Wielki spis odbiorników RTV budzi ogromne kontrowersje. Wątpliwości mają nawet resort cyfryzacji i Poczta Polska

Pomysł z rejestrem klientów płatnych telewizji, jaki miałaby stworzyć Poczta Polska, budzi ogromne kontrowersje.

wróć do artykułu
 • ~???
  (2017-04-18 07:47)
  Mam stare zepsute radio po dziadku. Czy też zostanie zarejestrowane?
 • ~Ppp
  (2017-04-18 07:59)
  Programy telewizyjne są zbyt niskiej jakości, by za nie płacić - reklamy, seriale paradokumentalne, głupkowate teleturnieje... Jak chcę obejrzeć co wartościowego, to ciągnę z internetu, a oglądam na telewizorze z pen-drivea. Pozdrawiam.
 • ~ktoś
  (2017-04-18 08:22)
  Niech ta PRYWATNA FIRMA KOLESIÓW PiS przestanie wykręcać cuda-wianki! TO JEST BEZPRAWIE, gdy w ten sposób chcą być finansowani!
 • ~Sowa
  (2017-04-18 08:33)
  Interia zablokowała opcje komentarzy cenzura prewencyjna sprawdzcie to.
 • ~może nie?
  (2017-04-18 08:53)
  Jeżeli mamy płacić za TV, to za taką TV, w której nie ma reklam. Tak jest w całym cywilizowanym świecie.
 • ~Zetore
  (2017-04-18 08:54)
  Mamy XXI wiek, a rząd nie potrafi uregulować tak prostej sprawy. Abonament płacono za komuny. Komunistyczna TV , 1 i 2 program utrzymywany był z pieniędzy narodu. Komuna padła, mamy w tv setki innych programów i żyjemy w kraju, w którym płaci się za to co się ogląda. Czy ja płacę abonament z kino tylko dlatego, że mogę do niego pójść? Nie ! To dlaczego mam płacić za TV tylko dlatego, że mogę odpierać TVP? Ja tych programów nie oglądam więc poproszę operatora o ich wyłączenie i co? Dalej muszę płacić? Za co? Za telewizor? w XXI wieku gdzie ludzie szykują się do lotu na Marsa? Czy ktoś jest tutaj chory psychicznie? Najpierw proszę pokazać zarobki tuzów z TVP. To nasze pieniądze składają się na ich pensje. Jest coś takiego jak kanał zwrotny - umozliwić on może naliczenie opłaty za tvp wg ilości minut oglądania. Okaże się, że tego nikt nie ogląda, bo co mamy w TVP? Na okrągło te same gęby skaczących błaznów przed kamerami z Warszawy, lub przemówienia katolickich masonów z naćpanym wzrokiem hipnotyzera z krainy deszczowców. Jeżeli będziemy boksować w takich samych działaniach jak 70 lat temu to nigdy się nie rozwiniemy. Abonament na cokolwiek to zapewnienie sobie stałego i zrównoważonego dochodu i to nie małego skoro za jeden odcinek programu płaci się 25.000 zł !
 • ~nli
  (2017-04-18 08:57)
  kuriozym ktoś z rządu podaje jako przykład niemcy może jeszcze za przykład weźcie adolfa a rządowi tuska powinna być przyznna złota malina za kiepski teatrzyk pod tytułem abonament za telewizję w prądzie taki ciś mógł wymiślić tylko daune
 • ~wladek
  (2017-04-18 09:54)
  Będą rejestrować winnych gwałtu. Mnie też pewnie zapiszą. Sprzęt MAM.
 • ~stefek
  (2017-04-18 10:03)
  wystarczy usunac niektore mendy plujace na Polske i Polakow ,zatrudnic uczciwych ludzi nie klamiacych i zmienic program a liczba placacych wzrosnie na pewno.Tuskowi dobrac sie do skory ,ktory chcac wygrac wybory zachecil do nie placenia abonamentu i na to powoluje sie wiekszosc nie placacych .
 • ~blu
  (2017-04-18 10:05)
  nie płacę i płacił nie będę na tv reżimową
 • ~Xaaaasd
  (2017-04-18 10:24)
  Dla wyborców PiS-u to normalne, że ktoś ich do czegoś zmusza, więc nie rozumieją oburzenia normalnej części społeczeństwa, która nie chce być zmuszona do płacenia za coś, czego i tak nie używa. Oni potrzebują zakazów i nakazów, nie rozumieją tego że normalny człowiek nie przestrzega prawa dlatego że musi, tylko dlatego że chce to robić, bo uważa że jest to słuszne.
