Obraz namalowany przez Hitlera na wystawie w muzeum. "To kicz, tandeta!"

| Aktualizacja:

Może się podobać, może nie podobać, ale na pewno przyciąga uwagę. Obraz namalowany przez Adolfa Hitlera pokazano na wystawie w Muzeum Salò koło włoskiej Brescii.

wróć do artykułu
  • ~byłem PiSowską szumowiną! zmądrzałem dzięki Bogu...
    (2017-03-11 20:44)
    Nasz żoliborski dyktatorek wyhodował koty które nie piją mleka!
  • ~Tyle w temacie
    (2017-03-11 21:34)
    Ładniejszy i tak od wszystkich Kodofilo- PO=paprańców razem wziętych.
  • ~rtk
    (2017-03-11 22:04)
    Faktem jest, że malowiństwa Hitlera, mimo pewnej elementarnej biegłości (na poziomie ucznia liceum po kilku lekcjach rysunku) nie wykazują śladu inwencji twórczej. Na wiedeńskiej akademii natychmiast się poznali, że nigdy nie będzie artystą, najwyżej dekoratorem filiżanek! Inna sprawa, że popełnili poważny błąd bo lepszy kiepski malarz niż kraway dyktator.
  • ~E tam...,....,,..
    (2017-03-11 22:47)
    Ja bym nie niwelował zdolności artystycznych Adolfa. Należy pamiętać ,że on sam adorował i przekształcił jeden z najbardziej znanych symboli - swastykę. Nie podano daty namalowania powyższego obrazu. Przedstawia on urzędnika i petenta , a w tle korytarz. Na końcu korytarza czarna dziura coś jakby nicość.Ten obraz nie jest kiczem, on przedstawia ludzką bezsilność.
  • ~byłem PiSowską szumowiną! zmądrzałem dzięki Bogu...
    (2017-03-12 00:22)
    Myślę, że pani A. Merkel mogła by Tuskowi kupić ten obraz wraz gratulacjami za druga kadencję!!!! I jego dziadek by się ucieszył!!!
  • ~PO-lactwo z PełO
    (2017-03-12 00:46)
    ~rtk - tu wyłazi twoje wykształcenie na POziomie komunikatywnym a co powiesz o impresjonistach i o Akademii Paryskiej która się na nich nie poznała. Oj, oj,oj PO-lactwo znajace się na wszystkim!
  • ~Don Biszkopt
    (2017-03-12 01:54)
    Ten na obrazie podobny do dziadka Tuska.
  • ~GPU
    (2017-03-12 07:03)
    Re E tam. Masz racje. Ten krytyk nie mogl nic innego powiedziec. Poprawnosc polityczna jest takze w sztuce.co do argumentow tego pozal sie krytyka nie powiedzial nic o obrazie tylko o autorze. Wiekszosc makarzy za xyhua przymieralo glodem . To nie argument. Gdyby krytyk nie wiedzial ze autorem jest A.H a np jakis inny znani malarz mowilby same dobre rzeczy. Niestety krytycy i dziennikarze w wiekszosci to sprzedajne lum..py.
  • ~Rabindranata. Kopydlo
    (2017-03-12 07:57)
    Wrecz przeciwnie jest to arcydzieło w swej wymowie zblizone swoja mroczną glebia do wypowiadanych przez naszego domoroslego geniusza nieuctwa i pustoty umyslowej.Mam nadzieję że czuć w tym wielkiego Zoliborzanina?
  • ~der de
    (2017-03-12 08:07)
    ..... czy w Muzeum Salò koło włoskiej Brescii powinny znaleźć się określenia "polskie obozy śmierci"?????? czy GERMAN DEATH CAMPS...made in Germany....
  • ~wnuk dziadka
    (2017-03-12 08:20)
    .....her Tusk to plastelina w rękach Angeli Merkel.....
  • ~Konrad Wallenrod
    (2017-03-12 08:49)
    Ten obraz to arcydzielo,dokladnie obrazuje droge do nikad pisowskiej zgraji !.Ten korytarz to droga do piekla.Cyrograf podPiSal L.Kaczynski w Lizbonie,o co chodzi ?.Pytanie kto teraz powaza Polske ?.Co mamy w spadku po Smolensku ?.Gdzie te wyniki badan ,co z tymi materialami wybuchowymi!.Kto w koncu poda prawdziwa historie rodow ludzi rzadzacych ,Gubernia watykanska ,.
  • ~Znafca!
    (2017-03-12 12:54)
    ...Całkiem dobry obraz! Nie gorszy od kiczów Picassa!
  • ~HPisTeria
    (2017-03-12 16:17)
    Na to forum wskoczyli PiSodomici
  • ~t.
    (2017-03-14 13:29)
    Ale jakby namalowal ten obraz Picasso, to bylby arcydzielem...
  • ~Sympathy For The Devil
    (2017-03-15 10:00)
    Signore Vittorio powinien wszak zwrócić uwagę, iż gdyby inny nadęty bufon z Akademii Sztuk Pięknych w Wiedniu jednak przyjął pewnego studenta to świat wyglądałby inaczej...
  • ~DonKichote
    (2017-03-16 14:37)
    Skoro ten obraz nic nie jest warty to dajcie mi go, proszę! Ten krytyk nich namaluje lepszy.
  • ~Tarantula
    (2017-03-17 14:21)
    W sztuce liczy się subiektywne odczucie. Nie ma dyskusji jezeli ktoś powie: To mi się podoba, a inna osoba: To mi się nie podoba. Wsród tzw krytyków sztuki przez 200 lat nie uzgodniono znaczenia lub ważności takich stwierdzeń. I jeszcze długo tego nie uzgodnią, bo przecież nie zabija się kury znoszącej złote jaja. Mi obraz Hitlera się podoba, bo ma wielką wartość finansową i będzie ona rosła.
  • ~Stiff
    (2017-03-17 18:42)
    Szkoda ,że Adolfa nie przyjęli do Akademii Sztuk Pięknych ,nie byłoby Drugiej Wojny Światowej bo Adolf byłby zajęty malowaniem
  • ~hoess
    (2017-03-18 10:32)
    Doskonale pokazuje mroczną naturę tego opętanego psychopaty - impotenta. Gaz, który go przytruł podczas IWŚ zniszczył jego psychikę i obezpłodnił. Ale Niemcy dali się omamić. To tępy naród posłusznych maszyn.

Może zainteresować Cię też:

  • Krzysztof Ziemiec

    Krzysztof Ziemiec gani media za fake newsy. Jako przykłady podaje informacje o politykach PiS

  • Leopard 2A5

    MON wyjaśnia dlaczego przeniesiono batalion Leopardów z Żagania do Wesołej

  • Generał Karol Świerczewski

    Kult generała Świerczewskiego w PRL. Dlaczego urósł do takich rozmiarów? [ROZMOWA]

Zobacz więcej