"Ideologie i prymitywne ideologie przegrały z wartościami i rozsądkiem". "Wiadomości": skandaliczna instrukcja dla dziennikarzy

| Aktualizacja:

Szefostwo koncernu medialnego Ringier Axel Springer oczekuje od swoich dziennikarzy publikowania krytycznych ocen braku poparcia polskiego rządu dla Donalda Tuska w wyborze na szefa Rady Europejskiej - podały w czwartek telewizyjne "Wiadomości", powołując się na list szefa koncernu.

wróć do artykułu
  • ~suworowB
    (2017-03-16 21:53)
    Pan Mark Dekan pospieszył się. Nie było potrzeby pisania takiego listu. Nasi lokalni sługusi uprawiający na żywo dzienniKUR(e)stwo zrobili by TO jeszcze lepiej, niż on od nich wymaga. To przecież nie pierwszy raz NIEMCY dyktują Polakom, co mają sądzić o swojej Ojczyźnie, swoim Rządzie, i w oczywisty sposób mają w ...tzw. głębokim poważaniu (zamiast 23 znaków powinno być tylko 5) takie pojęcia jak suwerenność narodowa, demokracja, prawa człowieka, równość obywateli wobec prawa i temu podobne "dyrdymaly".... A nasze lokalne sprzedawczyki wysługują im się przekraczając granice ZDRADY WŁASNEGO NARODU.
  • ~ajax
    (2017-03-16 21:56)
    Redaktor naczelny Tomasz o chytrym nazwisku wykonuje 1000% normy zalecanej przez szefa koncernu.
  • ~Tomek
    (2017-03-16 21:58)
    Szkolenie "niezależnych dziennikarzy". Antyrządowe. Biorąc pod uwagę wynik wyborów także antypolskie.
  • ~Mark Twain
    (2017-03-16 22:01)
    Dlaczego tak sie robi? Poniewaz spoleczenstwa w swej masie sa niestety glupie. Ludzie czesto nie posiadaja podstawowych wiadomosci, nie umieja myslec i analizowac. Zachowuja sie tak, jakby byli bezglowymi inwalidami. Pakowana do czesto zakutych lbow propagande bezkrytycznie przyjmuja. Jedni przyjmuja propagande jednych, inni innych. Do tego czesto przyjmuja wszelkie bzdury jak ewangelie. Ludzie majacy wplyw na propagande doskonale o tym wiedza, wiec robia jak robia. Dla zalozonych wczesniej wlasnych celow. A glupcy? Zyjac polityka czesto kloca sie nawet w najblizszych rodzinach. Jakie reprezentujemy soba poziomy? Wystarczy poczytac komentarze! Nigdy jeszcze w taki sposob niczego nie ocenialem, ale tez jestem tylko czlowiekiem i mam rowniez pewne granice wytrzymalosci.
  • ~sd2015
    (2017-03-16 22:01)
    Rozumiem, że szczytem i wzorem dziennikarskiego obiektywizmu mają być WIADOMOŚCI (od prawie 1,5 r. - nie oglądam), TV Trwam, TV Republika, Wsieci itp. ? Swoją drogą to w zacytowanym fragmencie tego listu nigdzie nie ma, by Axel Springer kazał dziennikarzom publikować krytyczne oceny, opinie wobec braku poparcia rządu pis dla Donalda Tuska. Panowie z pis, nie trzeba tutaj żadnych dziennikarzy. Poza działaczami pis i pisowskimi tutaj na forum płatnymi trollami wszyscy Polacy wiedzą, że to co zrobiła ta wasza premier to była kompromitacja, Samosierra (z szablami na czołgi) - beznadziejna antypolska awantura bez jakichkolwiek szans powodzenia.
  • ~antysort
    (2017-03-16 22:06)
    PIS 18% - Polacy 82%. Więc pisorki muszą zamknąć swoje otwory gębowe, albo zauważać, że istnieje większość, która jest w stanie ich powstrzymać, bo myśli inaczej, niż PARTIA O NAJGŁUPSZEJ NAZWIE NA ŚWIECIE PIS,
  • ~Brunhilda
    (2017-03-16 22:11)
    Padajcie na ryje,wyznawcy każdej antypolskiej k a n a l i i. Padajcie na ryje i ryjcie pod Polską na chwałę złodziei,oszustów,fałszerzy,aferzystów. -Oto cesarzowa makrela wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swojego lokaja Thuska i jego sprzedajnym antypolskim ł a c h my t o m działającym w kraju ,w roli V kolumny, wydała zalecenia za pośrednictwem powolnych sobie (gdyby kretyn nie rozumiał "powolnych",proszę zgłaszać) szefów grup medialnych,jak zwalczać państwo polskie i dezinformować,manipulować tępym motłochem stanowiącym zaplecze,a zarazem elektorat z d r a j c ó w z PO i Nowoczerskiej .Jak również będącym mięsem armatnim KODorastów ,Obateli PRL itp. W związku z tym ,dla oddania czci cesarzowej i nocnikowemu ;ryjami o glebę,następnie "kto nie skacze ten za PiSem ,hop,hop,hop".Dalej -ryje w górę i kwiczeć,kwiczeć i jeszcze raz kwiczeć.Kwiczeć przeciwko Prezydentowi Rzeczpospolitej,Rządowi RP i wszystkim tym, którzy dbają byście mieli coraz lepsze żarcie w korytach,którzy niszczą wszelkie insekty jakie z was dotychczas krew spijały,którzy zapewniają wam spokojny żywot bez strachliwego rozglądania się czy jakiś muslim nie zapragnął waszego św ińskiego łba. Przedstawiciele cesarzowej pochwalą,podrapią cie trzodo za uszami,wypiłują raciczki,,,i odeślą do rzezni gdy już na nic się nie zdasz.
  • ~rozbite PISLemingi
    (2017-03-16 22:26)
    ile ten durny PIS traci budżetowych pieniędzy na agencje trollujące w niepisowskiej prasie. Pewnie tragiczny występ 1:27 ma być szybko zapomniany przez ciemny lud, ale właśnie wchodzi do historii i - co ważne, nie zginie z archiwów.
