• ~marmara 506
    2015-03-30 18:08
    w 1944 r. biegłam z ul.Wilczej / gdzie znajdował się prowizoryczny szpitalik A / jako łączniczka biegłam na ul. Kopernika. Musiałam przebiegnąć przez plac Napoleona przeskakując wolne przestrzenie placu, n a którym leżało pełno niewypałów. Był to początek Powstaniaj . Prudencial stał jeszcze okazały, nie pamiętam, czy już albo jeszcze wisiał na nim szta ndar Polski. Był jeszcze niewypalony, nie z niszczony.. Tyle lat, a wspomnienia jeszcze się po głowie "kulają".AK
  • ~buuuuuu
    2015-03-30 17:09
    ten zabytkowy wiezowiec jeden z pierwszych w europie, prawie 85-letni -to do "znawcy" arch. joda z 15;44 tyle przetrwal, wojne,a nawet socjalizm ale przed PO nie udalo sie niestety!!!
  • ~ealing bdy
    2015-03-30 14:01
    pejsy ???
  • ~007
    2015-03-30 01:54
    Obraz Polski za Bronisława Komorowskiego i post WSI.
  • ~wawa
    2015-03-30 05:17
    kiedy mieli zrobic remont,skoro w reklamie telewizyjnej firma ubezpieczeniowa szukala ponad 80 lat spadkobiercow z wykupionych u nich polis.
  • ~benek
    2015-03-30 01:33
    ma tu powstac luksusowy hotel?To zalecenie psychiatry?
  • ~dżejk
    2015-03-30 02:00
    A co byś, chamie, chciał? Komunałkę tam zrobić? To był drugi pod względem wysokości budynek w Europie. Perła architektury art deco. Zasługuje na funkcję reprezentacyjną.
  • ~Klak
    2015-03-30 13:20
    Do tej pory byla totalna zmowa milczenia. A teraz?
  • ~joda
    2015-03-30 15:44
    "do niedawna także relikt socjalistycznego budownictwa" - a to dlaczego?
  • ~ten budynek to symbol
    2015-03-31 09:14
    Walczącej Warszawy, hitlerowcy za wszelką cenę chcieli go zrównać z ziemią, przytargali nawet specjalną armatę pod Warszawę, taką kolubrynę i nic, Prudencial stoi po dziś dzień i będzie stał zawsze bo to polska przedwojenna myśl inżynieryjno-budowlana.