• ~Qwerty
    (2014-05-18 16:19)
    Szacunek dla ludzi który tam walczyli, wspomnienie o tych który zginęli. Dzięki nim dziś mamy do czego się odwołać w historii świata.

    - Po prostu. I wszelkie dywagacje n/t politycznych kalkulacji nie mają w tym kontekście żadnego sensu.
  • ~LAS
    (2014-05-19 06:48)
    To piękny film o polskim patriotyżmie, bohaterstwie i szlachetności. Znam osobiście rodzinę gen. Andersa. To wspaniali ludzie !!! Gen. Anders uratował od śmierci wielu Polaków w czasie II wojny światowej. Także dzięki gen. Andersowi niedżwiedż Wojtek mógł przeżyć wojnę. Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, że niedżwiedż Wojtek jest znany na całym świecie i historia jego życia jest opowiadana dzieciom prawie we wszystkich krajach.
  • ~Kr
    (2014-05-18 14:40)
    Wspaniała historia. Z tego co wiem to żołnierze marzyli o tym, żeby Wojtek przeszedł razem z nimi w defiladzie w już wolnej Warszawie ale wiadomo Polska była pod kolejną okupacją, a niedźwiadek jako pewien symbol ,w ówczesnej Polsce na pewno nie dożył by tych 22 lat - sowieci by go zatłukli.
  • ~cesa
    (2014-05-18 14:28)
    Cześć i chwała bohaterom!
  • ~dziadek Franek
    (2014-05-18 14:28)
    Dziś dzień polskiej dumy i chwały! Oddajmy hołd bohaterom 2. Korpusu, zwycięzcom spod Monte Cassino!
    "Monte Cassino" słowa i muzyka Lech Makowiecki

    http://www.youtube.com/watch?v=U41nT3J3T4s
  • ~Zawsze przeciw
    (2014-05-18 15:41)
    ~Kuba 69'2014-05-18 15:24

    Typowy polski infantylizm. Szabelka i wódeczka
    ____
    Typowa ruska agentura
  • ~Stiff
    (2014-05-18 20:02)
    Ja nie jestem niedźwiedziem ale piwo też lubię
  • ~Dziadek Dzidek
    (2014-05-18 19:02)
    Jeśli nie jest się w stanie powiedzieć o tragedii zwykłego żołnierza zdradzie sojuszników tragicznym dowództwie bezsensownej ofierze krwi to pisze się banialuki o niedżwiadkach.
  • ~daw
    (2014-05-18 13:52)
    nie wiem kim jestes ale twoje madrosci zasluguja aby ci powiedziecze jestes glupi /a/ A odnosnie tych szwejkow to dowodztwo wybllo im z lbow ze sa ludzmi Zwiazku sowieckiego
  • ~Kuba 69'
    (2014-05-18 14:15)
    Bajka dla gawiedzi jak Cud nad Wisłą. Bylą to "ustawka" feld marszałka Kesselringa i Anglika gen. Alexandra. Najpierw wywieziono "dobra" klasztorne do Watykanu. A potem pijak Wańkowicz przy whisky napisał pean dla narcyza Andersa.
    Wówczas na Sycylii, dzięki mafii, Amerykanie mieki lotniska.
    Oprócz bombardowania, można równiną obok Neapolu iść do przodu na Rzym.
    Zaś więcej Polskich żołnierzy zgginęło pod Ankoną i przy wyzwalaniu Bolonii. Tam "przez przypadek?" zbombardoawali ich sojusznicy Amerykanie???