Na potwierdzenie pomyślnego zakończenia naprawy, NASA opublikowało zdjęcia wykonane z pomocą jednej z kamer teleskopu. Na fotografii uwieczniono dwie galaktyki, znajdujące się ok. 400 mln lat świetlnych od Ziemi, w gwiazdozbiorze Wieloryba. Było to pierwsze zdjęcie, jakie nadesłał Hubble od czasu swojej wrześniowej awarii.

W wyniku uszkodzenia komputera pokładowego, teleskop był niezdolny do zapisywania, przetwarzania oraz przesyłania na Ziemię zdjęć obiektów kosmicznych. By przywrócić sprawność urządzeniu, NASA zdecydowało się na wyłączenie dotychczas używanego komputera i uruchomienie zapasowych obwodów sterujących. Dzięki zdalnemu restartowi udało się przywrócić Hubble'a do życia.

Inżynierowie NASA podkreślają, że zakończona właśnie naprawa jest tymczasowa. By Hubble mógł pracować przez kolejne kilka lat, niezbędna jest wymiana uszkodzonych elementów komputera, a także innych witalnych części urządzenia, m.in. akumulatorów. Data wyprawy, której celem będzie naprawa Hubble'a nie została jeszcze ostatecznie ustalona. Najwcześniej taka ekspedycja mogłaby się odbyć w marcu przyszłego roku.