• ~zys
    2015-03-29 20:38
    Polacy odbudowywali kraj ze zniszczeń wojennych a tak zwani patrioci ich mordowali.
  • ~stary baca
    2015-03-30 07:43
    Caly narod odbudowywal Polske , ciezko pracowal a bandyci czekali na zachod i USA i Andersa na bialym koniu . !! mordujac i grabiac !

    w tym czasie "wykleci" " bohaterowie "
    chlali i dymali smiedzace dziewuchy po wsiach i mordowali i grabili jak troche wytrzezwieli .
  • ~Wiesio13 bicz na PISiory
    2015-03-29 03:50
    CO ZA SOVIECKA KOORVA JEST AUTOREM TEJ PEOWSKO-LENINOWSKIEJ AGITKI ???
  • ~katobatoszmatolik
    2015-03-29 09:57
    polak zawsze bity przed po topem w po topie i po topie a kleha sie smieje durnych ma ile wlezie lepiej byc czehem niz katopolakiem
  • ~vede
    2015-03-28 22:00
    PRL nie byl super. W 1980 ONZ zaliczyl nas do cytuje :" Kraj III swiata, rozwijajacy sie..." 20 USD (zlotowka niewymienialna) zarobek robotnika ". Ktos tu napisal jak to komuna odbudowala kraj, ze PRL to doniosly i przyjazny ludziom etap w dziejach panstwa polskiego, w ktorym byla praca i starczalo od pierwszego do pierwszego - NIE STARCZALO!!! Co za bezczelne, zaklamane bzdury. Powinno byc sformulowane, iz to wszystko osiagnieto pomimo PRL, nie dzieki niemu, w normalnych, wolnych krajach osiagnieto w tym samym czasie duzo , duzo wiecej...po co ta zenujaca, postkomunistyczna propaganda? To Polacy odbudowali kraj, nie komuna!

    Twierdzenia milosnikow PRL , ze bylo to panstwo z wielkimi perspektywami gdzie : prad byl 5 godzin na dobe , na benzyne czekalo sie w 5 km kolejkach ( i przy jednym tankowaniu mozna bylo dostac tylko 15 litrow ) , byly dwa programy TV nadajace 6 godzin na dzien ( bardzo interesujacych programow propagandowych udawadniajacych , ze Polska to 7 potega gospodarcza swiata , a w panstwach zachodnich panuje glod i dzieci nie maja co jesc ) , gdzie wszystko bylo na kartki ( mieso , sol , maslo , wodka , maka , cukier , itd ) , a 10 letnie cudy socjalistycznej mysli technicznej ( samochody typu : syrenka , wartburg , trabant, fiat 126 ) na gieldzie kosztowaly 4 razy tyle co nowe auta tego typu z fabryki na ktore czekalo sie 7 lat , gdzie ludzie mieszkali w klitach 3 pokojowych o metrazu 45 m , na ktore tez szczesliwcy czekali po 30 lat ( tak szybko budowano ) , gdzie fizyczny robol ( ktory skonczyl 5 klas szkoly podstawowej ) zarabial 6 razy tyle co czlowiek wyksztalcony , gdzie ludzie z wyksztalceniem ledwie podstawowym zajmowali eksponowane i wysokie stanowiska w administracji panstwowej, gdzie w kazdej dziedzinie, tylko i wylacznie zaprzedani i sprawdzeni, swoi ludzie systemu: kapujacy, dyspozycyjni, sprzedajni mogli robic kariery, i tylko tacy je robili, itd , itd . doslownie!!

    45 lat rzadow komunistow w tym kraju. Szaro i ponuro. Gdzie palowano, mordowano. Te Idiotyczne opowiesci komuchow rzadzacych w PRL , powtarzane przez media i prase solidaruchow grubej krechy po 89 roku , ze gdyby nie komuna , gdyby nie socjalistyczni zbawiciele Polski , to Polska lezalaby w gruzach powojennych do dzis, po Polsce biegalyby gole i bose stada analfabetow , pasajacych krowy, a burzuje z klerem spijaliby krew z robotników, ze dzieki komunie odbudowano kraj, zelektryfikowano kraj, nauczono ludzi pisac...

    Oh my GOOOOD. Co za bezczelne brednie. Darujcie sobie czerwoni faryzeusze, caly swiat umie pisac bez waszych czerwonych nauczycieli. Zreszta najwiekszym dowodem potegi tego zenujacego panstwa bylo to sztandarowe, reprezentacyjne panstwowe lotnisko Okecie w Warszawie majace w czasach komuny ( jeszcze w 89 roku ) wyglad odrobine lepszy niz to lotnisko w Smolensku...autentycznie- i te zenujace komuchy maja czelnosc dzisiaj opowiadac bajki jak to wierzyli w to panstwo i jego idee...Kpina.

