Matka Teresa miała tajne konta bankowe? Najnowsze doniesienia badaczy

| Aktualizacja:

Utrzymywane w tajemnicy konta bankowe i grube miliony dolarów miała posiadać nieżyjąca już Matka Teresa z Kalkuty. Ale to nie jedyne zarzuty badaczy z Kanady, którzy dowodzą, że wątpliwy był też sam sposób opieki nad chorymi i ubogimi. Czy beatyfikacja to efekt skutecznej kampanii medialnej?

wróć do artykułu
  • ~Benedykt 16
    (2013-03-06 22:20)
    No to już wiecie dlaczego waszego kremówkożercę nie należy beatyfikować !! Robiłem, wszystko, żeby ta hańbiąca decyzja nie spadła na moje barki. Narobił tyle smrodu, że nawet nemiecki ordnung nie mógł tego przewietrzyć i od jego pontyfikatu zaczął się początek powolnej acz nieubłagalnej degrengolady 2000 letniego bznesu
  • ~Bajka_dla_dzieci
    (2013-03-06 22:24)
    I niby za sprawką paru pseudo-naukowców cała działalność Matki Teresy ma stać się ułudą? A ci którzy dostali pomoc, schronienie, mieli tylko zwidy???

    A może ktoś podpłacił, żeby ustalenia wyszły jakie wyszły? Coś w stylu wybuchu w tupolewie?
  • ~lol
    (2013-03-06 22:27)
    ''...Jak relacjonuje Gazeta.pl...'' = GW-no czytasz, GW-no wiesz
  • ~fiut
    (2013-03-06 22:32)
    wszyscy z pod znaku krzyza umia tyko paplac o dobroczynosci i pomocy dla biednych a mysla jak podrzedny zlodziej.
  • ~yo
    (2013-03-06 22:54)
    To, ze kler jest banda zlodziei wiadomo od tysiaca lat!
  • ~rochel57
    (2013-03-06 22:54)
    Już wiele lat temu, w rok po jej śmierci, zdemaskowano stany kont tych organizacji. Opiewały na ponad 75 mln dolarów! I co? I nic. Komuś bardo zależało na zrobieniu z niej świętego. Kościół bardzo lubi świętych. A ludzie cierpieli i umierali. Była panem życia i śmierci. A tacy już byli kiedyś w obozach. Po prostu psychiczne, stetryczałe babsko i tyle.
  • ~Rznr
    (2013-03-06 23:04)
    Nic specjalnie nowego. Kilkanaście lat temu pisał o tym wszystkim w swojej książce Christopher Hitchens.
  • ~islandczyk
    (2013-03-06 23:14)
    jak widac ******** SIE SZERZY NAWET WSROD swietych Katolickich...
  • ~gość
    (2013-03-06 23:15)
    Powinni jeszcze podać jak /i na czym/ zarabiała przed wstąpieniem do tego szacownego zgromadzenia.
  • ~kosmicznyjezus
    (2013-03-06 23:36)
    nigdy nie zrozumie jak człowiek może zostać świętym
  • ~wojt 49
    (2013-03-06 23:54)
    Nie dziwię się już niczemu co robią " klechy ". Niby to charytatywne działanie, a większość otrzymanych darów w postaci pieniędzy i " lepszych " dóbr garną do siebie. Nic nowego. Tak dzieje się zawsze od setek lat.
  • ~Stanliei
    (2013-03-06 23:58)
    SIWIATEM rządzi pieniądz czy tak trudno to zrozumieć
  • ~Szary
    (2013-03-07 00:03)
    Serge Larivée,kim jest z pochodzenia,jakie ma poglądy?Oczywiście oprócz węszenia.Kto jeszcze podpisał się pod tym?Może ktoś mnie oświeci?
  • ~prawiernyj
    (2013-03-07 00:11)
    A może i ci detektywi od Teresy z Kalkuty zabraliby się za wyjaśnienie plotek o kochance i synu JPII?. Są testy DNA, dlaczego tego się nie robi?Też chyba ktoś płaci i działa, żeby to miały być plotki.
  • ~Katarzyna
    (2013-03-07 00:12)
    Nie woziła się limuzynami po Kalkucie , papier jak widać przyjmie wszystko , co z wami ludzie jak można wierzyć w takie brednie ? Bezwolna banda kretynów !
  • ~PROPAGANDYSTA
    (2013-03-07 00:24)
    OBSRYWAJCIE, OBSRYWAJCIE ZAWSZE SIĘ JAKIEŚ ***** PRZYLEPI.
  • ~Halina
    (2013-03-07 00:48)
    Prawdopodobnie uważała, że nic tak nie uszlachetnia jak cierpienie. Rozdawała więc to co jej nic nie kosztowało. Matka Teresta to postać bardzo kontrowesyjna z uwagi na sposób życia przed wstąpieniem do zakonu, co zresztą jest tajemnicą poliszynela. Jak widać każdy może zostać świętym, szkoda rtylko, że niektórzy wcześniej, bo za odpowiednią "darowiznę (?)". Pomyśleć ile trudu trzeba by świętości dostąpił Papież Jan PaweŁ II. I jak tu odróżnić prawdziwego świętego od "farbowanego"? Przykre, ale niestety możliwe. No cóż każdy osądzony zostanie sprawiedliwie "po tamtej stronie".
  • ~Mózg
    (2013-03-07 01:08)
    I czego to dowodzi? Tego że wydała pieniądze na... inne misjonarki które też pomagają w innych częściach świata? A te konta jeśli były tajne to skąd się o nich badacze dowiedzieli? Rozumiem że jakby wydawała te pieniądze na własne rzeczy to można byłoby to potępić, ale te badanie nie dowodzi że ona wydała choćby jednego dolara na własne przyjemnościi. Zaślepieni nienawiścią ateiści nie zauważą pomocy choćby im pod nos podtykali miliony dowodów, a Matka Teresa dostarczyła milionów dowodów na to że pomagała.
  • ~L'OsservatorePolacco
    (2013-03-07 01:52)
    I wydawala na ubrania. Oj :/
  • ~obserwator
    (2013-03-07 01:59)
    do wojt 49 od setek lat żyją pożyteczni idjoci, lemingi, kłamcy, mąciciele a jednak Kościół Jezusa trwa i tak będzie do końca świata.

Może zainteresować Cię też: