• ~historyk
  (2014-01-17 17:46)
  No pewno, Niemcy by to na 100% uratowali, gdyby nie AK... Puknij się w czerep, sługusie Stalina.
 • ~nowy
  (2014-01-18 05:57)
  I bardzo dobrze widać jaka była nędza teraz po wyzwoleniu jest pięknie
 • ~zwykły Polak
  (2015-01-09 21:48)
  Czy jakby ci rozwalali dom,mordowali rodzinę,kradli i niszczyli.. to też zastanawiałbyś sie Polaku,czy sie opłaci???
 • ~Sz.
  (2014-03-27 16:04)
  kamil91 a dlaczego mamy oceniać historię? Dlaczego tylko to jedno powstanie? Powstanie kościuszkowskie było lepsze, miało jakieś szanse powodzenia? Powstanie styczniowe, listopadowe? Zdaje się, że ani jedno powstanie polskie nie miało szans powodzenia. Nie powinno się racjonalnie oceniać po latach zrywu udręczonego narodu, bo jak się 5 lat patrzyło na to jak Niemcy mordują i niszczą wszystko to, co naród polski kochał to i Szwabowi nieważne jakim kosztem trzeba było w mordę dać. Dla spokoju własnego sumienia. Czy może to ja się mylę?
  Faktycznie, bez powstania Warszawa BYĆ MOŻE miałaby swoje zabytki i swoich mieszkańców, ale ktoś z szanownych państwa słyszał o przeniesieniu stolicy Generalnej Guberni do Krakowa? O zredukowaniu wielkości Warszawy do miasta STUTYSIĘCZNEGO? Ktoś słyszał o planach utworzenia ze stolicy miasta powiatowego? Taki był plan nazistów wobec Warszawy, więc nie ma żadnego gwarantu, że gdyby nie powstanie...Z resztą cytując nieśmiertelnego Kazika: "Gdyby to najczęstsze słowo polskie, gdyby mama miała fiuta to by była ojcem".
 • ~PILNE
  (2014-02-01 14:57)
  TRZEBA OSZACOWAC TE STRATY I NIECH NIEMCY ZAPLACA ODSZKODOWANIA
 • ~Kamil91
  (2014-01-18 20:48)
  panie Janek Z. - zapytam tak - popiera pan NSZ i jej działalność? Wie pan, co jest w publikacjach NSZ o Powstaniu Warszawskim? Bo tak się składa, że mam kilka numerów ich biuletynu, i jest wyraźnie napisane, co NSZ sądził o tym powstaniu. Mam napisać cytaty? Choćby z numeru 7 ze stycznia 1995 (bo najbardziej dosadnie napisali, co myśleli i myślą o tym powstaniu)? Zna pan słowa generała Andersa o powstaniu? Ja myślałem już przed czytaniem publikacji NSZ źle o powstaniu, a one mnie utwierdziły w tym, co myślę, i nie trzeba być volksdeutscherem, żeby obwiniać AK i jej dowództwo o to, co najgorsze w związku z powstaniem, a pan jest po prostu chyba zaślepionym fanem Jarka i spółki, którzy krytyki (nawet patriotów i samych żołnierzy walczących w powstaniu jak i ludzi, którzy je przeżyli a byli cywilami) powstania nigdy do siebie nie dopuszczą i wszystkich, nawet NSZ-owców o "antypolonizm" będą posądzać.
 • ~Janek Z.
  (2014-01-18 09:26)
  Panie "Polak" ten "bydlak" Okulicki stracił życie w sowieckim więzieniu, jego syn zginął walcząc w II Korpusie gen. Andersa, a "dziękować" za zniszczenie Warszawy kieruj zapluty karle do Stalina i Hitlera, a nie do AK broniącej Polski. Swoją drogą jaki z ciebie Polak - volksdeutsch, czy może ruski POP, Pełniący Obowiązki Polaka?
 • ~gag
  (2014-01-18 08:22)
  Gdyby nie było bezsensownego powstania Warszawskiego to stolica miała by i zabytki i dziesiątki tysięcy obywateli więcej niż po powstaniu...
 • ~Andrew
  (2014-01-18 05:49)
  Do LEKARZ
  Bo strasznie klamia dlatego maja takie dlugie nosy lol
 • ~POLAK
  (2014-01-17 17:43)
  PODZIEKUJCIE BANDYTOM Z AK SZCZEGOLNIE BYDLAKOWI okulickiemu KTORZY RZUCILI TO MIASTO SZWABOM NA POZARCIE...WLADZE POLSKI PODZIEMNEJ WIEDZIELI ZE NIE MA BRONI ZE NARAZAJA CYWILOW NA PEWNA SMIERC A MIMO TO WYDALI TE ZBRODNICZE DECYZJE ZEBY UTOPIC MIASTO WE KRWI I ULATWIC ZADANIE STALINOWI

  ZAPLUTE KARLY TO MALO POWIEDZIANE BANDYCI OT CO
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Jarosław Kaczyński

  Polityk żebrzący. Lont do bomby jak zwykle podpalił Jarosław Kaczyński [OPINIA]

 • Zbigniew Maj

  Maj: Dzień mojego zatrzymania to dzień tłumaczenia się ministrów z nagród i kolejny dzień protestu niepełnosprawnych

 • Abp. Sławoj Leszek Głódź

  21 hektarów, okazały pałac, figurki lwów... "Newsweek": Ksiądz dobrodziej na włościach

Zobacz więcej