• ~z Żaliboża
    2015-06-14 18:11
    Pejsate kupią. Będzie droższy od najdroższego Picassa. Przecież to ich rodak...
  • ~czesc olo
    2015-06-14 17:05
    jego plus,ze zatrudnial świetnych
    architektow, ktorzy tworzyli genialne
    budowle, piekne, i tępil sztuke
    zdegenerowana, tworzona po pijaku
    albo nacpaniu, nie do ogladania
  • ~Szewc Kilinski
    2015-06-14 15:51
    Ciekawe jest ze ludzie wielkiego formatu i wybitni , a przy okazji tez wojskowi maj talent artystyczny. Po Hitlerze widać ,że miał talent mimo braku wyksztalcenia akademickiego, ale warto też wspomnieć naszego naczelnego wodza Rydza Smiglego który też nieźle malowal i rysowal.
  • ~gosc
    2015-06-14 18:26
    to nie jest "żadna ironia losu,ze w Norymberdze odbyła eis aukcja obrazów Hitlera" autor po prostu nie wie, ze Norymberga była kolebka nazizmu, tu odbywały się przez kilkanaście lat zjazdy nazistów, tutaj jest jedyne na świecie muzeum nazistów/ w tym Hitlera/ a i ludzie sa dość osobliwi w postrzeganiu osoby Hitlera,jest to region bardzo nacjonalistyczny i chyba z tego właśnie powodu odbył się proces przeciw hitlerowskim oprawcom właśnie w Norymberdze,to nie byl przypadek
  • ~fajnie
    2015-06-22 07:20
    Akwarele całkiem są ciekawe. Należy wiedzieć ,że prawdopodobnie pokazano zdjęcia najmniej udanych z całej kolekcji. Hitler malując je był kompletnym amatorem. Ciekawe jakie malowałby obrazy gdyby dostał się do Akademii Wiedeńskiej? Na jego drodze do kariery artystycznej stanął system z którym się skutecznie rozprawił.
  • ~gosc
    2015-06-14 18:19
    w Norymberdze jest jedyne na świecie muzeum nazistów,jest również pokazane to co robił Hitler zanim wybuchła wojna,podobno byl świetnym mówca i dbał o rozwój kraju,budował drogi,miasta itp.byl dobrym gospodarzem żyjący tutaj ludzie starsi pamiętają to ale późniejsze haniebne działania przesłoniły wcześniejsze
  • ~olo
    2015-06-14 13:06
    po prostu zarabial malujac landszafty,
    i okolicznosciowe kartki z życzeniami,
    jak ten zamek Neuschwannstein na 80
    urodziny, a bukiet kwiatow jest dobry,
    nia mowiac o akwareli kosciola... pelno
    takich artystow w Paryzu ,
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    2015-06-14 18:02
    re falszywka 2015-06-14 17:39 PIS falszuje posty !

    SKOK ci placi czy Srebrna?
    Z czyjej ty d.py leb wyciagnales?

    PIS to chamy a cham zawsze wybierze chama... taka juz ich rynsztokowa mentalnosc?

    https://www.youtube.com/watch?v=gn0wh_U2XhY
  • ~mixer
    2015-06-14 23:31
    Nie dość, ze był pierwszym sekretarzem niemieckiej partii robotników to jeszcze i malował. Książkę napisał siedząc w Landsbergu. Proszę jaki zdolny. A czy może grał na jakimś instrumencie ? Prawie jak Leonardo da Vinci.
  • ~Kielczanin
    2015-06-14 18:05
    "Wkrótce zacznie tworzyć podwaliny pod nową partię..."
    Jak na gazetę niemiecką Dziennik szokuje słabą znajomością historii Niemiec.
    Dopiero 9 lat po namalowaniu tego obrazu Hitler wstąpił do istniejącej już Niemieckiej Partii Robotników (późniejszej Narodowo-Socjalistycznej Partii Robotników). Nie tworzył żadnych podwalin (partia istniała już wcześniej), lecz dzięki swoim zdolnościom w ciągu kolejnych 14 lat pracy politycznej uczynił z niej główną siłę polityczną Niemiec i partię rządzącą.