Oto największe bzdury, w jakie wierzy Polak. SONDAŻ

| Aktualizacja:

Śmiejemy się z poziomu wiedzy Amerykanów, a tymczasem powinniśmy uderzyć się w piersi, bo nie jesteśmy lepsi. Tylko co drugi Polak wie, że pierwsi ludzie nie żyli w epoce dinozaurów - wynika z ogólnoeuropejskiego badania.

wróć do artykułu
  • ~Ryuuzaki
    (2014-01-15 13:14)
    Argumentów za teorią ewolucji jest tyle samo ile za teorią, że Bóg stworzył Ziemię. Moim zdaniem tylko niedoinformowana (bądź chcąca na siłę przekonać do swojego przekonania) osoba stwierdzi, że ta druga teoria jest brednią. Co więcej są osoby, które te teorie łączą- że Bóg stworzył świat, ale w ten sposób, aby on ewoluował. To przykre widzieć, jak ktoś na siłę chce być "lepiej wykształcony".
  • ~Paweł Żuk
    (2013-07-01 13:47)
    Swoje ulubione kłamstwo na temat ewolucji autor powtórzył, by lepiej zapadło ludziom ograniczonym w pamięć. Pogratulować takiej roboty, pewnie mu dzieci w szkole rówieśnicy opluwają.
  • ~korkociąg
    (2013-02-19 17:07)
    do ścigacz kaczej świrowni
    swoimi wypowiedziami prezentujesz swój wyimaginowany pogląd o samym sobie... to jest smutne...
  • ~ja
    (2012-09-24 23:16)
    Polska wraz z Hiszpania i Wlochami? Khm... czy to tylko przypadek ze wszystkie te kraje sa zaciecie katolickie ? :D
  • ~Ateista-racjonalista
    (2012-09-01 14:31)
    W takich razach czuję wielką ulgę, że nie zaliczam się do większości.
  • ~kk
    (2012-08-29 14:46)
    wydaje mi sie ze mamy wieksza wiedze niz Amerykanie i wiele innych krajow ale za pare lat napewno sie zrownamy jak nasze szkolnictwo bedzie szlo w takim kierunku jak obecnie
  • ~Goodman
    (2012-08-29 07:01)
    Ja nie wiem gdzie ci wszyscy ludzi żyją i skąd ich mieli do ankiety. Moi znajomi nie są tak ***********
  • ~Dominik
    (2012-08-27 22:59)
    "Aż 60 procent ankietowanych odpowiedziało również, że Słońce emituje tylko białe światło, tak jakby nie widzieli nigdy zachodu słońca." Ha ha ha ha ha ha ha kto to pisał? Słońce zmienia kolor emitowanego światła? To przełom w nauce!
  • ~Kacper
    (2012-08-23 17:24)
    Nie dajcie się wpuścić w maliny. Fundacje w rodzaju BBVA muszą uzasadnić swoje istnienie i podczas wypisywania ankiet można wpisać najgłupsze bzdury, a taka fundacja dostanie pieniądze na kolejne badania. Głupota eurourzędników jest znacznie większa - pamiętacie jak dobrze ustalili ilość cukru, zapewne w oparciu o płaską ziemię.
  • ~dmat
    (2012-08-22 07:48)
    polowa amerykanów sądzi że Europa to kraj za kołem podbiegunowym a tym właśnie kołem jest równik a np. Kanada to daleki zamorski kraj no i Japonia leży w Afryce
  • ~OLAF
    (2012-08-21 22:51)
    Przecież SŁONECZKO Peru krąży po Warszawie albo u Merkel pod spódnicą-znowu koszerny brukowiec zwany GW robi ludziom wodę z mózgu!!,Czyż wszak nie?
  • ~OLAF
    (2012-08-21 22:45)
    Do" czytam i wiem" nie myślałem,że masz te 70 mln. lat,po poziomie Twojej wypowiedzi widać,że ostatnio czytałeś elementarz-czas pójść dalej---lata lecą!!!
  • ~pisowski pisowiec
    (2012-08-21 19:18)
    Dopiero teraz można zrozumieć tak przygnębiający sukces PO. Słusznie traktuje POrtyja swych wyborców jak idiotów, jak widać łykają wszystko, a ilość matołów jest tożsama (nieprzypadkowo) z wynikiem poparcia dla Parady Oszustów, "by żyło się lepiej". Buhaha !!
  • ~mado
    (2012-08-21 13:43)
