"Ideologie i prymitywne ideologie przegrały z wartościami i rozsądkiem". "Wiadomości": skandaliczna instrukcja dla dziennikarzy

| Aktualizacja:

Szefostwo koncernu medialnego Ringier Axel Springer oczekuje od swoich dziennikarzy publikowania krytycznych ocen braku poparcia polskiego rządu dla Donalda Tuska w wyborze na szefa Rady Europejskiej - podały w czwartek telewizyjne "Wiadomości", powołując się na list szefa koncernu.

wróć do artykułu
  • ~Sru
    (2017-03-21 08:40)
    Na ocenę co jest,a czego nie ma trzeba trochę orientacji,zainteresowania i dużo czasu,a i tak można się pomylić.Informacje przechodzą przez gęste sito,aby nic co niekorzystne nie przeszło.Klamstwo i milczenie to też narzędzia władzy.Nie tylko Polacy nie mają na to czasu,miliardy ludzi też.
  • ~nk
    (2017-03-17 17:59)
    PIS uczy rozumu jak mają postępować inne partie po objęciu władzy .wstyd i hańba żeby nie dopuścić opozycję do TVP .to po co mamy płacić abonament panie Kaczyński .. Niech płacą tylko zwolennicy tej partii. Nie myślcie że wiecznie będziecie rządzić .Jak Kuba Bogu Tak Bóg Kubie ! pamiętajcie nie będzie lito§ci więcej i nie zabraknie już nawet dwóch posłów .A w ostateczności już n pewno nie będziecie sami rządzić ! W ostateczności.!
  • ~W Norge pracujacy
    (2017-03-17 14:21)
    Zyto - germanske MENDIA AXEL SPRINGER TO V- KOLUMNA majaca za cel -- niszczenie Polski.
  • ~wojtek
    (2017-03-17 13:08)
    no to wszytko jasne przetem przyjaciel Ruski teraz Niemiecki i tak w kolo ,, MAMY WYBRANEGO OKUPATA MY TO MUSIMY MIEC BO POLACY LUBJA SIE SPRZEDAWAD
  • ~Krystyna2016
    (2017-03-17 12:12)
    No i co dziennikarzyny z waszą niezależnością,wolnością słowa ,boki można zrywać,musicie pisać to co wam karze Niemiecki własciciel,atyle mieliście do powiedzenia jak wam Marszałek Sejmu chciał uporządkować warunki pracy ,ale wy wolicie bajzel.Czekam na wasze protesty inaczej okażecie się bandą sługusów,bez honoru.W obronie demokracji proszę dziennikarstwa.
  • ~Kim-Yong-Bung
    (2017-03-17 11:02)
    No i Frans Timmermans ma pelne rece roboty.
  • ~vvvv
    (2017-03-17 09:32)
    Im mądrzej ktoś napisze tym pisowcy z klapkami na oczach głośniej kwiczą.
  • ~snap
    (2017-03-17 09:05)
    Co się czepiacie biednego pana Dekana. On tylko przekazał, polskim kolegom dziennikarzom, instrukcje od Swojej Szefowej.
  • ~ktoś do ~Mark Twain
    (2017-03-17 08:55)
    ~Mark Twain--- I tu masz w 100% rację, jeżeli mamy sPOłeczeństwo wyedukowane na POziomie komunikatywnym, to tak musi być! Przyjęcie papki informatycznej jest bardziej strawne i można od razu wykonywać POlecenia! Niekiedy nadstawić garb by raz służył jako POdnóżek a innym razem do prostego POklepywania! Ale w najbliższym czasie ma się zmieć bo reforma oświaty mimo sprzeciwu "umnych" z Nowoczesnej będzie we wrześniu wdrażana!
  • ~cała prawda
    (2017-03-17 08:37)
    Wszystkie media podlegające władzom zagranicznym używające języka polskiego jako podstawowego powinny mieć obowiązkowo obok tytułu podane, do kogo należą. Podobnie media należące do mniejszości narodowych w Polsce. Czas ukrócić podszywanie się pod polską opinię różnych ośrodków zagranicznych i ich mniejszości w Polsce. To dotyczy tak samo sąsiedzkich i niesąsiedzkich imperiów i państw narodowych, jak i imperiów religijnych, wszystkich bez wyjątków.
  • ~rtx
    (2017-03-17 07:52)
    a co z tym propagandowym ******* serwowanym w TVPis Kurskiego? To nikogo nie oburza?
  • ~zx
    (2017-03-17 07:45)
