• ~Pazuzu
    (2013-07-22 14:28)
    Do gościa podpisanego "JAKIE MEDIA, TAKA PRAWDA":
    Głównymi sprawcami masakry mieszkańców Warszawy byli niemcy, RONA (złożona z Rosjan) była tu "tylko" wykonawcą. Poza tym część historyków uważa, że niemcy celowo zwiększają rolę RONA w tej rzezi, by choćby w części zdjąć z niemców odpowiedzialność za tę zbrodnię. Większą w końcu od rzezi wołyńskiej. A najbardziej oburzające jest to, że w tzw. RFN jeden z głównych sprawców tej masakry był burmistrzem jednego z miast i posłem do parlamentu jednego z krajów związkowych. NIGDY nie był sądzony
  • ~ślązak
    (2013-07-22 18:21)
    Po tych komentarzach widać ilu Volksdeutschów siedzi jeszcze w Polsce...
  • ~Igor
    (2013-07-22 16:04)
    Do ,,Oberschlesier'': zapominasz pustaku że to wy hanysy byliście dla Niemców siła roboczą.A poza tym co taki ptasi mózdżek może cokolwiek wiedzieć?
  • ~m
    (2013-07-22 13:39)
    czy Niemcy zaplacili odszkodowania za te morderstwa najwyższy czas się upomnieć ,rozliczyć tę bandę morderców ,również Ukraińców
  • ~Joanna K.
    (2013-07-23 18:30)
    Kasiu from london - pewnie należysz do rodziny tych, którzy mordowali nas. Prawdopodobnie jednak nie do niemieckiej, ty jesteś ubecki pomiot, prawda? I to niedokształcony, a jak ci tam na zmywaku? Anglicy nie dokuczają idiotce?
  • ~Jan Michał
    (2014-08-02 11:06)
    Warszawiacy najbardziej bali się Ukraińców w mundurach SS . To oni biciem wypędzali chorych ze Szpitala Dzieciątka Jezus w połowie sierpnia. Dobili kilku pacjentów, przy tej ewakuacji, jednego bez nogi na podwórzu szpitalnym przed bramą drugiego na bramie za którą ustawioną kolumnę pacjentów przejęli Niemcy i poprowadzili do Podkowy Leśnej/ MiIanówka ? Mój ojciec był w tej kolumnie mówił ,że ci na podwórzu i w salach to była dzicz mówiąca po ukraińsku. Bili śmiertelnie,kradli, gonili za Siostrami próbowali gwałcić. Może żyje jeszcze ,któraś z nowicjuszek i pamięta tamten straszny dzień. Nie zapominajcie , że w czasie Powstania- Warszawiacy najbardziej obawiali się Ukraińców w niemieckich mundurach.
  • ~Karol
    (2013-07-22 14:18)
    "Rzeź na Woli", "Rzeź Wołyńska" - już głupieję, która była ciekawsza ??? Chyba Wołyńska, bo na koniec były fajerwerki.
  • ~OBERSCHLESIER
    (2013-07-22 14:29)
    ~Lysa2013-07-22 14:15

    Czekamy na rekonstrukcję. Może taką: Niemcy strzelają, a Polacy uciekają podskakując jak zające. T o trochę historii i rozrywki.

    haha dobre to, poaczki sa od tego zeby niemcom slurzyc
  • ~PO-gromca lemingow
    (2013-07-22 14:15)
    ..no widzicie,znowu przesladują Niemcow.Co oni są winni ze Polacy nie chcieli PO dobroci ,,wybawicieli"???
    1.zydzi
    2.ukraincy
    3.litwini
    4.ruscy
    wszyscy są przesladowani przez Polakow..kto następny???dopisywac do listy
  • ~Paweł
    (2013-07-22 16:16)
    To nie była zbrodnia ludobójstwa według ONZ to likwidacja,eliminacja wszystkich z powodu swojego pochodzenia a przecież wszystkich nie rozstrzeliwano ironicznym przykładem jest tu była Jugosławia gdzie zabijano bez wyjątku wszystkich mężczyzn chłopców starców więc nie można zaliczyć ją jako ludobójstwo.