Obóz Żon Zdrajców Ojczyzny - tu Stalin zgotował piekło tysiącom kobiet. Więziono tu również Polki

Zimą 40-stopniowy mróz, latem pustynna purga, przepełnione baraki i brutalni strażnicy z psami. W takich warunkach na kazachskim stepie w latach stalinowskich więziono tysiące kobiet. Akmoliński Obóz Żon Zdrajców Ojczyzny to jeden z najbardziej makabrycznych epizodów z historii Związku Sowieckiego.

wróć do artykułu
  • ~brak słów
    (2018-06-11 11:37)
    Najgorsze jest też to, że takie wykolejone "myślenie" jest dziedziczne i zaraża następne pokolenia..:(.
  • ~Ant st
    (2018-04-28 12:26)
    Słowa ZSRR i Stalin wywołują u mnie mdłości i torsje!!
  • ~Gazeta Wyblakła
    (2018-03-26 19:27)
    Ruskie Trolle opuszczają POLSKĘ i to cieszy że NATO idzie za przykładem Wielkiej BRYTANI
  • ~adsasd
    (2018-03-19 12:42)
    Najlepsze było dużo powiedtrza w bezkresnej azji, którym mozna był tak swobocnie oddychać. Meżczyzn spotykła los znacznie gorszy i masowo.
  • ~Żebro
    (2018-03-16 14:14)
    Spoko, wieprze z KOD-u! Dla was też szykujemy coś podobnego, a nawet gorszego! Już niedługo, za samo złe spojrzenie na Jarosława Polskęzbawa Wieczną Dziewicę, będziemy wsadzać na min. 5 lat!
  • ~Hania
    (2018-03-16 14:09)
    Nasz Ziobro tez buduje obozy ma wzorce od Stalina temu panu nie wierze ze ma dobre intencje to klamcy i zlodzieje na calego ida i grabia
  • ~Pytam
    (2018-03-15 21:12)
    Według ubiegłorocznych badań Centrum Lewady, 25 proc. Rosjan uznaje stalinowskie represje za „historycznie uzasadnione”. Według badań CBOS z 1996, wprowadzenie stanu wojennego w Polsce uznało za uzasadnione 54% Polaków ankietowanych w 1996 i 41% Polaków ankietowanych 2016. Czujecie się lepsi od Rosjan ?
  • ~Borysznik
    (2018-03-10 19:21)
    Żal że zachodnia lewica - pokolenie 68 roku nie zażyło tej szczepionki na rosyjskie braterstwo.
  • ~Vce hrbia de Bragelone
    (2018-03-10 17:16)
    Czy to tutaj zginela zon prezesa ?
  • ~mariakmurata
    (2018-03-09 23:16)
    A wiecie Panstwo ze tow.Molotow podobno zadenuncjowal swa wlasna ukochana zonke Poline? Byc moze zrobil to z troski i milosci, gdyz zadenuncjowana przez kogos innego mialaby los znacznie gorszy. Po powrocie z Gulagu Polina i Wianczelaw zyli razem zgodnie i szczesliwie, jak dwa golabki.
  • ~Niekoszerny
    (2018-03-09 15:25)
    W tym wagonie się zmiescily? Swoja droga wspanialy pomysl!!!
  • ~rychu
    (2018-03-09 14:36)
    i przypomnienie tego obozu ma byc ... ??!!!!! przestroga dla opozycji ??!!!!!!!!
  • ~watra
    (2018-03-09 07:40)
    "Czy jest taki kraj na świecie, gdzie tak swobodnie, tak radośnie można oddychać wolnością" Józef Stalin
  • ~Wasilewska W z grona pana Jaroslawa
    (2018-03-09 03:16)
    Slusznie!
  • ~szninkiel
    (2018-03-08 22:23)
    Ruskie od setek lat mają coś z głową, jeśli nie wykańczają inne narody to z braku przeciwnika wykańczają się wzajemnie.
  • ~Helena
    (2018-03-08 18:34)
    Tyle kobiet w jednym miejcu bez bolca. Współczuję strażnikom,
  • ~dobre wzorce
    (2018-03-08 16:47)
    A u nas co zgotujemy za zdradę ojczyzny. Zony sprzedawczyków sie szykujcie.
  • ~Asarhaddon
    (2018-03-08 15:35)
    Jedne z akapitow zaczyna sie nastepujaco: "Kazachskie radio Azattyk przekazuje w mowie zależnej słowa byłej więźniarki Myntaj Däukienowej". C o to w ogole za konstrukcja? W mowie zaleznej? Zwykle mowi sie "relacjonuje"; w zyciu nie slyszalem takiej dziwnej konstrukcji.
  • ~Boby
    (2018-03-08 14:25)
    Ruski mir.
  • ~toj
    (2018-03-08 09:36)
    Jak to jest na tym " wspaniałym " świecie ? Bardzo często wraca się do minionych lat i związanych z nimi okrucieństw ,a nie widzi się a jak już to NIC nie robi się z piekłem jakie przezywają kobiety dzisiaj mości dziennikarze a zwłaszcza politycy od wojenek Są państwa gdzie kobietom obcina się uszy ,nosy ,kamieniuje za byle co . Gwałci się je w ramach rodziny ,oblewa łatwopalnymi cieczami i podpala gdy posag za mały ,trzyma się w niewoli ,sprzedaje i tak można wymieniać i wymieniać . Porządku nie ma kto zrobić . Wielkie armie nawet tych wielkich wszczynają burdy w imię wolności człowieka ale tylko dam gdzie da się coś ukraść ,zrabować wywieść i gdzie wiadomo ze po opuszczeniu tego zrujnowanego kraju przez lata bedzie można jeszcze zarobić na sprzedaży broni róznym bandziorom którzy chcą przejąć władzę . Dlaczego wielcy nie zajmą się tym problemem . Więcej wszystkich obchodzi wygląd i co pokazała za dużo gwiazda na rozdaniu Oskarów jak to ile w tym czasie / tego przereklamowanego rozdawania Oskarów / zginęło i zostało zgwałconych kobiet ?

Może zainteresować Cię też:

  • Polska policja, radiowóz

    Śmierć policjanta w ośrodku szkoleniowym. Szef antyterrorystów wypadł z okna. W lubuskiej policji posypały się dymisje

  • BMW serii 3

    Nieoznakowany radiowóz BMW złowił inny nieoznakowany radiowóz. Policjant stracił prawo jazdy. Co poszło nie tak?

  • Polska policja, radiowóz

    Brutalny gwałt w centrum Warszawy. Napastnik atakował potem kolejne kobiety

Zobacz więcej