• ~patriota
    2016-06-26 09:57
    Teraz jest dobry minister , Pan Antoni odnowi potęgę armii.
  • ~˙˙˙ɥɔɐɯǝlqoɹd o ǝıɔǝıʍ ʎʍ oɔ
    2016-06-26 12:37
    Dobrze że jest "Dojna Zmiana" już niedługo będziemy potęgą... w budowie pomników i kościołów na terenie naszego kraju!
  • ~mkk
    2016-06-26 13:02
    I po co takie bogojczyźniane nadymanie balonika!? W okresie międzywojennym Polska miała MIKROSKOPIJNE siły powietrzne. Miała kilka dobrych konstrukcji, ale w NIELICZNYCH, czasem POJEDYNCZYCH egzemplarzach. Nie była Polska żadną potęgą lotniczą. Była amatorskim aeroklubem...
  • ~dynks
    2016-06-26 12:45
    Z 300 samolotów jakie mielismy w 1939 r. w wypadkach i awariach zniszczone zostało ok. 150, czyli prawie 50%. Większ państwa europejskie miały wowczas 8- 10 razy więcej samolotów, o niebo lepszy niż polskie,
  • ~xxx
    2016-06-26 11:02
    Skarżyński pokonał Atlantyk, Ale tylko bombowiec Łoś dorównywał dorównywał parametrami najnowszym konstrukcjom światowym. Qui pro quo? bombowiec??Qui pro quo?? tak wielka flota?? Gdyby te wyrzucone w błoto pieniądze na budowę idiotycznej floty spożytkowano na zakupy broni przeciwpancernej i przeciwlotniczej Hitler połamałby sobie zęby na Polsce jak Stalin na Finlandii!!!!!!!!!!
  • ~pytek
    2016-06-26 09:42
    Czy to prawda , ze Polacy na bazie lotniska w Katowicach rozbudowali warszawskie Okecie w tzw. XX leciu?
  • ~slazak
    2016-06-26 11:22
    Nie zapominajcie Polaczki od kogo przejeliscie 1918 roku wysoko rozwiniety przemysl i mysl techniczna.
  • ~Skuba
    2016-06-26 21:22
    Zlitujcie się! Makula był mistrzem po wojnie a nie przed wojną i to właśnie za PRL szybownictwo polskie świętowało największe sukcesy! Także opowiadanie o "sukcesach" polskiego lotnictwa przed wojną jest zwykłym kłamstwem bo w barwach "Lotu" latały niemieckie "Junkersy" a polskie konsytrukcje pojawiły się tuż przed wojną w znikomej ilości a w dodatku bez propozycji dla lotnictwa myśliwskiego!
  • ~nie rusek
    2016-06-26 09:58
    Komuchy niestety wszystko zniszczyły POd nadzorem kc PZPR