    Wiekszosc komuszych kacykow odpowiedzialnych za niszczenie Polski i Polakow swoje dzieci wysylalo za granice, byle dalej od tego komunistyczno- zbrodniczego gnoju.Taka byla ich wiara w to beznadziejne i zbrodnicze panstwo, ktore tworzyli. General Wolski swoja coreczke wyslal na studia do Paryza.

    I niech komunisci z kapusiami nie opowiadaja, ze po 89 roku rzadzi w Polsce Solidarnosc. Rzadza przefarbowani komunisci i chodzace na ich pasku solidaruchy grubej krechy, których komuchy wybraly na glownych negocjatorow okraglego stolu, oklamujac spoleczenstwo i prawdziwa Solidarnosc. To ta szajka doprowadzila kraj do dzisiejszego punktu. Nikt inny. Postkomuchy i chodzace na ich pasku solidaruchy grubej krechy rzadza w tym kraju po 89 roku i ich sluzby.

    To ta ferajna (zyjaca jak paczki w masle oczywiscie i opowiadajaca o potedze III RP ) wyprzedala majatek narodowy i sprawila, ze ludzie nie maja pracy, dostepu do sluzby zdrowia, odbieraja sobie zycie, wyjezdzaja za granice za chlebem. To wlasnie SLD, PO, PSL-ZSL, kolikot, Bul opowiada jakim sukcesem jest III RP. Nikt inny.

    A w mediach ci obiektywni dzisiejsi dziennikarze to kiedy zaczynali robic kariery…..hehe…..stan wojenny sie klania……gdy przyzwoitych wywalano z radia i tv. Te zaklamane komuchy i ich kapusie tak byli dumni z PRL i siebie, ze w 1989 roku na wyscigi niszczono wszelkie akta komunistycznego rezimu…..zeby dzisiaj mozna bylo opowiadac bajki o falszywych bohaterach. Oczywiscie te dokumenty niszczono zeby dowiedziec sie prawdy o zbrodniarzach komunistycznych...prawda? Sluzby komunistycznego panstwa i III RP niszczyly wszelkie dokumenty, wyrywaly kartki z teczki bolka, to PIS nanosil poprawki w ksiedze ewidencyjnej Wolskiego i wykreslal kompromitujace fragmenty.

    Niszczono archiwa zbrodniczego panstwa po to aby dzis mozna bylo mlodym wciskac zafalszowane prawdy: ze stan wojenny byl koniecznoscia, ze na pewno weszliby Rosjanie, bajki o tych bohaterskich opozycjonistach grubej krechy internowanych w super luksusowych osrodkach wczasowych w 1981 roku.

    To, co dzialo w Polsce po 1944 r., bylo wojna domowa wg czerwonych klamczuchów. To oczywista nieprawda. Z wojna domowa mamy bowiem do czynienia, gdy scieraja sie ze soba dwie sily cieszace sie sporym poparciem spolecznym. Tymczasem walka ¯Zolnierzy Wykletych z komunistami byla walka Polaków z sowieckim okupantem wspieranym przez rodzimych zdrajców. Bez bagnetów Armii Czerwonej komunisci nie utrzymaliby sie w Polsce nawet tygodnia. Zostaliby zmieceni przez polski naród.

    Polscy komunisci byli do tego stopnia parszywi i czerwoni, ze proponowali zmiane godla i hymnu ale sam towarzysz Stalin stwierdzil, ze to nie jest potrzebne. Zrobil to dlatego, ze chcial stworzyc pozór spoleczenstwu polskiemu, iz nadal zyje w Polsce w takiej jak w 39 tylko, ze bardziej sprawiedliwej...itd
  • ~jan
    2015-03-31 09:45
    przyszla solidarnosc i kler pozniej po ,psl i pis .rozkradli roz<dali zgnoili .
  • ~-dorota
    2015-03-30 17:01
    eh,Ziuta,jakis ty prostak
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    2015-03-29 17:26
    Za co ta nagroda ?
    AK zamykali a..
    Wtedy wlasnie rodzina Prezesa PIS Kaczynskiego dostala klucze do willi od Stalina i Bieruta a patrioci AK gineli.
  • ~centralizm zwycięża?
    2015-03-29 00:34
    raczej pomnik bezwzględnej eksploatacji kraju przez tzw. stolycę - na te dzieła stołecznego socjalizmu wydojono kraj...
  • ~wigs
    2015-03-28 22:12
    Z tym "Paryżem północy" to kolejny mit produkowany przez obecnych propagandzistów. Było parę ładnych ulic, ale i największe zagęszczenie lokali mieszkalnych wśród stolic europejskich, a standard większości mieszkań poniżej norm uznawanych za cywilizowane. Układ komunikacyjny przerażający, szczególnie w relacji Żoliborz - Śródmieście, polecam mapę Warszawy przedwojennej. Proszę obejrzeć także pierwsze sceny "Pokolenia" Wajdy, zobaczycie kawałek przedmieść Warszawy, rejon obecnej Górczewskiej. MITOMANI TO DURNIE!