• ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    2015-01-08 18:23
    Wypowiedź Kevina Rudda byłego premiera Australii po fali protestów ze strony muzułmanów w Australii, gdy powiedział, że popiera agencje wywiadowcze sprawdzające i śledzące to, co dzieje się w każdym z meczetów w kraju. "- Jeśli wam się nie podoba w tym kraju, to wyjeżdżajcie. Muzułmanie, którzy żyją zgodnie z prawami muzułmańskiego (szariatu), zostaną wydaleni z Australii. Dostosowywać się powinni imigranci, a nie Australijczycy. Zgódźcie się z tym albo stąd wyjeżdżajcie. Jestem zmęczony tym, że ten naród stale martwi się o to, jak nie obrazić przedstawicieli innej kultury lub jak ich nie ograniczyć. Po atakach terrorystycznych na Bali większość Australijczyków przeżyła falę patriotyzmu. Nasza kultura rozwijała się w przeciągu ponad dwóch stuleci walk, upadków i zwycięstw, kiedy miliony mężczyzn i kobiet szukały wolności. Mówimy po angielsku, nie po hiszpańsku, libańsku, arabsku, chińsku, rosyjsku czy po innemu. Dlatego, jeśli chcecie stać się częścią naszego społeczeństwa, nauczcie się naszego języka!. Większość Australijczyków wierzy w Boga. Nie jest to jakieś chrześcijańskie, prawicowe czy polityczne stwierdzenie, a po prostu fakt, ponieważ to właśnie chrześcijanie założyli ten kraj na chrześcijańskich zasadach i jest to bardzo wyraźnie widoczne w dokumentach. I mamy oczywiście prawo pokazywać o tym ilustracje na ścianach szkół. Jeśli Bóg was urazi, to proponuję wybrać inny kraj świata na swój dom, gdyż Bóg jest częścią naszej kultury. Będziemy przyjmować waszą wiarę i nie będziemy pytać, dlaczego tak wierzycie. Prosimy jedynie, byście przyjmowali też naszą wiarę i żyli z nami w pokoju i harmonii. To nasze państwo, nasza ziemia i nasz styl życia i damy wam wszelkie możliwości, by się tymi rzeczami cieszyć. Jednak dopóki nie przestaniecie narzekać i płakać z powodu naszej flagi, przysięgi, chrześcijańskiej religii albo naszego trybu życia, to bardzo polecam wam skorzystanie z jednego z bardzo ważnych australijskich praw – prawa do opuszczenia tego kraju. Jeśli wam się tu nie podoba, wyjedźcie. Nie zmuszaliśmy was, byście tu przyjeżdżali. Poprosiliście, byśmy dali wam możliwość tu mieszkać.
  • ~Grzesik
    2015-01-08 15:11
    I rysownicy maja ubaw? A moze by tak nijaki nergal podarł koran tak , jak podarł Pismo Św.? a tzw. " polski sąd" orzkł, ze to sztuka i ekspresja artystyczna.
    Pora zapłaty dla wnuków pokolenia 68 nadeszła?



    Skomentuj 1
    Hipisi i jedna z okładek "Charlie Hebdon
    Dziennikarze „Charlie Hebdo”byli, trzeba to powiedzieć obrazoburczymi wrogami religii, przy których humor „Nie” Jerzego Urbana jawi się jako niezwykle delikatny.

    Rysownicy, dziennikarze magazynu "Charlie Hebdo", uznani przez francuskie środowisko dziennikarskie jako dziennikarze nadający ton francuskim mediom, ze szczególnym zapałem atakowali kościół katolicki oraz św. Jana Pawła II i kolejnych papieży w sposób nie tylko niewybredny, ale wyjątkowo niesmaczny. Warto przypomnieć choćby takie postacie jak: Bernard Maris, który był jednym z założycieli pisma, a do roku 2008 jednym z jego dyrektorów. Maris był wielbicielem brytyjskiego ekonomisty Johna Maynarda Keynesa. Georges Wolinski, który miał polskie korzenie. Był założycielem tygodnika „Hara-Kiri”, który ukazywał się w latach 1960-70 i stał się prototypem „Charlie Hebdo”. W latach siedemdziesiątych związał się z organem prasowym francuskiej partii komunistycznej - dziennikiem "L'Humanité". Innym rysownikiem zamordowanym przez islamskich terrorystów był Stephane Charbonnier, który zasłynął w ostatnim czasie rysunkiem pt. „Wciąż nie ma zamachu terrorystycznego”. Rysunek Charbonniera przedstawiał mężczyznę, który miał na sobie pas z ładunkami wybuchowymi i mówił: „Zaczekajcie, mamy jeszcze czas do końca stycznia, by złożyć życzenia”. W 2012 roku, gdy Charbonnier po zamieszczeniu karykatur Mahometa zaczął otrzymywać listy, w których grożono mu śmiercią, powiedział w wywiadzie prasowym: – Nie boję się represji. Nie mam dzieci, nie mam żony, nie mam samochodu ani kredytu. To brzmi z pewnością patetycznie, ale wolę umrzeć, stojąc, niż żyć na kolanach.

    Dziennikarze magazynu lewicowego „Charlie Hebdo” nie ukrywali również swoich masońskich powiązań. Głównym celem ich ataków był Kościół katolicki i chrześcijaństwo jako takie. Tu pozwalali sobie na przekraczanie wszelkich granic włącznie z granicą dobrego smaku. W krytyce Islamu byli o wiele bardziej powściągliwi. Niestety, wczorajsi zamachowcy, wyznawcy islamu najwyraźniej nie podzielali ich poczucia humoru.

    Wraz z chrześcijańską kulturą we Francji, ginie również kultura tolerancji. Smok laickości, abnegacji, cynizmu i światowości zaczyna pożerać własne dzieci: wykorzenionych z kultury chrześcijańskiej. Pora zapłaty dla wnuków pokolenia 68 właśnie nadeszła?

    Tadeusz Grzesik
  • ~adelaide
    2015-01-08 15:19
    Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.

    To straszny bandytyzm, to straszna tragedia dla rodzin zabitych, dla Francuzów, to straszny szok dla wszystkich porządnych ludzi, chcących żyć w demokracji ...

    Ale demokracja to nie tylko demokracja i wszelkie wolności dla mediów, które za wszelką cenę gonią za zyskiem a więc za za news'em, za sensacją ... choćby przez publikowanie obraźliwych dla róźnych nacji, grup społecznych i religii, pseudotwórczości, ohydnych obrazów, malunków, inscenizacji, rysunków etc.etc.

    Ta zaraza, tej ohydnej nikomu i niczemu nie służącej twórczości rozszerza się w wielce cywilizowanej jakoby zachodniej Europie jak setki lat temu, dżuma czy cholera ... jest przedstawiana nawet w galeriach,

    zawsze pod pretekstem jakoby wolności, wolności słowa, wolności prasy, wolności pseudoartystów, twórców tych ohydnych, wstrętnych, obraźliwych szkaradzieństw - wolności wszystkich tych, którzy na tym zarabiają krocie, na ludzkiej głupocie ...
    A gdzie jest wolność tych którzy, często ciężko pracując dla swojej nowej Ojczyzny, często wykonując za psie (bez obrazy dla tych zwierzat) pieniądze, prace, których nie chcą wykonywać inni, chcą żyć jak ludzie, nie będąc pogardzani, nie tylko w pokoju ale i w spokoju, w poszanowaniu ich nacji, koloru skóry, religii czy zwyczajów ?!!!

    Przecież obrażanie uczuć religijnych kogokolwiek, jakiejkolwiek wiary, w jakikolwiek sposób jest tak w Polsce jak i w większości innych krajów zabronione prawem, jest przestępstwem zagrożonym odpowiedzialnościa karną ...


    Widać wyraźnie, że mediom i pseudoartystom, różnej maści "twórcom" chodzi nie tyle nawet o ofiary ...!!! co jakoby o tą "wolność" ...!!! a właściwie o prawo do tworzenia wszystkiego, najbardziej nawet szkaradnego, ohydnego, obraźliwego, a więc o kasę ...!!! stąd ta wielka wrzawa o zagrożeniu demokracji i wolności a przecie demokracja i wolność powinna się opierać na równości, tolerancji, braterstwie i poszanowaniu wzajemnie wszystkich nacji, grup społecznych i religii ...!!!



    Od czasu do czasu taka "barbarzyńska twórczość" pokazuje się i u nas, w Polsce. Różni "twórcy" próbowali wystawiać, nawet w galeriach, różne, barbarzyńskie ekspozycje, obraźliwe dla wiernych Kościoła katolickiego czy innych religii ... Jednak u nas w Polsce, to za bardzo nie popłaca ... i dobrze.


    Nie wiem jak Wam, ale mnie, taka ohyda, takie szkaradzieństwo, taka "barbarzyńska twórczość", taka "wolność" nie jest potrzebna i ja sobie jej nie życzę, w mediach, w galeriach, gdziekolwiek !



