• ~Qwerty
    (2014-05-18 16:19)
    Szacunek dla ludzi który tam walczyli, wspomnienie o tych który zginęli. Dzięki nim dziś mamy do czego się odwołać w historii świata.

    - Po prostu. I wszelkie dywagacje n/t politycznych kalkulacji nie mają w tym kontekście żadnego sensu.
  • ~LAS
    (2014-05-19 06:48)
    To piękny film o polskim patriotyżmie, bohaterstwie i szlachetności. Znam osobiście rodzinę gen. Andersa. To wspaniali ludzie !!! Gen. Anders uratował od śmierci wielu Polaków w czasie II wojny światowej. Także dzięki gen. Andersowi niedżwiedż Wojtek mógł przeżyć wojnę. Nie wiem, czy wszyscy wiedzą, że niedżwiedż Wojtek jest znany na całym świecie i historia jego życia jest opowiadana dzieciom prawie we wszystkich krajach.
  • ~cesa
    (2014-05-18 14:28)
    Cześć i chwała bohaterom!
  • ~Kr
    (2014-05-18 14:40)
    Wspaniała historia. Z tego co wiem to żołnierze marzyli o tym, żeby Wojtek przeszedł razem z nimi w defiladzie w już wolnej Warszawie ale wiadomo Polska była pod kolejną okupacją, a niedźwiadek jako pewien symbol ,w ówczesnej Polsce na pewno nie dożył by tych 22 lat - sowieci by go zatłukli.
  • ~Dziadek Dzidek
    (2014-05-18 19:02)
    Jeśli nie jest się w stanie powiedzieć o tragedii zwykłego żołnierza zdradzie sojuszników tragicznym dowództwie bezsensownej ofierze krwi to pisze się banialuki o niedżwiadkach.
  • ~Stiff
    (2014-05-18 20:02)
    Ja nie jestem niedźwiedziem ale piwo też lubię
  • ~dziadek Franek
    (2014-05-18 14:28)
    Dziś dzień polskiej dumy i chwały! Oddajmy hołd bohaterom 2. Korpusu, zwycięzcom spod Monte Cassino!
    "Monte Cassino" słowa i muzyka Lech Makowiecki

    http://www.youtube.com/watch?v=U41nT3J3T4s
  • ~Zawsze przeciw
    (2014-05-18 15:41)
    ~Kuba 69'2014-05-18 15:24

    Typowy polski infantylizm. Szabelka i wódeczka
    ____
    Typowa ruska agentura
  • ~alfons xv
    (2014-05-18 23:10)
    Wojsko im . Ryszarda Kuklińskiego , które załatwił Polsce styropian będzie omijać wszelkie przeszkody na drodze swojej ucieczki szosą na Zaleszczyki . To pewne . Natomiast prawdziwe wojsko podlega dyscyplinie , musi dochować wierności przysiędze i wykonywać rozkazy . Ominąć fortyfikacje Monte Cassino oznaczało by otrzymać przy marszu na Rzym cios w plecy od ominiętego przeciwnika . Zaś zdrajców . dezerterów trzeba obowiązkowo wieszać .
  • ~ANTYPOLAK aus STUTTGART
    (2014-05-18 15:41)
    polaki to makumby !!Tomii Śląska, o Polsce i Śląsku : Dać Polsce Śląsk to tak, jak dać małpie zegarek. No i po 80 latact i tak siejom tam ino polsko propagandodać, że małpa zegarek zepsuła."
    KUTZ i GORZELIK to naszo Zukunft!
    Slonsk to NIE jest polska !
    polaczki to biale murzyny, smieci europy, polak to makumba dla pana slonzaka albo niemca
    moj Majster tak mowi polki to sie ino nadajom na P Putzfrauen albo Prostituirte - sprzontaczki albo prostytutki,a poloki ino na Penner - menele i racjo mo
    polska to nie kraj a choroba, Ruch Autonomii Śląska to lekarstwo ! poloki to mohery i nalezom do rynsztoka !
    Ruchu Autonomii Śląska to jedyno schanso! polskie katolstwo raus !
    Oberschlesien ohne Polen für immer!
    BdV/Bund der Vertriebenen w Niemcach i CDU/CSU som WSZYSCY za GORZELIKIEM i RAś i wspieramy was w walce z polskimi moherami!!!
    GLÜCK AUF !!