    Co jest celem tego artykułu, że niemiecka gazeta musiała go aż zapożyczyć od GW?
  • ~kaśka
    (2012-08-21 12:13)
    nauka jest na razie na takim poziomie ze nikt nie może być na 100% pewien że człowiek nie żył w epoce dinozaurów, legendy o smokach, bazyliszkach czy innych stworach nie wzięły się z sufitu, ja myślę (wbrew głoszonym teoriom) że był czas ze i ludzie i dinozaury żyły razem , i nie wynika to z mojej niewiedzy o epoce lodowcowej , wynika to z tego ze nadal odkrywane sa nowe fakty przeczące dotychczasowym pewnikom , na rożne tematy zresztą,
  • ~Trew
    (2012-08-21 12:12)
    Laser dużej mocy EMITUJĄ FALĘ DŹWIĘKOWĄ. Słońce faktycznie świeci światłem BIAŁYM. ELEKTRONY nie istnieją, to funkcja falowa która nie ma rozmiaru bo jest tylko statystyczną funkcją. W/g wielu NAUKOWCÓW (Michel Cremo) ludzie żyli już bardzo dawno temu, może nie w czasach dinozaurów ale tysiące razy dawniej niż czytamy w podręcznikach. Aby być mądrym obywatelem Świata należy DUŻO CZYTAĆ i zdać sobie sprawę z tego że to co nauczyciele i wykładowcy przedstawiają nam jako PRAWDĘ ... jest zaledwie KOLEJNĄ TEORIĄ.
  • ~Dama Pik
    (2012-08-21 12:03)
    re~ścigacz kaczej swirowni2012-08-21 11:38
    do-dama Pik
    ".czyli jakąś genialna , wysoka forma cywilizacji co dla ludzi brzmi bosko."
    ---
    zgadza się ! Tylko skąd się wzięła ta genialna ,wysoka forma cywilizacji?
    Problem nadal otwarty.
    Bo co do ludzi to by pogodzić ewolucję z " boskim " pochodzeniem człowieka to ja ,prosta kobieta ",nie znająca się na tych tam naukach wysnułam wniosek, że człowieka stworzyli KOSMICI czyli ta wysoka forma cywilizacji.
    Przylecieli na Ziemię i zastali takie zwierzęta jakieś "człekokształtne"
    Pomanipulowali genami -zapewne swoimi i wyszedł praczłowiek.
    Jest skok w odkryciach archeologicznych
    Co ty na to?
  • ~FMan
    (2012-08-21 11:55)
    Słońce czy Ziemia? A czy fizycy nie uczą, że ruch jest rzeczą względną? W układzie współrzędnych związanym ze Słońcem porusza się Ziemia. W układzie związanym z Ziemią porusza się Słońce. Czy przynajmniej panowie redaktorzy to wiedzą?
    Czy słońce emituje światło białe? Na pewno. A czerwone widoczne przy zachodzie słońca jest częścią światła białego - węższym pasmem w paśmie widocznym naszym okiem.
    Kto nie wierzy w Boga, wierzy, że nic (pustka, próżnia?) wybuchła (Wielki Wybuch) i to, co z tego wyszło ewoluowało w widoczny teraz świat, a pusty świat wyewoluował i dinozaura , i człowieka. W swoim czasie była teoria samorództwa. To co jest teraz, jest jej odmianą. Tak czy inaczej w coś trzeba wierzyć. Bo tak jest stworzony ( wyewoluowany, jak kto woli) człowiek.
  • ~ustalmy fakty
    (2012-08-21 11:50)
    re ~emigrant2012-08-21 10:34

    Mówisz poglądy ewolucja to poglądy chorego Darwina .
    To Bóg stworzył psa,konia i małpę w takiej postaci jaka obecnie jest?
    Czy te poglądy to nie są chore odnośnie zwierząt a odnośnie człowieka a KONKRETNIE ciebie TAK ?
  • ~ścigacz kaczej swirowni
    (2012-08-21 11:38)
    do-dama Pik
    ...jeśli jest Tworcą Wszechświat to pozostaje na zewnatrz swego dzielła i pozostaje pytanie kto Go stworzył itd...
    ...jesli jest wenątrz Wszechświata w kontakcie z nami i ingerencji w nas to z kolei nie jest wszechmocny...tylko do końca czasu...czyli jakąś genialna , wysoka forma cywilizacji co dla ludzi brzmi bosko.

Może zainteresować Cię też: