Oto największe bzdury, w jakie wierzy Polak. SONDAŻ

| Aktualizacja:

Śmiejemy się z poziomu wiedzy Amerykanów, a tymczasem powinniśmy uderzyć się w piersi, bo nie jesteśmy lepsi. Tylko co drugi Polak wie, że pierwsi ludzie nie żyli w epoce dinozaurów - wynika z ogólnoeuropejskiego badania.

wróć do artykułu
  • ~biol
    (2012-08-21 10:41)
    Autor artykułu nie jest lepszy - "nigdy nie widzieli zachodu słońca". Niech weźmie pryzmat i rozszczepi "światło białe", zobaczy, że "światło czerwone" to zakres spektrum fal światła białego. Autorom pytania chodziło o" UV, podczerwień etc. Nie ma to jak krytykować innych i spektakularnie pokazać swoją ignorancję w medium o zasięgu krajowym. Bezcenne!!!
  • ~prion
    (2012-08-21 09:27)
    Najbardziej urocze w wierze jest to, że wierzący na ogół przyjmują dogmat i nad niczym się nie zastanawiają - w większości są po prostu bezmyślni. Natomiast od nauki wymaga się, żeby wszystko było udowodnione. Potem taki as11 lub WICIUF1 twierdzą, że Bóg stworzył człowieka, bo nie dość, że nie znają dowodów na poparcie teorii ewolucji, to jeszcze nie byliby w stanie ich zrozumieć. Przejrzenie podręcznika do biologii byłoby dla nich wysiłkiem umysłowym ponad miarę.
    Twierdzi się wśród wierzących, że Bóg stworzył człowieka na swój obraz i podobieństwo - ale czy ktoś, kto stworzył wszechświat mógłby być tak ograniczony?
  • ~cuda, cuda polskie
    (2012-08-21 10:26)
    Polak uwierzy we wszystko. Również w to, że Bóg zapłodnił kiedyś komórkę jajową tworząc zygotę Jezusa.
  • ~nauczyciel
    (2012-08-21 10:35)
    Na lekcjach biologii ponad nauczycielem wisi symbol Watykanu więc czego tu oczekiwać po "bogobojnym" narodzie.
  • ~123
    (2012-08-21 10:42)
    hehehehe, ale czad z tym sloncem :)
    czyli rozumiem, ze autorowi chodzilo o to, ze w dzien słonce emituje biale swiatlo, a wieczorem czewone? tak? :D
    faktycznie poziom wiedzy niski, w tym rowniez tego co artykul pisal :)
  • ~er
    (2012-08-21 09:37)
    Wystarczyło 20 lat bez komuny i tak nas ogłupili.
  • ~K L A P A
    (2012-08-21 09:27)
    OD 70 LAT NIKOMU w tym D Z I K O -- D Z I K I M kraju Życzę B U L Ó bez N A D Z I E I J --- G A R D Z Ę g w + t ó s k i e m I jego kolesiami m i r e m ,,, r y c h e m ,,, z b y c h e m + Resztą I W s z y S T K I M I
  • ~ustalmy fakty
    (2012-08-21 11:50)
    re ~emigrant2012-08-21 10:34

