Życie odciśnięte w kościach. Tajemnice gigantki wykopanej na Ostrowie Lednickim

| Aktualizacja:

Wszystkie osoby pochowane wokół gigantki ułożone zostały w osi wschód-zachód, w zgodzie z ówczesnymi wierzeniami. Natomiast ją złożono do grobu z głową skierowaną na zachód. Ten pochówek charakteryzuje zagadkowa niedbałość – przyznaje dr Magdalena Matczak, specjalistka od archeologii ciała i niepełnosprawności z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jakie tajemnice życia olbrzymki z Ostrowa Lednickiego udało jej się rozwikłać?

wróć do artykułu
  • ~papparira
    (2016-12-03 07:22)
    Tylko ,że jak się w Polsce pochowa kogoś twarzą w kierunku wschodnim.To po zmartwychwstaniu na pewno nie trafi do Jerozolimy,co najwyżej na Syberię;-)
  • ~ Hary
    (2016-11-20 10:48)
    Bader można pominąć, żałosny kastrat intelektualny, twórca szkoły reportażu, opartego na definicji -najpierw ocena a potem fakty potwierdzające, jeśli ich brakuje to od czego wyobraźnia. Człowiek tysiąca i jednego przekłamania, niestety dla niego, czas pokazał śmieszność i oderwanie od rzeczywistości autora reportaży. Rosja Putina to państwo zdegradowanych narkomanów chylace sie ku upadkowi to jego ocena Rosji z 2009 roku, brawo Bader. Reportaże z akcji ratunkowej w Himalajach z przyzwoitości należy pominąć, autorowi przyświecała idea zniszczenia środowiska, zaś pytanie jakie sobie postawił Bader brzmi - ile mogę zarobic na śmierci ludzi w Himalajach. Żałosne ! Bader żałosny kastrat intelektualny, twórca szkoły reportażu opartego na założeniu -najpierw ocena a potem fakty potwierdzające, jeśli ich brak to od czego wyobraźnia. Człowiek tysiąca i jednego przekłamania, niestety czas pokazał śmieszność i oderwanie od rzeczywistości. Rosja Putina to państwo zdegradowanych narkomanów, chylace się ku upadkowi, to ocena Badera z 2009 roku, mamy rok 2016 i gdzie ten upadek. Reportaże z akcji ratunkowej w Himalajach z przyzwoitości należy pominąć, autorowi przyświecała idea zniszczenia środowiska, zaś pytanie jakie sobie postawił Bader brzmi ile mogę zarobić na śmierci ludzi w Himalajach. Żałosne !
  • ~Lolek
    (2016-11-19 07:59)
    Paplanie w banie. Pseudo-naukowcy od kadzidła!
  • ~FRYTKA
    (2016-11-18 23:31)
    A jak za 2000 lat odkopią zbawiciela ? Oj, antropogenezi się napracują.
  • ~eeefefef
    (2016-11-17 14:46)
    "Dla nas, ludzi współczesnych, to bardzo młody wiek, należy jednak pamiętać, że w dawnych czasach umieralność w takiej wczesnej dorosłości była bardzo wysoka," dalej wciskajcie kit i zakłamujcie historie. może mówcie wprost że lubicie teorie darwina, co tam ze teoria , a jak tankujcie samochod to pewnie tez "płacicie" teorią
  • ~parczew
    (2016-11-14 15:57)
    adam dąbrowski z parczewa pzu lubelskie--kradli kaśę i nie poszli do więzienia--bo mają znajomości w policji i prokuraturze!!!!!!!!!!!!!!
  • ~olgakuras86091305442
    (2016-11-12 20:11)
    stanislawslowackiego13/2,32400 Nie ma się już do czego przyczepić
  • ~Firmius
    (2016-11-12 19:41)
    Dowcipnisie powyżej, jak tak komentujecie artykuły naukowe, to lepiej nie zmarnujcie okazji, aby siedzieć cicho. Nie wasz chyba poziom....i to wszechobecne skojarzenie z polityką czegokolwiek się da i nie da (w tym przypadku, to drugie).
  • ~44
    (2016-11-12 19:14)
    Nie jadła koszernego i dlatego umarła.
  • ~ajax
    (2016-11-12 18:55)
    Ekshumacja, badanie zwłok, "elytarne media" i eksperci nie protestują?!
  • ~patatajski
    (2016-11-12 18:30)
    musiala miec niemieckie korzenie .
  • ~Orwell kontra Darwin
    (2016-11-12 18:28)
    Gigantka była na pewno w dzieciństwie ofiarą przemocy w rodzinie, molestowana seksualnie przez księdza proboszcza i umarła przy porodzie bo babka nie chciała dokonać aborcji. PAN powinien przejąć sprawę i pod kontrolą komsji ONZ dochodzic prawdy jak było naparwdę
  • ~Obywatel
    (2016-11-12 18:17)
    I co? KOD i Wyborcza nie protestują przeciwko wykopywaniu pogrzebanych zwłok?

Może zainteresować Cię też:

  • Przesyłki pocztowe

    Rodzina na zmianę czuwa w domu, a listonosz nie dzwoni ani razu. Gdzie jest awizo?

  • Michał Szczerba

    Burzliwa debata o prezydenckim projekcie ustawy o SN. Szczerba rzuca papierami. Posłowie PiS: Przeproś panią

  • Emeryci

    Rząd liczył, że tylko część uprawnionych zechce skorzystać z prawa do wcześniejszej emerytury. Przeliczył się

Zobacz więcej