    I absolutnie nie zgadzam się na to, aby mnie zmuszano do tego, że oglądając tv, przeglądając czy czytając prasę będę musiała kluczyć między tymi obrzydliwościami, "omijać slalomem" wstrętne, odrażajace, dla mnie, wytwory tej komercyjnej, barbarzyńskiej, pseudoartystycznej czy pseudopublicystycznej, twórczości, w tym także "sztuki" ...!!! tak jak nam bezczelnie sugerują niektórzy przedstawiciele mediów, czy nawet popierający ich, za kasę, w opłacanych wywiadach czy programach, podstarzali, pseudonaukowcy, pseudokrytycy czy pseudoeksperci, którzy za kasę gotowi dowodzić czegokolwiek ...!!!


    Przecie tak rozumiejąc wolność, architekci i budowlańcy w porozumieniu z tymi "pożal się Boże twórcami"
    i mediami, w pogoni za kasą, sprawią, że po chodnikach będziem chodzić slalomem wymijając ekspozycje tej "twórczości", w pośpiechu łby o nią rozbijajac ...!!! a może wkrótce i jeździć mus będzie slalomem ?!!! przecież to paranoja !



    Francuzi setki lat temu sami głosili m.inn. hasła "Liberté-Égalité-Fraternité" – "Wolność, Równość, Braterstwo" ... narażając życie walczyli o wprowadzenie tych haseł i zasad w życie ... dla wszystkich Francuzów ...
  • ~Drzazga 101
    2015-01-08 15:20
    O Matko, najpierw wyśmiewają i publicznie kpią z Allaha i Mahometa, a potem wyją, jak jem muzułmany robią KĘSIM, kuervas - dobre sobie !! Muzułmany nie mają Boga w Trójcy Jedynego, Matki Boskiej, tysięcy świetych, błogosławionych, nawiedzonych itp. - mają TYLKO Allaha i JEDYNEGO proroka - Mahometa, są do nich od maleńkości przywiązani i dlatego są takie wrażliwe, jak któś naśmiewa się z ich Boga i Proroka. Rozpasane i zbisurmanione do niemożliwości społeczeństwo zapadnio-jewropiejskie, dla którego JEDYNYM kryterium moralności jest jakaścić zidiociała POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA, próbuje przykładać SWOJE wyobrażenie i kryteria o demokracji, o WOLNOŚCI słowa itp. podobne dyrdymały do KULTURY islamu, wykazując tym samym ogrom chamstwa i buty - no to mają za swoje. A byli ostrzeżeni podpałką, żeby się hamowali, gnoje ! W zasadzie nie lubieję Arabów, aliścić w tem miejscu muszę im przyznać recht.
    Hej !-
  • ~pytek
    2015-01-08 14:52
    Czy teraz Dziarski Adaś ksywka Nasral podrze Koran i zakrzyknie "Żryjcie to g..."?
  • ~gosc
    2015-01-08 15:12
    czas przestac sie bac tych bandziorow !
  • ~Borewicz
    2015-01-08 15:30
    Hej, Adelajde - jak Ci się to nie podoba, to tego nie oglądaj. Proste. Na tym polega wolność. Ale nie mów mi, że nie wolno mi tego robić!
  • ~goj
    2015-01-08 16:10
    bozia nie rychliwa ale sprawiedliwa i judaszy POjsatych ukarała
  • ~jorry123
    2015-01-08 16:22
    marne, przeciętne, sztampowe... nic ciekawego!
  • ~trepek
    2015-01-08 16:46
    Patrzac na to pisemko, gdzie zrodlem zarobku, bylo naigrywanie sie z symboli religijnych nie trudno zauwazyc, ze nawiazuje ono do skrajnie lewackich ugrupowan francusko-niemieckich, ktore owocowaly w latach 70 lewackim terroryzmem, jak grupa Baader-Meichoff w niemczech odpowiedzialna za mordy na wielu politykach, na ruchach terrorystycznych "ekologow", ludzi podwojnej moralnosci i obludy.

    Mimo ze, swiatowa opinia publiczna jest daleka od takiego rozwiazywania problemow - poprostu kto szuka guza ten go znajdzie. Szkoda ludzi ktorzy zabladzili w swojej religijnej tozsamosci, zagubili sie na tej ziemi bedac w wiecznej tulaczce i siejac "satyryczny" zamet i niezgode.