• ~antykomuch
    (2015-03-17 14:32)
    A sierp i młot to wam nie przeszkadza?.Komuchy więcej ludzi wymordowali...i mordują do dzisiaj .Na całym swiecie.Ale o tym cisza..
  • ~Dievs, svētī Latviju!
    (2015-03-23 14:58)
    Nazywanie bohaterskich Łotyszy, broniących swoich rodzin przed czerwoną zarazą "niesławną jednostką" to świętokradztwo i fałszowanie historii. Dzięki Legionowi Łotewskiemu ok 300.000 Łotyszy udało się w 1945 na emigrację i uniknęło mordów, gwałtów i wywózek na Syberię.
  • ~14
    (2015-03-17 19:26)
    po chwale bracia !!!
  • ~Kielczanin
    (2015-03-17 11:21)
    "chcieli walczyć z Armią Czerwoną, widząc w niej zagrożenie dla suwerenności Łotwy..."
    Armia Czerwona była realnym zagrożeniem, co zresztą potem udowodniła.

    Przykro, że w czasie, kiedy Łotysze walczyli o zmazanie Związku Radzieckiego z mapy, polski rząd gorliwie współpracował ze zbrodniczym komunistycznym reżimem.
  • ~Borewicz
    (2015-03-17 11:25)
    Że też nie znalazł się tam nikt z "9". I w razie W nasza armia ma bronić tych morderców???
  • ~GoldmanSachs
    (2015-05-29 20:19)
    Czy nie warto dzisiaj reaktywować kilka obozów typu Treblinka i tam ich wsadzić na kilka miesięcy na odtrutkę , to może przejdzie , a jak to powsadzać z rodzinami , trochę rozstrzelać tak dla zabawy jak strzelał do więźniów w Płaszowie - Amon Goeth co potem go powieszono.
  • ~Europejczyk
    (2015-03-23 12:57)
    W lotewskich formacjach SS sluzylo ponad 150000 Lotyszy. Oczywiscie mozna to tlumaczyc obawa przed Armia Czerwona, ale n.p. Estonczycy - ktorzy takze walczyli przeciw Armii Czerwonej - mieli tyle szacunku dla samych siebie, ze walczyli nie w obcej formacji, tylko we wlasnej estonskiej armii. Ta roznica jest widoczna i dzis, kiedy to Lotwa - wraz z Polska -bezmyslnie wystepuje przeciw Rosji, podczas gdyEstonia spopkojnie rozbudowuje wlasna obrone na swojej granicy z Rosja.
  • ~&
    (2015-03-20 21:12)
    Na lotwie sa mili widziani. W tym marszu brali udzial deputowani z klubu Poroszenki, niektorzy z Polski, z Niemiec. Odzywa faszyzm, w Polsce rowniez, tendentcje naszego rzadu niestety przypominaja tendencje faszyzujace. Zbrojenia, wojny, napady na kraje suwerenne, tortury ludzi, popieranie faszystow na Ukrainie.
  • ~aneta
    (2015-03-17 22:12)
    nie powinnismy pomagac ukraincom bo oni swoim faszystom banderowcom buduja pomniki. nie mieszajmy sie w sprawy ukrainskie, niech najpierw onu sami sie riozprawia ze swoja haniebna przeszloscia.
  • ~kresowiak
    (2015-03-17 21:22)
    Czy nie grożą nam podobne marsze byłych ukraińskich ochotników SS i banderowców.Taki jest efekt polityki naszych elit wasalnych wobec ukraińskich oligarchów?