  • ~44 dawniej też 44
    (2017-03-16 22:48)
    Dzienniku nie musisz się tak starać wykonywać zaleceń swoich niemieckich panów. Tomasz Liz wyrabia za was nadgodziny.
  • ~ale o co chodzi
    (2017-03-16 22:51)
    Czytałem dwa razy i nie widzę instrukcji. Na to nie może być zgody (uwielbiam ten tekst, powtarzany ostatnio przez polityków PiS, wpadli chyba ostatnio na nowe mocne frazy NLP), by z tekstu jakiegoś Dekana czy jak mu tam jest robić narodową aferę i wbijać znowu polakom do głowy, że tylko słuszna telewizja narodowa i inne sprzyjające obecnemu rządowi media mówią prawdę i oczywiście są "niezależne". Oni rzeczywiście żyją w jakimś wszechświecie równoległym i tęskni się im za państwem jednej słuszej partii, jednego słusznego myślenia (prawomyślności) oraz bezgranicznego uwielbienia "genialnego stratego" oraz kilku jego "żołnierzy". Ja się wypisuję z tego. "Sorry... taki mamy klimat" :)
  • ~szpalta
    (2017-03-16 23:24)
    ....najgorsze są niemieckie szczuje i żule.....fetor bije od nich na 100km
  • ~tfuude
    (2017-03-16 23:27)
    Słowa niejakiego Johna Swintona, amerykańskiego dziennikarza znanej gazety The New York Times, który w dzień odejścia na emeryturę nie wytrzymał i powiedział prosto z mostu to, co mu od dawna leżało na sercu, szokując przy tym Amerykanów! Oto, co powiedział: Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem: żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić na łamach gazety swoich własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane. Dostaję ileś dolarów tygodniowo za to, żebym powstrzymywał się od wyrażania własnych poglądów i opinii w gazecie, w której pracuję. Wielu tu obecnych otrzymuje podobną zapłatę na identycznych zasadach. Gdyby ktoś z was był na tyle szalony, by uczciwie opisać sprawy, znalazłby się natychmiast na bruku. Gdybym dopuścił, by moje prawdziwe opinie zostały opublikowane w którymkolwiek numerze gazety, straciłbym pracę w niecałe 24 godziny. Praca dziennikarza polega na niszczeniu prawdy, łganiu na potęgę, deprawowaniu, zohydzaniu, czołganiu się u stóp mamony, sprzedawaniu siebie, sprzedawaniu swojego kraju i swojego Narodu wzamian za chleb swój powszedni, czy też - co sprowadza do tego samego - za swoją pensję. Wiecie to wy i wiem to ja. Cóż to więc szaleństwo, wznosić toast za niezależną prasę! My, dziennikarze jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy potajemnie spiskują i kierują wszystkim zza kulis! My jesteśmy ich marionetkami! To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy! Nasz czas, nasz potencjał i nasze talenty są w rękach tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami!
  • ~helena
    (2017-03-17 00:23)
    Jeżeli to prawda ,to Polskie władze powinny ograniczyć udział zagranicznej prasy w Polsce!!!! zresztą to widać na każdym kroku co wypisują na temat naszej Ojczyzny!!!pisanie ,że walczą z PiSem a nie narodem jest czystą bzdurą, bo to naród polski wybrał PiS do władzy!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~ale jaja, ale jaja, ale jaja
    (2017-03-17 01:29)
    WOLNE media ? Śmiechu warte - wywalić wrogów Polski na zbity pysk ! Powiesić Judaszy na suchej gałęzi !
  • ~w bullu i beznadzieji
    (2017-03-17 01:32)
    No to już mamy Generalną Gubernię ? Teraz tylko czekać na Gubernatora TUSKE !
  • ~andrzej
    (2017-03-17 06:19)
    Zaczynają z otwartą przyłbicą . To już nie są kwiki lewactwa tylko buta krzyżactwa.
  • ~zx
    (2017-03-17 07:45)
    Nie na parking tylko ********* nas do rowu,jeżeli nie wywalimy tych z pisu.
  • ~rtx
    (2017-03-17 07:52)
    a co z tym propagandowym ******* serwowanym w TVPis Kurskiego? To nikogo nie oburza?
  • ~cała prawda
    (2017-03-17 08:37)
    Wszystkie media podlegające władzom zagranicznym używające języka polskiego jako podstawowego powinny mieć obowiązkowo obok tytułu podane, do kogo należą. Podobnie media należące do mniejszości narodowych w Polsce. Czas ukrócić podszywanie się pod polską opinię różnych ośrodków zagranicznych i ich mniejszości w Polsce. To dotyczy tak samo sąsiedzkich i niesąsiedzkich imperiów i państw narodowych, jak i imperiów religijnych, wszystkich bez wyjątków.
  • ~ktoś do ~Mark Twain
    (2017-03-17 08:55)
    ~Mark Twain--- I tu masz w 100% rację, jeżeli mamy sPOłeczeństwo wyedukowane na POziomie komunikatywnym, to tak musi być! Przyjęcie papki informatycznej jest bardziej strawne i można od razu wykonywać POlecenia! Niekiedy nadstawić garb by raz służył jako POdnóżek a innym razem do prostego POklepywania! Ale w najbliższym czasie ma się zmieć bo reforma oświaty mimo sprzeciwu "umnych" z Nowoczesnej będzie we wrześniu wdrażana!

Może zainteresować Cię też: