Był scenariusz III wojny światowej. Nawet przemówienie królowej...

2013-08-02 13:44 | Aktualizacja: 13:44
Wybuch bomby atomowej

Wybuch bomby atomowej / Shutterstock)

"Dziś szaleństwo wojny po raz kolejny ogarnia świat i nasz dzielny kraj musi przygotować się, by przetrwać wszelkie przeciwności" - takie słowa miała wygłosić do Brytyjczyków królowa Elżbieta II w razie wybuchu III wojny światowej. Ujawniono właśnie treść przemówienia, które przygotowano jeszcze w 1983 roku.

reklama


To właśnie 1983 rok wydawał się Brytyjczykom prawdopodobnym czasem wybuchu nowego światowego konfliktu. NATO przeprowadziło ćwiczenia na wypadek ataku nuklearnego, a jeszcze pod koniec 1982 roku na czele ZSRR stanął Jurij Andropow. Jego retorykę brytyjski ambasador w Moskwie opisał jako "niepokojącą". W marcu 1983 roku prezydent USA Ronald Reagan określił Związek Radziecki jako "imperium zła". Nawet BBC kreśliło porażającą wizję kraju po ataku nuklearnym.

Ćwiczenia czy wręcz swego rodzaju symulacja, które nazwano Wintex-Cimex 83, a którą przygotował rząd, przewidywała, że Związek Radziecki zaatakuje Skandynawię, Zachodnie Niemcy i Włochy. W takiej sytuacji przewidywano przeniesienie ludzi z największych miast na mniej zamieszkanie tereny w Walii. Założono, że na drogach powstanie chaos, a półki sklepowe szybko zostaną opróżnione. Przewidywano, że może dojść do starć z policją m.in. w okolicach amerykańskiej ambasady.

Przygotowano także przemówienie, które miałaby wygłosić królowa. Elżbieta II miała w nim zwracać uwagę, że zagrożeniem nie jest żołnierz z karabinem czy samolot zrzucający bomby, ale śmiertelna siła technologii, która została nadużyta. Chodzi tu o broń chemiczną, a być może także atomową.

Prognozy Brytyjskiego Stowarzyszenia Medycznego szacowały, że w razie ataku nuklearnego zginęłoby 33 miliony Brytyjczyków.

Kilka miesięcy po ćwiczeniach, w listopadzie 1983 roku manewry przeprowadziło NATO. Rosjanie odczytali te 10-dniowe ćwiczenia jako faktyczne przygotowanie do wojny i postawili w stan najwyższej gotowości siły obsługujące broń atomową.reklama
Źródło: dailymail.co.uk
Wypowiedzi: 13
 • ~PiSarz2013-11-02 12:28

  Na szczescie wtedy rzadzili konserwatywni Reagan i Thatcher i nie zajmowali sie gejami, tylko gospodarka, co pozwolilo zlamac ZSRR bez jednego wystrzalu.

 • ~Gość2013-09-29 00:53

  A ja czekam na III wojnę, ludziom już sie w dupach poprzewracało. Jak wróca czasy gdzie chleba nie bedzie w sklepach może docenią co mieli

 • ~mk2013-08-15 14:45

  Snic o wojnie dzis moga tylko Polacy ! (zeby "odzyskac" Kresy ...i oczywiscie nie stracic "Ziem Odzyskanych") Francja, Anglia, Niemcy - zreszta i prawie cala Europa nauczyla sie z lekcji II wojny swiatowej.

  Jak wojna poprawia byt, uczy nas TV - Syria, Egipt, Afganistan, Sudan i inne kraje, gdzie sa tylko "wojenki", o wojnie swiatowej lepiej nawet nie myslec ! Wystarczy przeczytac "APOKALIPSE" (atomowa !)

 • ~Zgredek2013-08-03 09:14

  Brytole piszą prawdę i Dziennik za nimi. Angole nie wierzą w trwały pokój. Dla nich pokój, to przygotowanie do następnej wojny. Czyli pokój, to krótkotrwałe zawieszenie broni, w czasie której wszyscy się zbroją i przygotowują do następnego starcia. I taka jest historia Europy i Anglii. Nasz rząd też tak myśli i choć nie ma środków, to się zbroi. Szkoda na ten cel wydawać. Lepiej na oświatę i rozwój kraju. Niestety Gajowy kocha armię. A nasi premierzy wierzą, jak dowódcy z 1939 i ci z AK, że obcy nam pomogą, bo mamy sojusze. Łatwo się wydaje cudze pieniądze, czyli podatników.

 • ~luk14072013-08-02 21:36

  fragment orędzia z serii OSTRZEŻENIE, które otrzymuje Maria Bożego Miłosierdzia- Druga pieczęć: III WOJNA ŚWIATOWA środa, 16.05.2012, 03:10 Moja najukochańsza córko, muszę poinformować cię, że trzecia WOJNA ŚWIATOWA wkrótce ukaże się światu. Jak widzisz, dziś rano, płyną Moje łzy.* Druga Pieczęć wkrótce zostanie złamana, jak przepowiedział Jan Ewangelista w Księdze APOKALIPSY. Rozpocznie się ona w EUROPIE. Przyczyną będzie system BANKOWY i NIEMCY po raz kolejny wezmą udział w tej tragedii, jak to było w ostatnich dwóch przypadkach. Kiedy się rozpocznie, w dużym stopniu będzie to z powodu oszczędności w gospodarce, a katastrofa wpłynie na GRECJE z wielkim opadem RADIOAKTYWNYM we FRANCJI. Bliski Wschód będzie również zaangażowany z IZRAELEM i IRANEM w wojnę, a SYRIA odegra poważną rolę w upadku EGIPTU. Moja córko, budzę cię, by ci to powiedzieć, nie żeby straszyć, ale wzywam do wielkiej MODLITWY za Europę w tym czasie. Z powodu WOJNY i braku pieniędzy, dużo zbiorów zostanie utraconych, a to doprowadzi do otwarcia Trzeciej PIECZĘCI oznaczającej GŁÓD. Dlatego teraz wzywam wszystkie dzieci Boże, aby próbowały magazynować suszoną i nie łatwo psującą się ŻYWNOŚĆ do wyżywienia swoich rodzin. Ważne jest, aby uprawiać własne zbiory, jeśli to możliwe. Pamiętajcie jednak, że modlitwa może złagodzić wiele z tego cierpienia. Efektem tej WOJNY będzie to, że Mój KOŚCIÓŁ na ziemi, będzie wciągnięty do jednego ŚWIATOWEGO kościoła, w imię zjednoczenia. To zjednoczenie czyli fałszywy pokój, staną się rzeczywistością, w której ANTYCHRYST ujawni się, by stworzyć fałszywy pokój i tak zwany koniec wojny. Ten pokojowy pakt obejmie świat zachodni aż CHINY i ROSJA zaangażują się w sprawy świata. Będą one stanowić zagrożenie dla BESTII Z DZIESIĘCIOMA ROGAMI - EUROPY i przejmą nad nią kontrolę, aby wprowadzić KOMUNIZM. Czerwony smok- CHINY, już zdobywają silną pozycję w świecie ze względu na ich kontrolę światowych finansów. Czerwony smok i "Niedźwiedź", którym jest ROSJA nie kochają Boga. Są one kierowane przez ANTYCHRYSTA, który pochodzi ze WSCHODU i kryje się za zamkniętymi drzwiami. Kiedy te proroctwa zaczną się spełniać cały świat uwierzy w te orędzia. Wtedy nie będzie żadnych wątpliwości.(...)Wasz Jezus

 • ~durnie zastanowcie sie co piszecie2013-08-02 18:28

  czytam i nie wierze ile mamy durni ktorzy wysmiewaa Rosje Czy jeden z drugim durniem wie ze Rosja ma 1600 bomb atomowych ile bomb powietrznych to pieron wie calkiem sprawne rakiet balistyczne a ile sputnikow krazy z bombami atomowymi to nie jeden duren ze stachu w portki by narobil jakby doszlo do konfliktu.

 • ~Zygmuś2013-08-02 18:08

  kronikarz pisze prawdę, którą ideolodzy chcą za wszelką cenę ukryć.

 • ~żart2013-08-02 17:48

  Większych głupot nie "czytałem" PO(srańce) z W.Brytanii.

 • ~Konrad Wallenrod2013-08-02 16:20

  Re;Kronikarz.powiedz mi ile mamy matek bosek ?.Zabierz sie za czytanie biblii i nie pisz glupot.

 • ~kronikarz2013-08-02 15:57

  Brytyjczycy pomylili się o 2 lata. Wojna miała wybuchnąć w 1985 roku, gdyż Rosjanie nie byli w stanie udźwignąć gospodarczo programu "gwiezdnych wojen" ogłoszonego przez Prezydenta Reagana. I gdyby 13 maja 1984 roku nie eksplodowały składy amunicji dla floty morskiej na północy ZSRS, po którym flota radziecka przestała się liczyć na świecie, to do wojny by doszło. A ze eksplozja nastąpiła dokładnie w rocznicę Objawień w Fatimie, więc posłuszni partii historycy wałkują, ze eksplozja miała miejsce 17 maja.


reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV