Największy skandal w historii Akademii Szwedzkiej. Przeciek ws. Nobla dla Szymborskiej, w tle oskarżenia o gwałt

Mąż członkini Akademii Szwedzkiej ujawnił nazwiska siedmiu laureatów literackiej Nagrody Nobla przed ich ogłoszeniem. Do przecieku miało dojść m.in. w przypadku Wisławy Szymborskiej - poinformował we wtorek dziennik "Dagens Nyheter".

wróć do artykułu
  • ~ewa koby
    (12 minut temu)
    ewa koby szymborska kopie swoja poezja to powiedzal moj kolega z pracy nie wiedzialam ze az tak !!!
  • ~liipa
    (2018-04-19 21:43)
    a już myślałam, ze towarzyszke Szymborską przed śmiercią zgwałcił!
  • ~Kunta-Kinte
    (2018-04-19 11:54)
    Od kiedy (pokojjową?!) Nobla dostali : Wałęsa, Arafat, Begin, Obama jest ona raczej powodem do wstydu, kpiny i pogardy dla ,,laureatów".
  • ~Mini Strand
    (2018-04-19 09:26)
    Jest jeszcze drugie dno nagród Nobla. Mam nadzieję ze dziennikarze do niej w końcu dotrą bo ja o tym nie ośmielę się napisać publicznie. Proszę sprawdzić kto sponsoruje laboratoria przyszłych noblistów, co ich łączy i jakiego są pochodzenia. Kto zgłasza pozostałe nominacje i kogo? Jest pewna stała tendencja!
  • ~zniesmaczona
    (2018-04-19 01:47)
    Te "Noble"literackie są zastanawiające,czytając jedną z powieści nagrodzonej literatki,szczęki mi opadły!Do dzisiaj pozostał mi niesmak na wspomnienie tych "wspaniałości".Życiowa mądrość mówi :człowieku kieruj się własnym gustem a nie słuchaj maluczkich,którzy starają Ci się wmówić co im wygodnie i w ich interesie.
  • ~*THE DEATH
    (2018-04-15 12:10)
    =towarzyszka SZYMBOR-ska z PASZPORTEM POLINU,ALE POLSKIM OBYWATELSTWEM,JEST NASZYM DOBREM NARODOWYM-NARODU WYBRANEGO=
  • ~obser
    (2018-04-14 13:36)
    UWIELBIALA STALINA TO WIADOMO KIM BYLA JA WIEKSZOSC WSPOLBRACI
  • ~degrengolada
    (2018-04-14 00:40)
    a Nobel siedzi na chmurce i płacze
  • ~ mira
    (2018-04-13 17:16)
    co ja gwalcili? stara baba i nic wiecej z pochodzeniem
  • ~niepoeta
    (2018-04-13 12:15)
    Pany Redachtory! Zastanawiajcie się nad treścią nagłówków. Mnie też przeraziła myśl, że nasza nobliwa noblistka została zgwałcona "w tle". Nawiasem mówiąc: jako młoda poetka była erotycznie bardzo apetyczna.
  • ~Z22
    (2018-04-12 20:13)
    tak,tak znamy tego typu oskarżenia . Poznaliśmy je przy okazji WIKILEAKS. Komu się naraził Arnault?
  • ~wszystko z czasem sie nudzi
    (2018-04-12 08:57)
    Nagroda Nobla stracila juz na swojej atrakcyjnosci i uznaniu. Bylo kilka nie trafionych nagrod.
  • ~Gość
    (2018-04-11 17:51)
    Nagroda Nobla ma teraz takie samo znaczenie jak Eurowizji.Zwyciężają ci ,których państwo jest na topie.W tym roku może być nagroda dla kogoś z Syrii,jeśli będzie przedstawiciel.
  • ~Gazeta Wyblakła
    (2018-04-11 17:29)
    Szymborska bardzo kochała Stalina a Miertkiel jego rodzinne pochodzenie za młlodu byla tam na koloniach jak istniało NRD,,
  • ~sig9
    (2018-04-11 09:21)
    To przypuszczalnie oczywista oczywistosc, ze Arnault zgwalcil Szymborska i aby zapewnic sobie jej milczenie zalatwil jej Nobla.
  • ~z Kanady
    (2018-04-11 06:38)
    Czytajac tytul - myslalam, ze ktos zgwalcil lub chcial zgwalcic Szymborka w Akademii Szwedzkiej podczas rozdania nagod.
  • ~Teraz do mnie dotarło!
    (2018-04-11 00:37)
    Teraz narzeszcie rozumiem te wszystkie zdjęcia Bolka z nimfetkami w jacuzzi!
  • ~chr,
    (2018-04-10 23:26)
    w kosciele katolickim w Polsce jest wielokrotnie wiecej gwalcicieli niz w Akademii Nagrody Nobla i trza najpierw z tam zrobic porzondek.
  • ~a co z reszta Noblistek i Noblistow ?przeciez nie wszyscy
    (2018-04-10 22:19)
    no to w szkle beda teraz mieli pelno roboty i beda sie ulewac
  • ~meszuge