• ~Wiktor
    2016-04-16 20:48
    A w Warszawie dwie cizie w radiowozie radiowozem poganiały staruszkę żeby szybciej przechodziła bo zielone gaśnie.Powinni obydwie cizie policjantki ustawiać przy szerokich ulicach aby przeprowadzały starców i dzieci.Dać im kamizelki odb laskowe a na głowy założyć im stare hełmy wz 16 .
  • ~v
    2016-04-16 20:42
    No wlasnie a co bylo w 39
  • ~Gosc
    2016-04-16 21:15
    A Polacy ciagle zyja w przeszlosci. Swiat sie zmienia, czy Wam sie podoba, czy nie. Wasze dzieci i wnuki juz dawno na Zachodzie. Musicie sie w koncu zdecydowac.
  • ~SYLVEK
    2016-04-16 20:24
    Wiadomo w jakim celu ten artykulik - a na zdjeciu pionier przeprowadzajacy babcie porzez ulice .
  • ~Drzymała
    2016-04-17 09:41
    Kto jak kto ale Polacy potrafią czytać i słuchać niemieckiej propagandy . Ale oczywiście zdarzają się ciężkie przypadki - JUDASZE , którzy dla kilku srebrników zrobią dużo a nawet więcej !!!
  • ~docenimy to co mamy teraz
    2016-04-20 00:26
    Polacy mają bardzo nikłe pojęcie o latach międzywojennych ... wszystkim wydają się one wspaniałe, lepsze, że życie wtedy toczyło się jak w serialu o Eugeniuszu Bodo ... otóż nie było tak wesoło jak w burlesce, była niesamowita bieda, niesamowite podziały społeczne, a polityka w cale nie była lepsza od tej, którą mamy teraz ... w ciągu niecałych 21 lat (1918-1939) w Polsce aż 32 razy zmieniali się premierzy (niektórzy jak Witos, czy Korfanty mieli okresy sprawowania urzędu przez zaledwie 2 tygodnie, a taki mało pamiętany Artur Śliwiński z PPS był premierem II RP przez 1,5 tygodnia!) ... nie ma co bawić się w sentymenty i udawać, że w Polsce kiedyś było lepiej, bo to są mity ... mam dziadka - 89-latek i opowiada mi, że jak był małym chłopcem to pomimo wielkich nadziei i starań w odbudowie państwa po latach zaborów panowała niesamowita nędza i zacofanie, w szczególności na wsiach ... teraz młodzi ludzie nie mają zielonego pojęcia, jak w tamtych czasach mieli ciężko ich rówieśnicy, nasi dzisiejsi dziadkowie - ciężka praca fizyczna od świtu do zmroku (w fabryce lub na roli), niedożywienie, różnego rodzaju epidemie chorobowe to był standard ...
  • ~markiza
    2016-04-17 09:29
    w 39 powołano hańbę narodu polskiego GRANATOWA POLICJA nękała naród bardziej niż okupant
  • ~PATRIOTA
    2016-04-18 22:28
    A ja myslalem, ze prawdziwa hanba dla ruskich byly setki tysiecy szpiclow komunistycznych, ktorzy zaszczuli cala sowiecka rosjie ALE OKAZUJE SIE ZE TO PRAWDZIWA DUMA MONGOSLKO-RUSKICH SWOLOCZY...
  • ~mozna bedzie pojechac na kortoviade synobusem
    2016-04-16 20:51
    Ciekawo coto bedzie tego lata na kortoviadzie, bo latos to bedzie pierve takie obchodzenie juz z tramvajami, bo psd rokiem abo dwoma to mozna bylo owsem jechac, ale nie tramvajem, bo dopierocio plany byli obstalovane , no i bylo pelno gadki w tem temacie, ale zadnej kolei wielkomiejskiej nie bylo i tyle.
  • ~Lupa
    2016-04-19 14:10
    spal w butach żeby mu ich nie ukradli...