• ~LAS
    2014-05-19 06:48
    To piękny film o polskim patriotyżmie, bohaterstwie i szlachetności. Znam osobiście rodzinę gen. Andersa. To wspaniali ludzie !!! Gen. Anders uratował od śmierci wielu Polaków w czasie II wojny światowej. Także dzięki gen. Andersowi niedżwiedż Wojtek mógł przeżyć wojnę. Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, że niedżwiedż Wojtek jest znany na całym świecie i historia jego życia jest opowiadana dzieciom prawie we wszystkich krajach.
  • ~Qwerty
    2014-05-18 16:19
    Szacunek dla ludzi który tam walczyli, wspomnienie o tych który zginęli. Dzięki nim dziś mamy do czego się odwołać w historii świata.

    - Po prostu. I wszelkie dywagacje n/t politycznych kalkulacji nie mają w tym kontekście żadnego sensu.
  • ~Zawsze przeciw
    2014-05-18 15:41
    ~Kuba 69'2014-05-18 15:24

    Typowy polski infantylizm. Szabelka i wódeczka
    ____
    Typowa ruska agentura
  • ~dziadek Franek
    2014-05-18 14:28
    Dziś dzień polskiej dumy i chwały! Oddajmy hołd bohaterom 2. Korpusu, zwycięzcom spod Monte Cassino!
    "Monte Cassino" słowa i muzyka Lech Makowiecki

    http://www.youtube.com/watch?v=U41nT3J3T4s
  • ~cesa
    2014-05-18 14:28
    Cześć i chwała bohaterom!
  • ~Kr
    2014-05-18 14:40
    Wspaniała historia. Z tego co wiem to żołnierze marzyli o tym, żeby Wojtek przeszedł razem z nimi w defiladzie w już wolnej Warszawie ale wiadomo Polska była pod kolejną okupacją, a niedźwiadek jako pewien symbol ,w ówczesnej Polsce na pewno nie dożył by tych 22 lat - sowieci by go zatłukli.
  • ~Stiff
    2014-05-18 20:02
    Ja nie jestem niedźwiedziem ale piwo też lubię
  • ~szmatka
    2014-05-18 13:24
    czy trzeba było zdobywąc monte mozna było je ominąć ale wojsko to przygłupy muszą wykonać roskaz za próbe przedostania sie do separtystów rozstrzelano 10 szwejków w wojsku ukrainskim tusk to banderowiec i tryzub watykanski
  • ~Ślązak z Katowic
    2014-05-19 21:05
    alfonsowi xv twoje nazwisko przystoi do twego rozumu Slązaczki były gwałcone a znam takie Polki co same dawały Ruskim
  • ~gawel
    2014-05-18 13:43
    Z butelki po ruskiej wodce.Rozkaz.