• ~Polak z Norwegii
    2014-02-01 23:50
    CHWALA na WIEKI polskim Bohaterom!!!
    DUMNY jestem, ze moglem sie urodzic Polakiem.
  • ~eFendi
    2014-02-02 12:47
    idioctwo do kwadratu co wy wypisujecie?
    - jakby nie zabito tego bydlaka to wypisujący idiotyzmy
    dziadek Jan, Erich von Gestern , orgazmbohatera , Jerzy 69', Kuba 69', to sidzili by w baraku dla dzieci w Oświęcimiu czekając na nastepcę doktora Mengele
    - skąd biora się w narodzie tacy idioci ?
  • ~Jerzy 69'
    2014-02-02 09:12
    Teraz dzieci wykorzystuje Owsiak...
  • ~Kara
    2014-02-01 13:44
    Czy dzisiaj żyją tacy bohaterowie? Pewnie tak, ale są oblepieni wszechogarniającą mazią, odchodami umysłowymi lejącymu się z gazetek i telewizji. Wystarczy posłuchać dziennika TV o 19.30, toż to karma dla idiotów wysmażona przez wnuczka wysoko postawionego komunisty. Ludzie w jakim kraju my żyjemy!.
  • ~Juliś
    2014-02-01 21:55
    @ Stalinowskie pomioty i waprosy komunizma.
    Poczytajcie sobie jeszcze o waszych "bohaterach". Szczęka opada.
    "17 kwietnia 1944 specjalna grupa bojowa przy Sztabie Głównym AL, dowodzona przez ppłk Jerzego Fonkowicza przeprowadziła wraz z gestapo akcję zdobycia archiwum Delegatury Rządu na Kraj przy ul. Poznańskiej 12. W jej wyniku rozbiciu uległa newralgiczna sieć konspiracji Armii Krajowej, a AL uzyskała dane o przedwojennych agentach policji w szeregach ruchu komunistycznego."

    "Jedną z najbardziej spektakularnych akcji tej trójki (w tym Jastrzębskiego), była, wsparta przez pułkownika Jerzego Fonkowicza z wywiadu Armii Ludowej, przeprowadzona 17 lutego 1944 roku, akcja na lokal – archiwum Armii Krajowej w Warszawie, przy ulicy Poznańskiej 12, nadzorowana przez Wacława Kupeckiego, którego zlikwidowano. Ludzie Fonkowicza w godzinach 7.00-19.30 zorganizowali w lokalu kocioł, w który wpadło ok. 20 osób (część z nich przekazano Gestapo i wszelki ślad po nich zaginął). Uzyskane w wyniku napadu materiały dotyczące komunistów przedwojennych wywiózł do Moskwy Marian Spychalski, natomiast dokumentację dotyczącą AK przekazano za pośrednictwem Rittera-Jastrzębskiego do Gestapo. W dniach 15-16 kwietnia 1944 roku Niemcy przeprowadzili w Warszawie szereg aresztowań, m.in. wpadło wówczas ok. 60 członków Armii Krajowej. Istnieją dowody, że aresztowania te były wynikiem akcji na ul. Poznańskiej."
  • ~Mieczi 13 bicz na nePOtyzm
    2014-02-02 13:49
    zwolennicy Twojego Ruchu w skrócie TR-upa , muszą być mocno najarani że wypisują tu takie głuPOty ...
  • ~Leopold
    2014-02-02 12:50
    Do dziadek Jan 12.01 Przecież Hitlerowcy nie przyjechali do Polski na wczasy, tylko palili wsie i miasta, zabijali i rabowali. To była masowa egzekucja Polaków i wyniszczanie narodu. Każdy kto bronił Polski jest bohaterem, a plucie na bohaterów jest teraz POpularne , gdyż chce się nam wmówić, że Polskość to nienormalność.
  • ~kara śmierci dla truciciela
    2014-02-01 20:44
    Prawdziwa twarz truciciela Ryfińskiego: http://www.fakt.pl/posel-ruchu-palikota-armand-ryfinski-chcial-otruc-ojca,artykuly,419103,1.html
  • ~dziadek Jan
    2014-02-02 12:01
    Czy panie Maria oraz Elżbieta mogą uchodzić za bohaterki tamtych czasów ? Na tamtą chwilę,taki pomysł nie był dobry,bo to była walka z wiatrakami.Trzeba było wymyślić coś innego.Na drugi dzień w tym samym miejscu Niemcy zrobili "pokazówkę" i rozstrzelali najpierw 100-tu,a potem 200-tu więźniów z Pawiaka.
  • ~Erich von Gestern
    2014-02-02 11:27
    ~Edward2014-02-01 17:35 napisal :
    Myślę, że nasz Rząd prędzej czy później przeprosi Niemców za te wszystkie straszne rzeczy jakie polscy partyzanci i ruch oporu im zrobili. To kwestia czasu.
    ---
    Tak, to kwestia czasu . Mysle, ze polski rzad powinien wziac przyklad z polskich biskupow z roku 1965 i jasno powiedziec Niemcom :
    PRZEBACZAMY I PROSIMY O PRZEBACZENIE !!!