Z informacji portalu tvn24.pl wynika, że ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły, ale kandydatury Kurskiego i Sellina są jednak bardzo mocne.

O ile nazwisko Sellina w tym kontekście nie budzi kontrowersji, to już powierzenie funkcji wiceministra Jackowi Kurskiemu jest pewnym zaskoczeniem.

Polityk odszedł z PiS wraz ze Zbigniewem Ziobro, a trzy lata później rozstał się także z Solidarną Polską. Jeszcze większym zainteresowaniem mediów niż polityczne kłótnie, cieszyły afery z życia prywatnego byłego europosła.

W ostatnich wyborach Kurski nie startował do Sejmu. Wiadomo jednak, że starał się wrócić do łask prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego. I najwidoczniej się mu to udało.

Kurski ma odpowiadać za nową ustawę medialną, która przekształci TVP i Polskie Radio ze spółek prawa handlowego w narodowe instytucje kultury, finansowane z powszechnego abonamentu i uniezależnione od rynku komercyjnego.

Jacek Kurski ma za sobą dziennikarską przeszłość, w TVP pracował na początku lat 90. W ostatnich miesiącach był często widywany w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

Do tej pory minister kultury Piotr Gliński jako głównego reformatora mediów publicznych w swoim resorcie przedstawiał Krzysztofa Czabańskiego, byłego prezesa Polskiego Radia, obecnie posła PiS, który ma działać w randze pełnomocnika premier Beaty Szydło.