• ~Gaga
    2016-04-01 07:45
    Nie zdążyli Niemcy zrabować. Mojej babci piwnicę opróżnili i wywieźli do Piaseczna wraz z właścicielem kamienicy folksdeutschem.
  • ~wigraszek
    2016-04-02 13:03
    A może to naczynia po uczcie Pani Pawłowicz?
  • ~zofka
    2016-04-03 16:17
    Wiadomość z 1 kwietnia:)))))) A w cukierniczce przechowały się cukierki-ha ha ha !!!
  • ~Gość21
    2016-04-03 16:57
    Przecież czyjeś to było ! Chyba można ustalić kto mieszkał w tej kamienicy i odszukać spadkobierców ? Poza tym może to "blef" ? - bo skąd by sie znalazł wśród tej porcelany plastikowy termos ? Przecież przed i w czasie wojny nikt nie znał tworzyw sztucznych ! Dopiero istnieja od lat 50-tychl ub.w.
  • ~PLVY
    2016-04-01 11:13
    przecież jest gazeta napisana w języku polskim w środku naczynia;
  • ~Nonwawak
    2016-08-23 23:11
    Nie wiedzą, kiedy naczynia trafiły do piwniczki? To ja pomoge naukofffcom: skoro niektóre naczynia były wyprodukowane w 44 r. a kamienice zniszczono podczas powstania warszawskiego, to ukryto je tam w 1944 roku. Najdalej na początku sierpnia. Tak w przybliżeniu, wedle życzenia.
  • ~Klaps
    2016-04-03 15:57
    Zwykłe rzeczy zwykłe życie - vs głupie wojny w inetersie garstki.
  • ~autor
    2016-04-07 06:21