• ~LAS
  2015-03-14 12:58
  Niestety współczesne polskie społeczeństwo wie bardzo mało na temat polskiej arystokracji. Komuniści zniekształcili prawdę o niej i pokazali polską elitę w skrzywionym zwierciadle. Jak powszechnie wiadomo komunizm został stworzony przez niemieckich bankierów, żeby zniszczyć imperium rosyjskie rękami rosyjskich robotników i chłopów. Była to diabelska metoda, która nie tylko zakończyła się sukcesem w Rosji, ale także w całej Europie Środkowo-Wschodniej, Chinach, Kubie, Korei Północnej, itd. W krajach komunistycznych zginęły miliony ludzi głównie z powodu zaplanowanej przez komunistów głodówki. Komuniści odbierali obywatelom ziemię, a potem ją zaniedbywali, żeby nie dawała żadnych plonów. Oczywiście wszystkie granice państw komunistycznych były zamknięte, żeby ludność nie mogła nigdzie uciec. Zaczynała się głodówka, która doprowadzała do straszliwej śmierci miliony ludzi. Oczywiście wszyscy słyszeliśmy o ofiarach głodu w Stalinowskiej Ukrainie, ale takie samo ludobójstwo miało miejsce w Chinach, Korei Północnej i wielu innych "rajach" komunistycznych. Polska arystokracja była bardzo grożna dla komunistów. Nie tylko posiadała ona wielkie majątki ziemskie, które świetnie prosperowały i dawały bogate plony, ale także polska elita była finansowo niezależna od banków. Polscy arystokraci byli bardzo religijni i patriotyczni. Brali udział w powstaniach narodowych i dążyli do odbudowania niepodległego państwa polskiego. Sponsorowali polską naukę i kulturę. Po 1989 roku w tzw. wolnej Polsce w dalszym ciągu dyskriminowano wiele polskich rodzin arystokratycznych i ten proces trwa do dzisiaj.
 • ~fortepian
  2015-03-14 14:05
  re spadający z dachu
  To co obecnie się dzieje jest daleką konsekwencją tego, że 'tej Polski już niema'. Tacy jak ty są też tego konsekwencją. Współczuje ci.
 • ~albert
  2015-03-13 22:25
  Dzięka Bogu ten świat darmozjadów przeszedł do historii. Niestety nowe ziemiaństwo się odradza w prostackiej formie typu Izdebski czy familia Leppeów, lub nowobogackich typu Modest Amaro (de domo Basiura)
 • ~historyk
  2015-03-24 11:35
  A nad brama rezydencji Potockich powiescie napis : "To oni w Targowicy sprzedali Polske Rosji".
 • ~kizio
  2015-03-16 11:10
  Przekupni zdrajcy narodu, nie ma co żałować.
 • ~katolik
  2015-03-13 20:45
  nareszcie cos w niemickiej sprigerowskiej prasie o tematyce polskiej, Polacy prosza o wiecje bo sami w necie nie znajda...mam nadzieje ze supadniecie jak za odra we wlasne bagno.
 • ~stary
  2015-03-25 16:25
  Czy można się dziwić czytając te wypowiedzi. Cała obecna "arystokracja" to "chistorycy" ( a nie historycy) PRLowskiego chowu. Na swój wzór i podobieństwo "wychowują" obecne "społeczeństwo". Aby pełne koryto!
 • ~LAS
  2015-03-16 18:47
  Re: kizio
  Przykro, że tak piszesz. Prawda historyczna mówi za siebie. To właśnie przedstawiciele polskiej szlachty i arystokracji walczyli w powstaniach narodowycy, doprowadzili do odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, bronili naszej ojczyzny w czasie wojny polsko-bolszewickiej 1918-1920, brali udział w kampanii wrześniowej w 1939 roku, utworzyli Armię Krajową, bronili stolicy w czasie powstania warszawskiego, walczyli na zachodzie w czasie II wojny światowej pod dowództwem gen. Andersa i gen Maczka, byli bohaterskimi pilotami z dywizjonu 303, który pomógł obronić Anglię przed hitlerowcami. A co Ty zrobiłeś dla Polski skoro masz czelność obrażać bohaterskich polskich patriotów ???
 • ~LODY KRECE na POLSKIEJ ZIEMI
  2015-03-14 03:54
  ten DZIENNIK zaPOmnial o CHLEWIKU w OBORNIKACH slawnej rezydencji HRABIEGO BIGOS z KomoRuskich
 • ~Budrys
  2015-03-14 08:57
  Mało kumaty troll z ruskiej poręki usiłuje wywołać - potrzebne im - "pańsko-polskie" re-sentymenty.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Paweł Kasprzak z nieformalnej grupy Obywatele RP

  Lider Obywateli RP: 80. miesięcznicy smoleńskiej nie będzie, zajmiemy Kaczyńskiemu krzyż

 • Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki

  Prawo i Sprawiedliwość zawiadomi prokuraturę ws. agresji w internecie. "Skierowana przeciw politykom PiS"

 • Ernest Bejda

  Prokuratura Krajowa i CBA: Informacje Radia Zet ws. Ernesta Bejdy są nieprawdziwe

Zobacz więcej