• ~babcia
    (2015-02-02 17:50)
    Co za bzdury. Przeciez w Swinoujsciu mieszkali Niemcy, ktorzy musieli uciekac.
    NIe mogli zabrac ze soba takich rzeczy, bo szli zima na piechote z dziecmi na Zachod. Chowali, bo jedyne co mogli zrobic--przed wszystkimi. Biedni ludzie.
    Moja rodzina tak samo chowala co miala we Lwowie--i nigdy tam nie wrocila.
  • ~Mosze Rabbi
    (2015-02-02 18:54)
    Nie bali się Rosjan tylko Białorusinów gdyż jak nazwa wskazuje był to Front Białoruski. Tak na marginesie prawie sie popłakałem nad biednymi Niemcami. Aj waj,takie to dobre ludzie byly i jakie mądre .Polaków do obozów wsadzali ,kazali im jeździc w innych wagonach niż ubermenschom .O wywalaniu ich z domów z wielkopolski i z pomorza dajac 15 min na spakowanie nie wspomne.Oj jak oni sie musieli zdenerwowac jak zobaczyli Białorusinów i Ukraińców których też mordowali na potęgę no ale oni tzn niemcy mordowali mądrze systematycznie nie jak Sowieci chaotycznie. Aj waj biedne te niemieckie bydlątka.Dwa i pół milionom Polakom pomogli sie przeniesc do nieba katolickiego wspierali też upa w takowym podobnym pomyśle tyle że tylko 360 tys. Duzo dobrego zrobili dla Polski.I teraz po odnalezieniu tego "skarbu" bedziemy Polacy szukac właściciela.A jak mimo iz Polacy według Niemców to złodzieje i bandyci,to niech zobacza jacy my porządni i uczciwi.
  • ~pol124
    (2015-02-07 11:58)
    Niemiec zakopał bo to było zrabowane na wschodzie i myślał że Ruscy poznają że to ich,ale miał za dużo tych skrytek,i o takim badziewiu zapomniał...
  • ~P.P.
    (2015-02-02 21:31)
    Moi dziadkowie jak uciekali przed Niemcami na Pomorzu w 39 to też zakopali taką skrzynię..Po miesiącu wrócili, w leśniczówce którą opuścili znależli tylko kilka podeptanych zdjęć z rodzinnego albumu. Wszystko co ocalało to ta zakopana skrzynia a w niej trochę naczyń, największy skarb jak się okazało - pierzyna i jakieś drobiazgi.Niemców którzy ich (uciekinierów) dogonili gdzieś na granicy Mazowsza moja mama wówczas 14-to letnia dziewczynka zapamiętała jako zorganizowanych niezwykle - już od rana tego dnia widać było jak w przemyślany sposób rabują wszystko co się dało a przede wszystkim bydło które natychmiast pogonili do Rzeszy. Powrót do leśniczówki był błędem ale co mieli robić...tam na dziadka czekało Gestapo, ale to już całkiem inna historia.
  • ~mariusz
    (2015-07-16 17:22)
    ale szmelc
  • ~pinokio
    (2015-02-07 19:38)
    to znaczy bialorusini nas tez wyzwalali a 1 front ukrainski ,czyli ukraincy gwalcili w berlinie,co schetyna na to?
  • ~schetynka
    (2015-02-02 15:05)
    Czyli Świnoujście wyswobodzili BIAŁORUSINI !
  • ~Zefel...
    (2015-02-02 20:56)
    jusz niema gorszeej bandy jak jest ruska...
  • ~as
    (2015-02-02 21:26)
    To ma być skarb. Ja przed świętami wyrzuciłem lepsze łyżki do śmieci, bo mi się ich czyścić nie chciał, a srebrne były. I co za 70 lat odnajdą i powiedzą, że to pewnie Tusk wyrzucił jak posadę Europrezydenta dostał.
  • ~kwant
    (2015-02-02 15:31)
    Ot i kałmuki go nie zajumali. Szkoda tylko tych rowerów i zegarów które wywieźli :)