    Mówisz poglądy ewolucja to poglądy chorego Darwina .
    To Bóg stworzył psa,konia i małpę w takiej postaci jaka obecnie jest?
    Czy te poglądy to nie są chore odnośnie zwierząt a odnośnie człowieka a KONKRETNIE ciebie TAK ?
  • ~Dama Pik
    (2012-08-21 12:03)
    re~ścigacz kaczej swirowni2012-08-21 11:38
    do-dama Pik
    ".czyli jakąś genialna , wysoka forma cywilizacji co dla ludzi brzmi bosko."
    ---
    zgadza się ! Tylko skąd się wzięła ta genialna ,wysoka forma cywilizacji?
    Problem nadal otwarty.
    Bo co do ludzi to by pogodzić ewolucję z " boskim " pochodzeniem człowieka to ja ,prosta kobieta ",nie znająca się na tych tam naukach wysnułam wniosek, że człowieka stworzyli KOSMICI czyli ta wysoka forma cywilizacji.
    Przylecieli na Ziemię i zastali takie zwierzęta jakieś "człekokształtne"
    Pomanipulowali genami -zapewne swoimi i wyszedł praczłowiek.
    Jest skok w odkryciach archeologicznych
    Co ty na to?
  • ~Kacper
    (2012-08-23 17:24)
    Nie dajcie się wpuścić w maliny. Fundacje w rodzaju BBVA muszą uzasadnić swoje istnienie i podczas wypisywania ankiet można wpisać najgłupsze bzdury, a taka fundacja dostanie pieniądze na kolejne badania. Głupota eurourzędników jest znacznie większa - pamiętacie jak dobrze ustalili ilość cukru, zapewne w oparciu o płaską ziemię.
  • ~Dominik
    (2012-08-27 22:59)
    "Aż 60 procent ankietowanych odpowiedziało również, że Słońce emituje tylko białe światło, tak jakby nie widzieli nigdy zachodu słońca." Ha ha ha ha ha ha ha kto to pisał? Słońce zmienia kolor emitowanego światła? To przełom w nauce!
  • ~OLAF
    (2012-08-21 22:45)
    Do" czytam i wiem" nie myślałem,że masz te 70 mln. lat,po poziomie Twojej wypowiedzi widać,że ostatnio czytałeś elementarz-czas pójść dalej---lata lecą!!!
  • ~Dama Pik
    (2012-08-21 10:51)
    re ~St a chu !2012-08-21 10:08
    @Damo Pik - nie kompromituj się... Przecież Bóg jest DUCHEM, o jakim podobieństwie fizycznym Ty mówisz ???
    ---
    Wydaje mi się ,że Bóg ciebie pozbawił takiej cechy jak zrozumienie żartu czy ironii.
    Wszystko się zgadza oprócz kasy -jak w ruskim banku
    Jak jesteś taki mundry to mi wytłumacz w którym momencie ,biorąc pod uwagę wykopaliska przodków dzisiejszego człowieka ,ten DUCH jeszcze nie był a w którym już był ?
    Co do wykopalisk to jest przerwa ,tak jakby SKOK . Jeszcze tylko człekokształtne a następnie JUŻ człowiek.
    TO W TEDY?
    A jakie są te sprzeczności w ateiżmie ? Może ci je rozwieję.
    Wiara też jest na czymś oparta . A ja nigdy nie napisałam,że NIE WIERZĘ w istnienie czegoś więcej niż człowiek.Różnie to ludzie nazywają.
    Z całą pewnością nie podobają mi się "przedstawiciele "tego " czegoś więcej " na ziemi.
  • ~lemonsqueez@o2.pl
    (2012-08-21 10:38)
    Może lepiej napiszcie jakim finansowym analfabetą jest przeciętny Polak. Ludzie nie wiedzą co to Bankowy Fundusz Gwarancyjny, nie czytają umów ubezpieczeniowych, nie znają swoich podstawowych praw. I to jest problem dużo większy niż jakieś tam dinozaury.
  • ~kaśka
    (2012-08-21 12:13)
    nauka jest na razie na takim poziomie ze nikt nie może być na 100% pewien że człowiek nie żył w epoce dinozaurów, legendy o smokach, bazyliszkach czy innych stworach nie wzięły się z sufitu, ja myślę (wbrew głoszonym teoriom) że był czas ze i ludzie i dinozaury żyły razem , i nie wynika to z mojej niewiedzy o epoce lodowcowej , wynika to z tego ze nadal odkrywane sa nowe fakty przeczące dotychczasowym pewnikom , na rożne tematy zresztą,
  • ~ścigacz kaczej świrowni
    (2012-08-21 10:37)
    Te 7 % to to skrajne matolstwo i debilstwo moherowych i kaczych analfabetów
    m. in. tych od krzyza z Krakowskiego Przedmieścia i "łobrońców" TV SRAM.
    Jest to elektorat KC PIS. ŚWIRY I DEBILE na końcu ściezki swego żywota.
  • ~Trew
    (2012-08-21 12:12)
    Laser dużej mocy EMITUJĄ FALĘ DŹWIĘKOWĄ. Słońce faktycznie świeci światłem BIAŁYM. ELEKTRONY nie istnieją, to funkcja falowa która nie ma rozmiaru bo jest tylko statystyczną funkcją. W/g wielu NAUKOWCÓW (Michel Cremo) ludzie żyli już bardzo dawno temu, może nie w czasach dinozaurów ale tysiące razy dawniej niż czytamy w podręcznikach. Aby być mądrym obywatelem Świata należy DUŻO CZYTAĆ i zdać sobie sprawę z tego że to co nauczyciele i wykładowcy przedstawiają nam jako PRAWDĘ ... jest zaledwie KOLEJNĄ TEORIĄ.
  • ~Anna
    (2012-08-21 10:09)
    @~Pablo 1243
    No i widzisz idioto że zaliczasz się do tępaków bo jak może kolor widzianego słońca nie zależeć od tego jakie barwy światła emituje . Atmosfera tylko działa jak pryzmat ale gdyby słońce nie emitowało danego koloru to gó-wno byś zobaczył a nie że nie zależy.
  • ~Ateista-racjonalista
    (2012-09-01 14:31)
    W takich razach czuję wielką ulgę, że nie zaliczam się do większości.
  • ~ola
    (2012-08-21 10:04)
    A co z większością debilstwa które po raz trzeci dało się nabrać na cud tuska.

Może zainteresować Cię też: