• ~gość1
    2015-01-20 20:51
    Zdjąć i sprzedać Niemcom?
  • ~Kipuś
    2015-01-20 21:16
    @emma2000;jeszcze w IX i X wieku te tereny były pogańskie zamieszkałe przez ludność słowiańską.Gdyby zamieszkałe byłyby przez ludy germańskie to już dawno by były chrześcijańskie.Dopiero w 1181r. stały się lennikiem cesarza i weszły w skład Świętego Cesarstwa Rzymskiego.Przed nimi panowali Mieszko,Chrobry,Krzywousty,który uznał władzę lennika Warcisława I.Tak,że korzenie te tereny mają czysto słowiańskie.Tego nie kwestionują historycy niemieccy i uczą dzieci w szkołach.Twoja znajomość historii nawet nie jest wybiórcza,tylko jej brak.Być może lepiej Ci pójdzie ze znajomością historii Afryki.
  • ~kokot
    2015-02-11 12:28
    @ Polak z Oslo.
    Generalnie zgadzam sie z tym co piszesz choć 2 sprawy trzeba by sprostowac.
    po pierwsze Branibór - to miasto Brandenburg (I biskupstwo na terenie Marchii Wschodniej, a potem od 12/13w. głowny ośrodek Marchii Brandenburskiej).
    Po drugie zachodni Słowianie nie wybrali niemieckości. Zostali do niej zmuszeni lub wyrżnięci. Być może masz rację twierdząc,ze nienawiśc Brandenburczyków wzg Polaków wynikała z ich pochodzenia, bo wielu z nich to tzw. Mischlingi a nie czysta rasa panów.
  • ~awer
    2015-01-27 14:43
    I jaki to skarb ???
  • ~Szczeciński
    2015-01-21 21:27
    No co warsiawiaczku, jak tu przyjeżdżacie butne wsiuny to witacie się z ludźmi per "guten morgen", wasze złodziejskie tradycje nie zmieniły się od 45 roku, najpierw wywózka cegieł ze starówki - zniszczonej bardzo, ale możliwej do odbudowy - teraz wszystkie pieniądze, które się Szczecinowi należą na rozwój dróg, portu i kolei idą na warszawskie zachcianki.

    Dla Twojej informacji mam polskie pochodzenie, nie wiem żebym do 3 pokolenia miał mieć Niemca w rodzinie, ale warszafka swoją bezczelną ignorancją sama sobie zapracowała na to, że ludzie na pomorzu zachodnim już od kilku ładnych lat czują odrębność od zawiślańskiego zaścianka
  • ~Hypothalamus
    2015-01-22 09:18
    Łee... Co to za sensacja? Skarb to by był, jakby odnaleźli polską koronę skradzioną z Krakowa przez Szwabów w 1794 roku.
  • ~pkp
    2015-01-21 16:51
    Prusy jako państwo zostało zlikwidowane przez MOCARSTWA decyzją Konferencji w POCZDAMIE ponieważ stwierdzono, że było źródłem wielu nieszczęść narodów Europy. Traktowanie więc tego odkrycia jako wartość historyczną to tak jakby kobserwować symbole hitlerowskiej III Rzeszy
  • ~Szczeciński
    2015-01-21 16:58
    Do pkp

    Hitler był Austriakem, mózgu
  • ~aVox
    2015-01-21 16:38
    Ale gdzie ten skarb ?!! Za tą wroną???
  • ~Szczeciński
    2015-01-21 14:40
    Do ~Q i ~#
    A może rachuneczek dla Warszafki za rozbiórkę szczecińskich zabytków na odbudowę stolicy?