    Nie na parking tylko ********* nas do rowu,jeżeli nie wywalimy tych z pisu.
  • ~andrzej
    (2017-03-17 06:19)
    Zaczynają z otwartą przyłbicą . To już nie są kwiki lewactwa tylko buta krzyżactwa.
  • ~w bullu i beznadzieji
    (2017-03-17 01:32)
    No to już mamy Generalną Gubernię ? Teraz tylko czekać na Gubernatora TUSKE !
  • ~ale jaja, ale jaja, ale jaja
    (2017-03-17 01:29)
    WOLNE media ? Śmiechu warte - wywalić wrogów Polski na zbity pysk ! Powiesić Judaszy na suchej gałęzi !
  • ~helena
    (2017-03-17 00:23)
    Jeżeli to prawda ,to Polskie władze powinny ograniczyć udział zagranicznej prasy w Polsce!!!! zresztą to widać na każdym kroku co wypisują na temat naszej Ojczyzny!!!pisanie ,że walczą z PiSem a nie narodem jest czystą bzdurą, bo to naród polski wybrał PiS do władzy!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~tfuude
    (2017-03-16 23:27)
    Słowa niejakiego Johna Swintona, amerykańskiego dziennikarza znanej gazety The New York Times, który w dzień odejścia na emeryturę nie wytrzymał i powiedział prosto z mostu to, co mu od dawna leżało na sercu, szokując przy tym Amerykanów! Oto, co powiedział: Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem: żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić na łamach gazety swoich własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane. Dostaję ileś dolarów tygodniowo za to, żebym powstrzymywał się od wyrażania własnych poglądów i opinii w gazecie, w której pracuję. Wielu tu obecnych otrzymuje podobną zapłatę na identycznych zasadach. Gdyby ktoś z was był na tyle szalony, by uczciwie opisać sprawy, znalazłby się natychmiast na bruku. Gdybym dopuścił, by moje prawdziwe opinie zostały opublikowane w którymkolwiek numerze gazety, straciłbym pracę w niecałe 24 godziny. Praca dziennikarza polega na niszczeniu prawdy, łganiu na potęgę, deprawowaniu, zohydzaniu, czołganiu się u stóp mamony, sprzedawaniu siebie, sprzedawaniu swojego kraju i swojego Narodu wzamian za chleb swój powszedni, czy też - co sprowadza do tego samego - za swoją pensję. Wiecie to wy i wiem to ja. Cóż to więc szaleństwo, wznosić toast za niezależną prasę! My, dziennikarze jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy potajemnie spiskują i kierują wszystkim zza kulis! My jesteśmy ich marionetkami! To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy! Nasz czas, nasz potencjał i nasze talenty są w rękach tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami!
  • ~szpalta
    (2017-03-16 23:24)
    ....najgorsze są niemieckie szczuje i żule.....fetor bije od nich na 100km
  • ~ale o co chodzi
    (2017-03-16 22:51)
    Czytałem dwa razy i nie widzę instrukcji. Na to nie może być zgody (uwielbiam ten tekst, powtarzany ostatnio przez polityków PiS, wpadli chyba ostatnio na nowe mocne frazy NLP), by z tekstu jakiegoś Dekana czy jak mu tam jest robić narodową aferę i wbijać znowu polakom do głowy, że tylko słuszna telewizja narodowa i inne sprzyjające obecnemu rządowi media mówią prawdę i oczywiście są "niezależne". Oni rzeczywiście żyją w jakimś wszechświecie równoległym i tęskni się im za państwem jednej słuszej partii, jednego słusznego myślenia (prawomyślności) oraz bezgranicznego uwielbienia "genialnego stratego" oraz kilku jego "żołnierzy". Ja się wypisuję z tego. "Sorry... taki mamy klimat" :)
  • ~44 dawniej też 44
    (2017-03-16 22:48)
    Dzienniku nie musisz się tak starać wykonywać zaleceń swoich niemieckich panów. Tomasz Liz wyrabia za was nadgodziny.

Może zainteresować Cię też: