13 grudnia spał do południa? Co Jarosław Kaczyński mówił o pierwszym dniu stanu wojennego

| Aktualizacja:

Co Jarosław Kaczyński robił 13 grudnia rano, gdy Polska budziła się w nowej rzeczywistości? Na temat tego, że "spał do południa" czy też tego, "nikt z opozycji go nie kojarzył", narosło wiele plotek, niedomówień i nieścisłości. A co na ten temat mówił sam zainteresowany? Jarosław Kaczyński kilkakrotnie opowiadał o tych okolicznościach.

wróć do artykułu
  • ~~Ja(bis)
    (2017-12-13 11:13)
    A co miał przebywać na internie wraz z kapusiami!!!!! Dosyć mamy tych bohatyrów grudniowych co im eSBecja Polskę ułożyła hojnie stanowiska państwowe rozdając, z Polaków zaś niewolników !!!! Der Dzienniku czas przestać szczuć!!!
  • ~Maresh
    (2017-12-13 11:18)
    No tak. Bycie internowanym było lepsze niż bycie na waolności. Ta przewrotność Kaczyńskiego "boli". To tak jak prokurator Piotrowicz w stanie wojennym działał na szkodę systemu. Ale ludzie to łykają. Zaprawdę rację miał Kurski.
  • ~nina
    (2017-12-13 11:22)
    Ja zwykla kobieta 13 grudnia 1981r o godz.6 rano uslyszalm w radio przemowienie generala o wprowadzeniu stanu wojennego,zreszta cale osiedle bylo oplakatowanie komunikatem o wprowadzeniu stanu wojennego,balismy sie okropnie bo nikt z nas nie wiedzial co bedzie, jak bedziemy zyc a bylismy mlodym malzenstwem z dwojka dzieci,plakalam ,balam sie, dlatego dzisiaj obserwuja politykow PiS mam obawy co oni chca zrobic,.
  • ~gosc z zagranicy
    (2017-12-13 11:23)
    Przeciez on i jego brat nie siedzieli ,dziwne ,przeciez wszystkich waznych zamknieto, czyzby ich kariera filmowa byla pomocna, albo ...... .
  • ~d z idek
    (2017-12-13 11:24)
    Kiedyś , ja też , napiszę ładnie o sobie . Trudno , żebym robił w swoje "gniazdo ". Kiedyś chodziłem po Krakowskim, kiedy zomo miało długie pały bojowe i tarcze. O gazie łzawiącym , latających nisko helikopterach z których te c8 na nas zrzucano - nie wspomnę. Obecny widok , też to trochę przypomina . Tfuu.
  • ~Babunia
    (2017-12-13 11:33)
    Pamietam , byla niedziela zimno, snieg za oknem. Wlaczylam telewizor , a tam powazne miny samych mundurowych. Ja sie przestraszylam, myslalam, ze ruskie na nas napadli. Nie , to nie ruskie, to byli nasi! W ogole nie potrafie spac do poludnia, wstaja wczesnie, bo cale zycie wczesnie jechalam do pracy w szpitalu, no ale niektorzy moga.
  • ~LECH
    (2017-12-13 11:33)
    BAJU BAJU BAJU UKRYTY SPIOCH
  • ~sza
    (2017-12-13 11:35)
    Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" opublikował ponad tydzień temu list otwarty rodzin ofiar zamachu, które zarzuciły szefowej rządu, że swym postępowaniem przyczyniła się do tej tragedii, a po ataku nie wykazała zainteresowania losem rodzin poszkodowanych. Zdaniem rodzin rząd Merkel popełnił błędy w polityce migracyjnej i wykazał się "polityczną bezczynnością" wobec zagrożeń. W wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung" wyjawił, że część rodzin dostała... rachunki za obdukcję.
  • ~Johny
    (2017-12-13 11:39)
    niemota dowiedział się od Piotrowicza o stanie wojennym.Podły bolszewik.!!!
  • ~grześ
    (2017-12-13 11:50)
    bzdury co to znaczy nad ranem wracał i nic nie widział co dzieje się w warszawie ??? otóż o północy do restauracji kongresowa wkroczyła milicja i wyprosiła gości a przed pałacem kultury stały policyjne i wojskowe wozy bojowe. a ten ,,orzeł,, wracał ze saskiej kępy i nic nie zauważył no gratuluję.
  • ~Ryfa
    (2017-12-13 11:59)
