• ~Pazuzu
  (2013-07-22 14:28)
  Do gościa podpisanego "JAKIE MEDIA, TAKA PRAWDA":
  Głównymi sprawcami masakry mieszkańców Warszawy byli niemcy, RONA (złożona z Rosjan) była tu "tylko" wykonawcą. Poza tym część historyków uważa, że niemcy celowo zwiększają rolę RONA w tej rzezi, by choćby w części zdjąć z niemców odpowiedzialność za tę zbrodnię. Większą w końcu od rzezi wołyńskiej. A najbardziej oburzające jest to, że w tzw. RFN jeden z głównych sprawców tej masakry był burmistrzem jednego z miast i posłem do parlamentu jednego z krajów związkowych. NIGDY nie był sądzony
 • ~ślązak
  (2013-07-22 18:21)
  Po tych komentarzach widać ilu Volksdeutschów siedzi jeszcze w Polsce...
 • ~Igor
  (2013-07-22 16:04)
  Do ,,Oberschlesier'': zapominasz pustaku że to wy hanysy byliście dla Niemców siła roboczą.A poza tym co taki ptasi mózdżek może cokolwiek wiedzieć?
 • ~m
  (2013-07-22 13:39)
  czy Niemcy zaplacili odszkodowania za te morderstwa najwyższy czas się upomnieć ,rozliczyć tę bandę morderców ,również Ukraińców
 • ~Joanna K.
  (2013-07-23 18:30)
  Kasiu from london - pewnie należysz do rodziny tych, którzy mordowali nas. Prawdopodobnie jednak nie do niemieckiej, ty jesteś ubecki pomiot, prawda? I to niedokształcony, a jak ci tam na zmywaku? Anglicy nie dokuczają idiotce?
 • ~Jan Michał
  (2014-08-02 11:06)
  Warszawiacy najbardziej bali się Ukraińców w mundurach SS . To oni biciem wypędzali chorych ze Szpitala Dzieciątka Jezus w połowie sierpnia. Dobili kilku pacjentów, przy tej ewakuacji, jednego bez nogi na podwórzu szpitalnym przed bramą drugiego na bramie za którą ustawioną kolumnę pacjentów przejęli Niemcy i poprowadzili do Podkowy Leśnej/ MiIanówka ? Mój ojciec był w tej kolumnie mówił ,że ci na podwórzu i w salach to była dzicz mówiąca po ukraińsku. Bili śmiertelnie,kradli, gonili za Siostrami próbowali gwałcić. Może żyje jeszcze ,któraś z nowicjuszek i pamięta tamten straszny dzień. Nie zapominajcie , że w czasie Powstania- Warszawiacy najbardziej obawiali się Ukraińców w niemieckich mundurach.
 • ~Karol
  (2013-07-22 14:18)
  "Rzeź na Woli", "Rzeź Wołyńska" - już głupieję, która była ciekawsza ??? Chyba Wołyńska, bo na koniec były fajerwerki.
 • ~OBERSCHLESIER
  (2013-07-22 14:29)
  ~Lysa2013-07-22 14:15

  Czekamy na rekonstrukcję. Może taką: Niemcy strzelają, a Polacy uciekają podskakując jak zające. T o trochę historii i rozrywki.

  haha dobre to, poaczki sa od tego zeby niemcom slurzyc
 • ~PO-gromca lemingow
  (2013-07-22 14:15)
  ..no widzicie,znowu przesladują Niemcow.Co oni są winni ze Polacy nie chcieli PO dobroci ,,wybawicieli"???
  1.zydzi
  2.ukraincy
  3.litwini
  4.ruscy
  wszyscy są przesladowani przez Polakow..kto następny???dopisywac do listy
 • ~Paweł
  (2013-07-22 16:16)
  To nie była zbrodnia ludobójstwa według ONZ to likwidacja,eliminacja wszystkich z powodu swojego pochodzenia a przecież wszystkich nie rozstrzeliwano ironicznym przykładem jest tu była Jugosławia gdzie zabijano bez wyjątku wszystkich mężczyzn chłopców starców więc nie można zaliczyć ją jako ludobójstwo.
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • politycy PiS w Sejmie

  Burzliwa debata w Sejmie ws. nowelizacji ustawy o SN. "Ziobro już przymierza prezesowskie buty"

 • Autostrada

  "Nowy podatek zapłacą wszyscy". Rząd wprowadza zmiany w prawie i nową opłatę emisyjną

 • Szkoła

  Nawet czerwony pasek nie zagwarantował przyjęcia do liceum. Tysiące uczniów walczą w naborze dodatkowym

Zobacz więcej