobne zjawiska występują w innych krajach i częściach świata, przypadkowo zwróciłem na to uwagę z jednej z okolic Europy. Nie ma w tym nic przeciwko Bogu, bo Stwórca jest wszędzie. Buduje się nowe świątynie, o ile wyznawcy tego chcą i mają fundusze. Nie tragizujmy, jeżeli Bóg dopuszcza, to ma w tym jakiś cel.
  • ~Głuchy Snajper
    (2017-03-12 04:03)
    Wyraźnie słyszę wzmagający się huk Wodospadu Czasu!

Może zainteresować Cię też:

  • Wybory w Polsce

    NOWY SONDAŻ wyborczy. Platforma Obywatelska ostro w górę, PiS traci

  • Piotr Gliński, Michał Kamiński i Ryszard Terlecki

    Piotrowicz, Staniszkis, Gliński, Terlecki, Kamiński. Jak to jest, że porzucamy swoje przekonania?

  • Mikołaj Cieślak

    Mikołaj Cieślak do Mazurka: Nie czuję, by mi jakieś swobody odbierano

Zobacz więcej