    Kuroń i Michnik za odmowę podpisania lojalki dostali dodatkowo po 2 lata odsiadki. A Jarusia za to samo w SB poczęstowano kawą i wypuszczono do domu. Albo kłamie albo tatuś PZPRowski kacyk zadziałał.
  • ~LF
    (2017-12-13 11:59)
    Katole są niesamowici... świat by się mógł walić, ale oni w swej ignorancji by tego nie dostrzegli bo muszą odbębnić mszę, dopiero potem zaczynają ogarniać.
  • ~bard
    (2017-12-13 12:10)
    Chłopcy z Targówka i ze Śródmieścia Pomnijcie Jarka co stan ten przespał Ludzi łapali, w ludzi strzelali Jarek Kaczyński spał! Gdy w telewizji brak teleranka Gdy na górników czeka łapanka W wygodnym łożu , na Żoliborzu Jarek Kaczyński spał Jeden zraniony, drugi zabity Krew się polała grudniowym świtem A tam w łóżeczku, na poduszeczce Jarek Kaczyński spał! Gdy w kinie „Moskwa” film o Wietnamie Jarosław woli drzemać przy mamie Na prawym boku, w ciepłym półmroku Jarek Kaczyński spał! Już Kuroń leży na styropianie bo go pobili zomowskie dranie Drżą robotnicy, a on w szlafmycy! Jarek Kaczyński spał! Nie płaczcie dzieci, płakać nie warto W miękkiej piżamie, z różową kokardą. Za chleb, za wolność, za nową Polskę Jarek Kaczyński spał!
  • ~btm
    (2017-12-13 12:19)
    stan wojenny nie był stanem wojennym, był stanem wyjątkowym przeciwko społeczeństwu. Tylko nie było w prawie stanu wyjątkowego, wprowadzono go później. Władza(?) odgórnie walczy ze społeczeństwem. Opis Jarosława wskazuje na całkowite oderwanie od życia(niemożliwe w normalnych warunkach(lub ukrywanie czegoś)).
  • ~Leszek
    (2017-12-13 12:24)
    Wrócił nad ranem w niedzielę 13 grudnia i nic nie widział co się dzieje na ulicach? Od północy po miastach i miasteczkach jeździły czołgi, transportery opancerzone. Suki zwoziły internowanych , a tylko on jeden nic nie wiedział i poszedł sobie spać! Ciekawe to.
  • ~wilk
    (2017-12-13 12:30)
    Teraz Kaczyński mści się za brak internowania na SBekach, komunistach i złodziejach. Ma natomiast szacunek dla prokuratorów i sędziów stanu wojennego.
  • ~Kontemplyta
    (2017-12-13 12:30)
    Władysław Jagiełlo też pod Grunwaldem odsiedział dwie msze. Ale za to jak ************
  • ~Były prześladowany
    (2017-12-13 13:30)
    O jakich kościołach on mówi? rodzice byli działaczami PZPR i nie chrzcili ani nie posyłali do pierwszej Świętej Komunii,to skąd on taki wierzący?rodzice nigdy się nie wypisali z PZPR nawet kiedy ich partia zamordowała śp.J. Popiełuszkę,co robili inni uczciwsi członkowie PZPR rzucali legitymacje w POP.
  • ~Nowa historia
    (2017-12-13 13:37)
    Ich nie internowano i nie prześladowano,a prawdziwym patriotom nawet dzieci internowano w specjalnych wydziałach przedszkoli,nie pozwolili nawet zdrowym dziadkom na opiekę tylko zabierano!!!!on spał? innych złóżka zabierano już o 5 rano! a dlaczego w PISie jest Piotrowicz? przedtem Kryże znany z wyroków śmierci,gdzie Kryże tam krzyże mówiono.
  • ~Szary Wilk
    (2017-12-13 13:39)
    Buahahahahahahahahaha. Spał do południa, szedł bocznymi uliczkami, niczego się nie domyślał. O Boże ale beton.I ten koleś faktycznie rządzi Polską.

Może zainteresować Cię też:

  • Ruiny fabryki

    Śmierć małych miast. "Ich obumieraniu towarzyszyła cisza..."

  • Julia Przyłębska

    Przyłębska: Jeśli I prezes Sądu Najwyższego, albo inni sędziowie mają wątpliwości, niech skierują wniosek do TK

  • Dorota Serwa Fot  Darek Golik

    "Część ludzi myśli, że jestem bileterką, ale część wie, że jestem dyrektorem" [ROZMOWA MAZURKA]

Zobacz więcej