• ~LAS
  (2015-03-14 12:58)
  Niestety współczesne polskie społeczeństwo wie bardzo mało na temat polskiej arystokracji. Komuniści zniekształcili prawdę o niej i pokazali polską elitę w skrzywionym zwierciadle. Jak powszechnie wiadomo komunizm został stworzony przez niemieckich bankierów, żeby zniszczyć imperium rosyjskie rękami rosyjskich robotników i chłopów. Była to diabelska metoda, która nie tylko zakończyła się sukcesem w Rosji, ale także w całej Europie Środkowo-Wschodniej, Chinach, Kubie, Korei Północnej, itd. W krajach komunistycznych zginęły miliony ludzi głównie z powodu zaplanowanej przez komunistów głodówki. Komuniści odbierali obywatelom ziemię, a potem ją zaniedbywali, żeby nie dawała żadnych plonów. Oczywiście wszystkie granice państw komunistycznych były zamknięte, żeby ludność nie mogła nigdzie uciec. Zaczynała się głodówka, która doprowadzała do straszliwej śmierci miliony ludzi. Oczywiście wszyscy słyszeliśmy o ofiarach głodu w Stalinowskiej Ukrainie, ale takie samo ludobójstwo miało miejsce w Chinach, Korei Północnej i wielu innych "rajach" komunistycznych. Polska arystokracja była bardzo grożna dla komunistów. Nie tylko posiadała ona wielkie majątki ziemskie, które świetnie prosperowały i dawały bogate plony, ale także polska elita była finansowo niezależna od banków. Polscy arystokraci byli bardzo religijni i patriotyczni. Brali udział w powstaniach narodowych i dążyli do odbudowania niepodległego państwa polskiego. Sponsorowali polską naukę i kulturę. Po 1989 roku w tzw. wolnej Polsce w dalszym ciągu dyskriminowano wiele polskich rodzin arystokratycznych i ten proces trwa do dzisiaj.
 • ~katolik
  (2015-03-13 20:45)
  nareszcie cos w niemickiej sprigerowskiej prasie o tematyce polskiej, Polacy prosza o wiecje bo sami w necie nie znajda...mam nadzieje ze supadniecie jak za odra we wlasne bagno.
 • ~fortepian
  (2015-03-14 14:05)
  re spadający z dachu
  To co obecnie się dzieje jest daleką konsekwencją tego, że 'tej Polski już niema'. Tacy jak ty są też tego konsekwencją. Współczuje ci.
 • ~albert
  (2015-03-13 22:25)
  Dzięka Bogu ten świat darmozjadów przeszedł do historii. Niestety nowe ziemiaństwo się odradza w prostackiej formie typu Izdebski czy familia Leppeów, lub nowobogackich typu Modest Amaro (de domo Basiura)
 • ~historyk
  (2015-03-24 11:35)
  A nad brama rezydencji Potockich powiescie napis : "To oni w Targowicy sprzedali Polske Rosji".
 • ~kizio
  (2015-03-16 11:10)
  Przekupni zdrajcy narodu, nie ma co żałować.
 • ~stary
  (2015-03-25 16:25)
  Czy można się dziwić czytając te wypowiedzi. Cała obecna "arystokracja" to "chistorycy" ( a nie historycy) PRLowskiego chowu. Na swój wzór i podobieństwo "wychowują" obecne "społeczeństwo". Aby pełne koryto!
 • ~LAS
  (2015-03-16 18:47)
  Re: kizio
  Przykro, że tak piszesz. Prawda historyczna mówi za siebie. To właśnie przedstawiciele polskiej szlachty i arystokracji walczyli w powstaniach narodowycy, doprowadzili do odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, bronili naszej ojczyzny w czasie wojny polsko-bolszewickiej 1918-1920, brali udział w kampanii wrześniowej w 1939 roku, utworzyli Armię Krajową, bronili stolicy w czasie powstania warszawskiego, walczyli na zachodzie w czasie II wojny światowej pod dowództwem gen. Andersa i gen Maczka, byli bohaterskimi pilotami z dywizjonu 303, który pomógł obronić Anglię przed hitlerowcami. A co Ty zrobiłeś dla Polski skoro masz czelność obrażać bohaterskich polskich patriotów ???
 • ~LODY KRECE na POLSKIEJ ZIEMI
  (2015-03-14 03:54)
  ten DZIENNIK zaPOmnial o CHLEWIKU w OBORNIKACH slawnej rezydencji HRABIEGO BIGOS z KomoRuskich
 • ~Budrys
  (2015-03-14 08:57)
  Mało kumaty troll z ruskiej poręki usiłuje wywołać - potrzebne im - "pańsko-polskie" re-sentymenty.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Ojciec Tadeusz Rydzyk

  "GW": Grube miliony za filmy od fundacji o. Rydzyka. Ekspert: Kuriozalne stawki, nikt nikomu tyle nie płaci

 • Sędzia Igor Tuleya

  Sędzia Tuleya: Prezydent może robić wszystko, uniewinnić na przykład osobę niewinną

 • Małgorzata Gersdorf w Sądzie Najwyższym

  Gersdorf przybyła do Sądu Najwyższego. Wymieniła dwa główne powody swojego powrotu z urlopu

Zobacz więcej