W poniedziałek o godzinie 11.30 przewodniczący Noblowskiego Zgromadzenia Instytutu Karolinska poinformuje o swej decyzji w dziedzinie fizjologii lub medycyny. Szwedzi mają nadzieję, że wybór padnie na Francuzkę Emmanuelle Charpentier - biochemiczkę i mikrobiologa, związaną obecnie z uniwersytetem w Umea w północnej Szwecji.

We wtorek o g.11.45 zostanie ogłoszona decyzja Komitetu Noblowskiego Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk, przyznającej laur w dziedzinie fizyki. W szwedzkich rankingach są tu faworytami Charles Kane oraz Shoucheng Zhang z USA - odkrywcy nowej formy materii. O tej samej porze w środę poznamy werdykt kolejnego komitetu tejże Akademii, przyznającego nagrody w dziedzinie chemii.

Akademia Szwedzka przyznająca Nobla literackiego tradycyjnie ogłasza decyzję w któryś z październikowych czwartków. Do tej pory jednak nie potwierdziła, na który z nich się zdecydowała. W spekulacjach powtarza się nazwisko m.in. Białorusinki Swiatłany Aleksijewicz.

W piątek o godzinie 11.00 Oslo poinformuje o decyzji w sprawie lauru pokojowego. Obserwatorzy wskazują, że będzie to już ostatnia nagroda przyznawana przez dotychczasowy pięcioosobowy i raczej lewicowy skład Norweskiego Komitetu Noblowskiego. Zaskakiwał on czasami swymi decyzjami, np. nagrodą w roku 2009 dla prezydenta Baracka Obamy. Nowy skład Komitetu zostanie wybrany przez zmieniony po ubiegłorocznych wyborach norweski parlament już o centroprawicowym obliczu.

W poniedziałek 13 października o g.13.00 poznamy decyzję kolejnego Komitetu Noblowskiego Szwedzkiej Królewskiej Akademii Nauk, dotyczącą ekonomicznej nagrody Nobla 2014 r.