Polska na ławie oskarżonych" - informuje swoich czytelników największa gazeta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dzisiejsze artykuły dotyczą decyzji Komisji Europejskiej, która bierze pod lupę polską praworządność. "The Gulf News" zwraca uwagę, że po raz pierwszy w historii uruchomiono procedurę kontroli w jednym z krajów Unii. Komisja Europejska zamierza sprawdzić krnąbrną Polskę - pisze gazeta i przypomina, że relacje między Brukselą a Warszawą zaostrzyły się gdy październikowe wybory wygrało eurosceptyczne ugrupowanie Prawo i Sprawiedliwość.

Publicyści piszą także o odpowiedzi ministra Zbigniewa Ziobry na list z Komisji Europejskiej i o okładce jednego z tygodników na której w nazistowskim mundurze przedstawiono kanclerz Angelę Merkel. Jednocześnie gazeta podkreśla, że uruchomienie procedury sprawdzenia polskiej praworządności nie jest związane z sankcjami.

Inny dziennik, "The Gulf Today", informacje z Polski umieszcza na pierwszym miejscu wśród najważniejszych wiadomości z Europy. Dziennikarze piszą, że polska premier Beata Szydło zwróciła się do opozycji by wobec oskarżeń płynących z Komisji Europejskiej wszyscy mówili jednym głosem.