Historia lubi się powtarzać? Stan zdrowia Kaczyńskiego może kształtować bieg wydarzeń w Polsce. Podobnie było z Piłsudskim

Im Piłsudski czuł się gorzej, tym mniej miał cierpliwości do zbyt samodzielnych podwładnych. Wolał ślepo oddanych wykonawców rozkazów rozumiejących, że nic w polityce nie znaczą bez wodza.

wróć do artykułu
  • ~Iwona
    (2018-07-07 22:40)
    porównanie Kaczyńskiego i Piłsudskiego źle dla nas wróży, przed śmiercią Piłsudski chyba postradał rozum ale po jego śmierci nadeszła wojna i Polska upadła, nie dlatego że Piłsudski źle rządził ale dlatego że następcy nie podołali
  • ~krystyna
    (2018-07-05 15:02)
    nie kolano , a glowa zawodzi
  • ~Śląski chłop
    (2018-07-02 14:44)
    Mam 90 wiosen . Chciałbym dożyć chwały położenia brata obok brata. Dobrze byłoby aby się brat pośpieszył.
  • ~Toruńczyk
    (2018-07-02 14:21)
    Z lekarzami różnie bywa.Są znakomici i partacze , jak z politykami .Czytałem ,że w pewnym szpitalu chirurdzy ucięli choremu zdrową nogę zamiast chorej.Mogli więc u pana Kaczyńskiego pomylić kolano z trzustką. Leczyli kolano a chora jest trzustka.A może leczyli trzustkę a chore jest kolano??Stalin był wiecznie zdrowy i żywy tak czasem bywa z wielkimi.
  • ~ Ania
    (2018-07-02 13:57)
    Trudno porównywać Kaczyńskiego do MARSZAŁKA. PIŁSUDSKI JEŹDZIŁ TEŻ KONNO , a Kaczyński nawet nie umie jeździć na rowerze.
  • ~sekretarz
    (2018-07-02 13:51)
    Pan prezes jest w pełni sił. Ostatnio brał udział w biegach dookoła Warszawy.
  • ~zbigut
    (2018-06-06 17:36)
    Kaczyński Piłsudskiemu do Pięt(y) nie dorasta
  • ~Mi
    (2018-06-01 09:06)
    Chyba wam w tym Der Dzienniku upał przegrzał komórki mózgowe. Porównywanie tow Jarosława do Piłsudskiego to największa brednia stulecia.
  • ~Trybson
    (2018-05-25 20:16)
    miejcie umiar .... litości.. nie ośmieszajcie wielkości Marszałka.... Kaczyński w Magdeburgu? na linii frontu? za granicą? telewizor i papucie 13 grudnia... i zakupy w biedronce (raz w życiu)..
  • ~szczeznijcie na zawsze
    (2018-05-25 09:50)
    porownanie tych dwoch ludzi to tylko moze d-----bil bez kszty rozumu zeby w tym stanie swiata i nauki mowic cos takiego to trzeba byc bez--------cem wlasnie tacy sa pisiaki bezmozgowie w glowie
  • ~emeryt 10
    (2018-05-24 15:05)
    Miesiąc po operacji kolana można już normalnie funkcjonować. Kolega,70-latek,4 tygodnie po operacji kolana grał z nami w tenisa stołowego. Miał tylko na operowanym kolanie założony skórzany usztywniacz. Prezes PZPN miał 3 tygodnie temu operację kolana i na MŚ ma być zdrowy. Czyżby kolano było zmorą prezesów ?
  • ~Naparstek
    (2018-05-23 22:34)
    A może Bielan ?
  • ~LCF
    (2018-05-23 09:10)
    Czarne schody w dół... czyli bliski koniec prezesa
  • ~Janusz Mazur
    (2018-05-21 23:31)
    Chyba ten co to pisał nie miał pojęcia że Piłsudski to taki w II RP , taki ktoś jak Wałęsa . Mówił podobnie nieskładnie , był surowy i mało elokwentny był prostacki , w chwilach gniewu używał przekleństw . Gdzie w tym opisie jest Kaczyński ...
  • ~Wittorio
    (2018-05-20 19:20)
    Porównanie Kaczyńskiego z Piłsudskim,to tak jakby porównać kota z tygrysem.Piłsudski wziął na klatę odpowiedzialność za to co zostało zrobione w przewrocie majowym,Kaczyński jest tylko zwykłym posłem i za to co się dzieje nie ponosi oficjalnie zadnej odpowiedzialności choc wszyscy wiemy,że odpowiada w pełni za wszystko.Obaj powinni w swoim czasie stanąć przed sądem powszechnym,a nie Trybunałem Stanu.
  • ~poslac to ojca
    (2018-05-20 11:41)
    porownanie tych dwoch ludzi to brak okreslenia ta lazaca m----da i ten tez troche zakrecony wodz to se ne da ale na wawel chcby dzis to sie zgadzam
  • ~Walder
    (2018-05-19 17:49)
    Jemu było potrzeba baby smigalby dziś po górach. Frania mania oslabia
  • ~Realista bez bajkowy
    (2018-05-19 10:46)
    Piszcie mu te podobienstwa to kiedys obu historia wyp...i z polskich cmentarzy ... socjalistow jeden mason i drugi pewnie tez .. rozbihali Pokakow na potege ten pilsudski hak rozbil to fovdzisuaj nie na krzyza na koronie u orla. Pogsnskie kraje im sie marzyly. Zadnego powiazania z Polska zaden nie mial i nie beda oprocz jednego to wrogowie Polakow patriotow z krwi i kosci, to masoneria gdakajaca o pseudopolskim patriotyzmie o korzeniach z telawiwu
  • ~ edek
    (2018-05-19 10:18)
    co DER DZIENNIK jest prorokiem? Niech pisze czy makrela nie pojdzie w slady adolfka bo to grozne a historia jak widac zataCZA KOLO
  • ~Beata
    (2018-05-19 09:42)
    Niemiecki Der Dziennik juz nie moze sie doczekac az pan Kaczynski odpusci i nastapia jakies zmiany, ktore sowoduja,ze dalej bedzie mozna okradac Polakow. Zeby bylo tak jak bylo...!

Może zainteresować Cię też:

  • Manifestacja przeciwników reformy sądownictwa pod hasłem "Sejm jest nasz"

    Dlaczego młodzież stoi z boku? Za przywódcami postrzeganymi jako upierdliwi sklerotycy, nie pójdą już tłumy [FELIETON]

  • Mateusz Morawiecki

    Premier Morawiecki w Sandomierzu: Negocjowałem przystąpienie Polski do UE 20 lat temu, wiem, jak w Unii negocjuje się najlepsze transakcje

  • Marcin Horała

    Horała: Jeżeli ktoś zaczyna wyrzucać nas z naszego domu, to mamy prawo go wyprosić

Zobacz więcej