Uczelnia marzeń? "Uczymy tego, co jest potrzebne i ważne, a nie tylko tego, na czym się znamy"

| Aktualizacja:

Naukowcom jest potrzebna pewna stabilność, lecz konieczna jest też motywacja do pracy. Pierwszy krok do rozszczelnienia polskiego modelu studiów to zatrudnienie kontraktowe, na określony czas - mówi w wywiadzie dla DGP Roman Cieślak, rektor SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego.

wróć do artykułu
 • ~Kraz
  (2017-04-03 15:42)
  Nie dziwię się studentom, że mogą być rozczarowani poziomem polskich uczelni. Zwłaszcza przy okazji takich spraw: "W listopadzie informowaliśmy o sprawie Jerzego S., profesora Politechniki Krakowskiej, który pod własnym nazwiskiem wydał monografię „Efekt fotowoltaiczny w organicznych ogniwach słonecznych - wybrane zagadnienia”. Praca ta okazała się być plagiatem, wydanej w 2000 roku pracy doktorskiej fizyka, Klausa Petritscha i została jedynie przetłumaczona na język polski." via Genuino
 • ~real
  (2017-04-02 17:03)
  ... a to wszystko za pensję porównywalną z pensją pracownika hipermarketu. W dużym mieście namówić studenta na doktorat to duży sukces, a po doktoracie namówić tą osobę by została to już cud. Pieniądze, drodzy Państwo, pieniądze, a właściwie ich brak.
 • ~Piwo
  (2017-04-02 16:13)
  Przykro to mowic, ale prowadzaca wywiad wypowiada sie tak samo niemadrze, jak p. Cieslak.
 • ~kuciap
  (2017-04-02 12:03)
  ucza czegos na czym sie nie znaja? Super wiedza
 • ~KB
  (2017-04-02 11:54)
  "Uczymy tego, co jest potrzebne i ważne, a nie tylko tego, na czym się znamy". To doskonałe motto większości prywatnych instytucji, które - nie wiedzieć czemu - nazywamy uczelniami. Autor tego stwierdzenia zdaje się nie zauważać jego kompromitującej dwuznaczności. Niestety, opisana tutaj choroba trawi również uczelnie niepubliczne, w tym te najstarsze i - kiedyś - najlepsze.
 • ~turek
  (2017-04-02 11:47)
  coz z tego ze student ma komorke, komputer jak nie ma pojecia na jakiej zasadzie on w ogole funkcjonuje ? co to jest prad, energia magnetyczna, podstawowe prawa natury ? co bedzie z tymi wielkimi uczonymi, jak pewnego dnia wylacza prad i gps ? ma ktos jeszcze pojecie o nawigacji przy pomocy sekstantu ? dlatego nie ma wynalazkow, bo studenci nie maja najmniejszego pojecia jak funkcjaonuja analogowe prawa natury -patrzce na Chinczykow - ile tam docentow jakis smiesznych uczelni ? a dzsiaj buduja sami pociagi o szybkosci 500 km / h. -dac im tylko impuls, pomysl, a pracowitosc Chnczykow zrobi z tego swiatowy wynalazek, tani, praktyczny, potrzebny.
 • ~podatnik
  (2017-04-02 11:26)
  Na Harvarddzie 70% studiuje na kredyt!

Może zainteresować Cię też: