13 grudnia spał do południa? Co Jarosław Kaczyński mówił o pierwszym dniu stanu wojennego

| Aktualizacja:

Co Jarosław Kaczyński robił 13 grudnia rano, gdy Polska budziła się w nowej rzeczywistości? Na temat tego, że "spał do południa" czy też tego, "nikt z opozycji go nie kojarzył", narosło wiele plotek, niedomówień i nieścisłości. A co na ten temat mówił sam zainteresowany? Jarosław Kaczyński kilkakrotnie opowiadał o tych okolicznościach.

wróć do artykułu
  • ~Rozum
    (2018-09-30 15:23)
    Dlaczego IPN nie wyjaśni kto zadzwonił do UB i kazał zwolnić prezesa i dlaczego świadkowie już dziwnym trafem nie żyją?
  • ~Lysy
    (2018-01-23 13:12)
    Mając 12 lat i mieszkając w małej miejscowości wiedziałem że jest wojna
  • ~Rycho
    (2018-01-21 16:02)
    "Kaczyński precyzuje: Obudziłem się więc w południe i poszedłem do kościoła w kompletnej nieświadomości." Czy "ciemny lud" to kupuje? Tak!!! Ale tylko bardzo ciemny lud. Stan wojenny wprowadzono o północy i na ulicach było wojsko, czołgi, koksowniki... Każdy normalny widział, a taki "działacz" nie? W następnym wywiadzie dla GP dowiemy się, że prosto z kościoła pojechał do Stoczni i chciał przeskoczyć płot, ale Wałęsa nie chciał go podsadzić, więc wrócił do domu i znowu się położył...
  • ~Gienia
    (2018-01-18 06:56)
    Jak mozna miec taka obrzydliwa frace?
  • ~rozbawiony
    (2018-01-15 21:52)
    Ludzie, brak logiki w tej ściemie! Ludzie, pękajcie ze śmiechu!No, chyba , że ciemny lud to kupuje. To tylko płakać nad ich głupotą...
  • ~aaa
    (2018-01-14 22:43)
    14 grudnia juz sie ukrywal.Nikt nie wie przed kim.Sam sie INTERNOWAL.
  • ~Lula
    (2018-01-13 18:04)
    PISUAR - cwaniak, któremu się wszystko należy!!!!!
  • ~070
    (2018-01-12 12:40)
    On tego nipamieta ale teraz to robi jego Brat przewraca się w grobie
  • ~taktotak
    (2018-01-06 11:15)
    Życiorys bohatera czyta się jednym tchem...
  • ~kit
    (2018-01-02 13:33)
    no i na koniec wierne katole też się pobudzili (pewnie po 12) i próbują obrażać innych wyzywając od ubeków ale takie wyzywanie nie ma sensu moherki bo nas to nie rusza, policzcie sobie posty i wtedy się zastanówcie cóż znaczą te wasze parchawe nieliczne wpisy, pozdrówcie waszego wodza od nas i idżcie dalej spać
  • ~gfdgre
    (2018-01-01 17:30)
    opozycjonistów wyciągali z domów o godzinie 4 rano. Widziałem , jak wyprowadzali sąsiada. Żaden opozycjonista nie miał prawa spać tego dnia dłużej .
  • ~eles1949
    (2017-12-28 22:38)
    Kłamie - telefony nie działały już w nocy, z 12 na 13 grudnia.
  • ~Jzrdna 8491
    (2017-12-25 02:37)
    ,,...Nieświadomy niczego spałem długo - pisze Jarosław Kaczyński....,,... A nie przespal Pan przypadkiem prawdy. Przez ten okres od stanu wojennego do dnia pisania tych słow -2016 roku, powibnien Pamn spokojnie jeszczeraz przeanalizować swoje słowa. Od domu przeszedł Pan w dzień do kościoła - i nie widział pan patroli? Lepszy numer, że włązyliu Panu telefon, wyłączony wcześniej, aby mół pan zadzwonić do brata?. Proszę nie roić z nas ludzi nie kumatych..
  • ~Asnieres
    (2017-12-24 20:00)
    Jak nie był byś takim tchórzem chodził býś bez ochrony i tyle w temacie
  • ~chjh,
    (2017-12-22 22:19)
    Tumany pocałujcie Jarka w dupke !
  • ~bjk.
    (2017-12-22 22:17)
    Wy dupki z KODu co wy piszecie i Autorze tego paszkwila zdrowy jesteś ?
  • ~rr
    (2017-12-21 09:32)
    Koń-batant z niego niebywały. Chyba będzie miał dodatek do emerytury za to zaspanie.
  • ~Stalingradzka
    (2017-12-20 17:04)
    Bylem milicjantem w Zomo na Stalingrackiej i tez teraz mówie ze o stanie wojennym dowiedzialem sie w poludnie 13.XII a potem smacznie spalem na kompani. Dodam ze ludzie witali nas chlebem i solą. Jarosława nie widzialem ale mowi ze tez spal. Porządni ludzie spali potem szli do kosciola a inni na sluzbe. Przestepcy siedzieli juz za kratkami.
  • ~Zyzio
    (2017-12-20 09:31)
    Czy ktoś mu wierzy ?
  • ~Zbowidowiec
    (2017-12-20 04:59)
    Nawet gdyby przespał cały Stan Wojenny? Inni nie spali, ale potem sprzedali majątek Polaków za bezcen?

Może zainteresować Cię też:

  • Franki szwajcarskie

    Czego nie mówią frankowicze, czyli o rewizji umów z bankami

  • Jarosław Kaczyński

    Kaczyński w Nowym Sączu odpowiada na okrzyki: Zawsze cieszę się, kiedy jestem nazywany dyktatorem

  • Leszek Balcerowicz

    FOR i Balcerowicz biją na alarm: Rząd rozpisał plan całkowitego demontażu Polski samorządowej

Zobacz więcej