 • ~!!!!!!
  (2017-04-18 10:32)
  TO MOŻE JESZCZE ABONAMENT ZA POSIADANIE PRALKI, ZMYWARKI, LODÓWKI I ODKURZACZA!!!!!!!
 • ~Szyba
  (2017-04-18 10:56)
  Po pięciu minutach oglądania wiadomości w telewizji "państwowej" odchodzi mi chęć na oglądanie jakiejkolwiek telewizji , telewizje prywatne pokazują programy dla idiotów , programy z telewizji tematycznych mogę obejrzeć w internecie , ponadto w czasie który mi odpowiada . Radio w samochodzie zapchane jest reklamami więc wybieram audiobooki lub płyty. W domu mam dwa telewizory , które wymagają dekoderów a których ja nie mam ! Więc pytam ......za co ja mam płacić
 • ~qaduq
  (2017-04-18 11:10)
  Dziwne zamieszanie. Czy nie warto skorzystać z wiedzy wiarygodnych specjalistów z IPN, którzy w lokalu dawnej węgierskiej restauracji przy Marszalkowskiej mogą sięgnąć po dokumenty i przypomnieć, jak ten problem rozwiązali kuturtregerzy znad Szprewy? Najpierw zabrać wszystkie odbiorniki, a potm wydawać tylko prawdziwym słuchaczom, deklarującym dobrowolnie płacenie abonamentu i korzystanie ze słusznych audycji. Pozostałym podłączyć reglamentowana telewizję kablową na zasadzie dodatkowego doposażenia mieszkań za stosowną oplate. Jak chamstwo chce sobie oglądać coś innego, paszport w garśc i za granicę. Sąsiedzi z pewnością zapewnia komfort oglądania wszystkich programów jak leci. I po sprawie.
 • ~Zirytowany
  (2017-04-18 11:19)
  Problem wcale nie polega na znalezieniu sposobu JAK uszczelnić system abonamentowy i jak zmusić wszystkich do płacenia. Problemem pierwotnym jest odpowiedź na jedno bardzo proste pytanie: CZY NAPRAWDĘ POTRZEBUJEMY TZW. MEDIÓW PUBLICZNYCH (skojarzenie z domami publicznymi wcale nie jest przesadzone patrząc na rotacje powyborcze za każdym razem) I - NAWET JEŚLI - CZY ZASŁUGUJĄ ONE NA PUBLICZNE FINANSOWANIE. Kwestia JAK ściągać te pieniądze jest najzupełniej wtórna. Moim zdaniem należy całkowicie sprywatyzować media (tfu!) publiczne i niech sobie radzą jak każdy inny podmiot na rynku medialnym. AMEN!
 • ~Mnietek
  (2017-04-18 11:23)
  TVP to jest po prostu świetny geszeft zawłaszczany przez kolejne ekipy. Celem jej działania jest wyłącznie nabijanie kasy znajomym królika i robienie propagandy aktualnie rządzącej ekipie darmozjadów. Płacenie na to abonamentu to jakaś kpina i próba narzucenia ludności kolejnego haraczu. Stop złodziejom publicznych pieniędzy. Nie ma żadnej misji, są reklamy trucizn, które oferują nam koncerny i propagandowa sieczka od rana do wieczora.
 • ~M.
  (2017-04-18 11:40)
  Chciałbyś :-) !
 • ~Pisdogan
  (2017-04-18 11:48)
  Więc wojna,każdy odbiornik musi być rejestrowany i opłacany,dobrze że nie ma kary śmierci jak za okupacji,ale jak w Turcji,też będzie referendum w sprawie kary śmierci,dlatego pis chce się uniezależnić od prawa Unijnego.
 • ~alanityk
  (2017-04-18 11:54)
  Z uporem maniaka powtarzam - najprostszy sposób na pobór abonamentu to zakodować kanał TVPiS. Kto chce to badziewie oglądać - płaci za odkodowanie sygnału. Oczywiście okaże się wtedy, że nikt nie ma ochoty na oglądanie kretynów z pisslandu i ich "macherów" od mediów (patrz: Kuski vel "ciemny lud to kupi"). Dlatego nikt od karzełka z Żoliborza nie chce zaryzykować takiego rozwiązania.
 • ~icek
  (2017-04-18 12:01)
  Telewizja REŻYMOWA jest PiSowska , niech płaci MOTŁOCH który na nich głosował , dziennik telewizyjny w stanie wojennym był bardziej obiektywny .

Może zainteresować Cię też: