• ~Stanisław
  (2014-07-22 19:00)
  Za to weszły nieznane wtedy: bezrobocie, bezdomność, komornik, eksmisja, emigracja.
 • ~amen
  (2014-07-22 19:46)
  Gdyby granice były wtedy otwarte emigracja byłaby 10x większa niż dzisiaj.
 • ~UfozPRLu
  (2014-07-22 18:26)
  Dotarłem do zdjęcia czekolady, i tu okaz współczesnej, durnej propagandy. Tak wyglądała czekolada i jej opakowanie w czasach kryzysu, który wybuchł po 1980 roku. Wielu nawiedzonych, którzy tych czasów nie pamiętają zdziwiło by się jakie wspaniałe czekolady, cukierki i bombonierki, w ładnych opakowaniach bez kolejek można było nabyć w sklepach. Nie chcę tu wychwalać PRLu, osobiście w 1989 roku głosowałem na "Solidarność" i cieszyłem się z upadku "komuny",ale wkurza mnie ta kłamliwa propaganda i robienie ludziom szczególnie młodym wody z mózgu. PRL był taki jaki był. Jest prawdą, że wraz z upadkiem epoki Gierka zaczęło bardzo brakować w sklepach mięsa i jego wyrobów. Cukier był na kartki od 1976 roku, ale nikt nie wyjaśnił nam dlaczego tak było. Na Węgrzech, w NRD i Czechosłowacji nie było takich problemów z zaopatrzeniem jak w Polsce. Dotychczas nie powstała chyba rzetelna, naukowa, nie propagandowa praca na temat dziejów gospodarczych i społecznych tego okresu. Powtarza się tylko parę frazesów, które maja wszystko wyjaśnić. Teraz gdy 25 lat po upadku PRL mam to co mamy, a nie to co chcieliśmy mieć to głupimi opisami usiłuje się odwracać uwagę od obecnej rzeczywistości pokazując np. ówczesne (jakie okropne i nienowoczesne) radiomagnetofony jakby na Zachodzie były wówczas smartfony i odtwarzacze plików muzycznych. Jak się coś takiego czyta i ogląda to wszystko opada, nawet ręce! Powiem tak wpadliśmy z deszczu pod rynnę! Przynajmniej 80% Polaków.
 • ~emeryt gornik biedny
  (2014-07-22 19:17)
  uwazam, ze zywniosc w prl byla naturalna bez chemii, czyli taka jaka dzsiaj mozna kupic w soecjalnych sklepach na zachodzie, na owczesne czasy Polska byla czolowym europejskim producentem techniki komputerowe,a wiec zamim pokazecie prlowskie bzdety pokazcie prl komputery Odra, silniki okretowe, super nowoczesna elektrownie jadrowa w Zarnowcu. prl mial sie wtedy czym pochwalic w europie, a dzsiaj ? kazdy widzie jaki ten kon jest..
 • ~dado
  (2014-07-23 12:36)
  az mi sie lza w oku zakrecila
 • ~Ted
  (2014-07-22 15:43)
  W PRL-u przeciętnemu człowiekowi żyło się lepiej niż teraz. Pracę miał każdy ,kto chciał? Emeryci mieli darmowe lekarstwa, a do specjalisty czy do szpitala nie było kolejek.Otrzymawszy skierowanie do szpitala pacjent przyjmowany był natychmiast. Wtedy były kolejki za szynką a teraz są kolejki w szpitalach po śmierc z braku miejsc!!!
 • ~pamiętamy
  (2014-09-24 11:41)
  po pierwsze to te produkty to kopie albo legalne albo częsciej - nielegalne kopie - gra pochodzi od nintendo, kaseta od 3M i BASF a nasze to były tylko kartki na mięso i nie tylko na mięso , al także na cukier i alkochol
 • ~gość
  (2014-08-08 00:01)
  Donald przerodził się w Mentosa, Relaksy w chińskie na bazarze, kartki na mięso-zapisy do lekarza. Panta Rei.
 • ~Antyjaruzelski
  (2014-08-02 22:01)
  Wszystko było, tylko wszystko szło do Ruskich. Od jabłek przez zboże po magnetofony i pralki. Nawet jabłek na marmoladę nie było, żeby posmarować na śniadanie.. Z tyloma cukierniami. Tak to by było w Polsce USA. Komunistyczna władza kontrolowana z Moskwy rozkradała wszystko na zlecenie z Moskwy.. No i komunistyczni profesorowie na politechnikach, jako językiem obcym, mówiący po rosyjsku z nadania politycznego, co na niczym się nie znali. I językiem rosyjskim w szkołach podstawowych.I taki magnetofon, żeby zaprojektować jego ukłądy elektroniczne ci komunistyczni profesorowie nie byli w stanie, musieli zakupić licencję na schemat od niemieckiego Grundiga. I na uczelniach tak jest do dzisiaj. Komputera obecnie nie potrafią zaprojektować, Buzek, prof, ledwie duka po angielsku.Co to za profesor?
 • ~Stary narkoman
  (2014-07-30 22:20)
  Z donaldem też bzdura. W latach 80-tych zdarzało się od święta oglądać w TV filmy z Miki, Donaldem, Plutem itp.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Stanisław Piotrowicz

  Piotrowicz: Radio RMF FM jest niemieckie, Radio Zet nie jest radiem polskim. Czy to nie zagraża polskiej racji stanu

 • BMW serii 5

  Schetyna sprawił sobie nowe BMW, a Kaczyński nie martwi się o benzynę. Który szef partii ma lepszą furę?

 • Protest w Sejmie

  "Solidarne z supermatkami". Przed Sejmem odbyła się manifestacja poparcia dla protestujących

Zobacz więcej