• ~Stanisław
    2014-07-22 19:00
    Za to weszły nieznane wtedy: bezrobocie, bezdomność, komornik, eksmisja, emigracja.
  • ~amen
    2014-07-22 19:46
    Gdyby granice były wtedy otwarte emigracja byłaby 10x większa niż dzisiaj.
  • ~UfozPRLu
    2014-07-22 18:26
    Dotarłem do zdjęcia czekolady, i tu okaz współczesnej, durnej propagandy. Tak wyglądała czekolada i jej opakowanie w czasach kryzysu, który wybuchł po 1980 roku. Wielu nawiedzonych, którzy tych czasów nie pamiętają zdziwiło by się jakie wspaniałe czekolady, cukierki i bombonierki, w ładnych opakowaniach bez kolejek można było nabyć w sklepach. Nie chcę tu wychwalać PRLu, osobiście w 1989 roku głosowałem na "Solidarność" i cieszyłem się z upadku "komuny",ale wkurza mnie ta kłamliwa propaganda i robienie ludziom szczególnie młodym wody z mózgu. PRL był taki jaki był. Jest prawdą, że wraz z upadkiem epoki Gierka zaczęło bardzo brakować w sklepach mięsa i jego wyrobów. Cukier był na kartki od 1976 roku, ale nikt nie wyjaśnił nam dlaczego tak było. Na Węgrzech, w NRD i Czechosłowacji nie było takich problemów z zaopatrzeniem jak w Polsce. Dotychczas nie powstała chyba rzetelna, naukowa, nie propagandowa praca na temat dziejów gospodarczych i społecznych tego okresu. Powtarza się tylko parę frazesów, które maja wszystko wyjaśnić. Teraz gdy 25 lat po upadku PRL mam to co mamy, a nie to co chcieliśmy mieć to głupimi opisami usiłuje się odwracać uwagę od obecnej rzeczywistości pokazując np. ówczesne (jakie okropne i nienowoczesne) radiomagnetofony jakby na Zachodzie były wówczas smartfony i odtwarzacze plików muzycznych. Jak się coś takiego czyta i ogląda to wszystko opada, nawet ręce! Powiem tak wpadliśmy z deszczu pod rynnę! Przynajmniej 80% Polaków.
  • ~emeryt gornik biedny
    2014-07-22 19:17
    uwazam, ze zywniosc w prl byla naturalna bez chemii, czyli taka jaka dzsiaj mozna kupic w soecjalnych sklepach na zachodzie, na owczesne czasy Polska byla czolowym europejskim producentem techniki komputerowe,a wiec zamim pokazecie prlowskie bzdety pokazcie prl komputery Odra, silniki okretowe, super nowoczesna elektrownie jadrowa w Zarnowcu. prl mial sie wtedy czym pochwalic w europie, a dzsiaj ? kazdy widzie jaki ten kon jest..
  • ~dado
    2014-07-23 12:36
    az mi sie lza w oku zakrecila
  • ~Ted
    2014-07-22 15:43
    W PRL-u przeciętnemu człowiekowi żyło się lepiej niż teraz. Pracę miał każdy ,kto chciał? Emeryci mieli darmowe lekarstwa, a do specjalisty czy do szpitala nie było kolejek.Otrzymawszy skierowanie do szpitala pacjent przyjmowany był natychmiast. Wtedy były kolejki za szynką a teraz są kolejki w szpitalach po śmierc z braku miejsc!!!
  • ~pamiętamy
    2014-09-24 11:41
    po pierwsze to te produkty to kopie albo legalne albo częsciej - nielegalne kopie - gra pochodzi od nintendo, kaseta od 3M i BASF a nasze to były tylko kartki na mięso i nie tylko na mięso , al także na cukier i alkochol
  • ~gość
    2014-08-08 00:01
    Donald przerodził się w Mentosa, Relaksy w chińskie na bazarze, kartki na mięso-zapisy do lekarza. Panta Rei.
  • ~Antyjaruzelski
    2014-08-02 22:01
    Wszystko było, tylko wszystko szło do Ruskich. Od jabłek przez zboże po magnetofony i pralki. Nawet jabłek na marmoladę nie było, żeby posmarować na śniadanie.. Z tyloma cukierniami. Tak to by było w Polsce USA. Komunistyczna władza kontrolowana z Moskwy rozkradała wszystko na zlecenie z Moskwy.. No i komunistyczni profesorowie na politechnikach, jako językiem obcym, mówiący po rosyjsku z nadania politycznego, co na niczym się nie znali. I językiem rosyjskim w szkołach podstawowych.I taki magnetofon, żeby zaprojektować jego ukłądy elektroniczne ci komunistyczni profesorowie nie byli w stanie, musieli zakupić licencję na schemat od niemieckiego Grundiga. I na uczelniach tak jest do dzisiaj. Komputera obecnie nie potrafią zaprojektować, Buzek, prof, ledwie duka po angielsku.Co to za profesor?
  • ~Stary narkoman
    2014-07-30 22:20
    Z donaldem też bzdura. W latach 80-tych zdarzało się od święta oglądać w TV filmy z Miki, Donaldem, Plutem itp.