Sarin, gaz którego bał się użyć nawet Hitler. Oto, jak zabija wynalazek niemieckich naukowców

| Aktualizacja:

Sarin, którego użyto w Syrii do ataku na cywilów to jeden z najbardziej zabójczych gazów bojowych świata. Wymyślili go hitlerowscy naukowcy, jednak nawet Adolf Hitler bał się go użyć na polach bitwy. Oto, jak działa ta broń.

wróć do artykułu
  • ~kurkuma
    (2017-04-06 13:52)
    "Pierwszy raz gazu użyli więc terroryści - japońska sekta "Najwyższa prawda" rozpyliła gaz w metrze w Tokio - zginęło 12 osób, a 5000 poniosło ciężkie obrażenia." - Więc całkiem jest prawdopodobne, że mogą nim dysponować przeciwnicy Asada. Wg mnie zarzuty wobec Asada, że użył broni chemicznej jest szyte grubymi nićmi. Asad z pomocą Rosjan widać radzi sobie z oponentami, więc musiałby być wariatem, aby się na taki krok zdecydować, a na wariata w żadnym wypadku nie wygląda. Natomiast strona przeciwna może mieć interes aby, użyć gazów bojowych i pocisnąć to na Asada, a Amerykanom pasuje to do układanki - tak jak wciskali opinii publicznej, że Sadam posiada broń chemiczna i rozpętali piekło. Ludzie, trochę dystansu, nie dajcie sobą manipulować.
  • ~NIEMIECKIE OBOZY ZAGŁADY....
    (2017-04-06 13:54)
    Eeee tam... niemieckie q rwy oddawać kasę za drugą Wojnę Światową... niemcy to parchaty naród.
  • ~psychiatra
    (2017-04-06 15:46)
    Nasz Antoni z MON, to ofiara działania Sarinu,
  • ~Gosc
    (2017-04-06 19:04)
    Jidac teraz qyraznie, ze ze uchodzcy uciekaja z Syrii, bo im przyroda nie podoba......... Ktory z PISuarow ****** dobrowolnie tam wakacje? Kaczor? Duchowni?
  • ~sceptyk antyhisteryczny
    (2017-04-06 21:21)
    skad ten szum o ten gaz ? nie wiem gdzie polega roznica pomiedzy bombami uranowymi, a jakims gazem ? jest roznica jak sie zabija cywili ? napalm, gaz, uran, bomby biologiczne -to arsenal uzywany na calym swiecie, aby zabijac. Zabitemu jest juz obojetne czym go zabili. Czy zabicie bomba beczkowa z napalmem jak w wietnamie czy iraku -jest bardziej humanitarne, ze nie wzbudza tyle histerii ?
  • ~Kontemplyta
    (2017-04-06 14:26)
    Hitler się miarkował w obawie o konie w logistyce niemieckiej, które nie nosiły masek p-gaz. Ale pewien Pan najwyraźniej już nie ma tych oporów..zgadnijcie kto.
  • ~z Norwegii
    (2017-04-07 14:36)
    Der Dziennik UKRYWA przed polskim czytelnikiem, ze gaz SARIN zaczely jako pierwsze produkowac zaklady BAYER i HÖHST oraz BASF, te same ktore wprodukowaly CYKLON B. te w/w Koncerny sa dzisiaj glownym trzonem BIG PHARMY, co miedzy innymi odPOwiedzialne sa za LUDOBOJCZE SZCZEPIONKI.
  • ~jodynaa
    (2017-04-06 14:53)
    Ekhm... atropina i diazepam?
  • ~Ale nie chca .. bo ala jest huak i bar nie daleko..
    (2017-04-06 22:08)
    Adolf w okopach w iWS nawachal sie tyle fosforu ze mial respekt prze gazami. Moze by tak dzisiaj asada wraz z rodzina do takiego okopu wsadzic i sarinem potraktowac troche. A tak wogole to i ruscy kazdy shit zrzuca zeby uzyskac skutek psychologiczny na wrogu. Moim zdanie prawa wojny sa okrutne ale 7 lat bezsensownej wojny w syrii przypisuje samym syryjczykom na ich konto. Moze by tak biale flagi wywiesic? Moze by tak pogonic ISkow na pustynie? Ja kby chciel to by to juz dwno zakonczyli na korzysc cywilow.
  • ~Czytelnik
    (2017-04-07 21:07)
    "Testy przeprowadzali także Amerykanie i Rosjanie, jednak ze względu na możliwość odwetu ze strony przeciwnika, dysponującego bronią atomową, oba mocarstwa nie zdecydowały się użyć gazu" - śmiała teza, a raczej zwierzęco głupia. Udowodnij ją pismaku albo chociaż pokaz tok "myślenia".
  • ~FELDFEBEL
    (2017-04-08 23:06)
    NIEMCY JAKO NARÓD OSZCZĘDNY I PRAKTYCZNY ZASTOSOWALI TANI GAZ CYKLON ,, B " . OTO JAK USIŁUJE ZROBIĆ SIĘ Z NIEMCÓW NARÓD SZLACHETNY I PRAWY . NIE DA RADY - ZAWSZE JUŻ ZOSTANIECIE FASZYSTAMI I TO WY - NIEMCY WSZCZYNALIŚCIE WSZYSTKIE WOJNY .
  • ~Tarantula
    (2017-04-09 09:09)
    Żaden rząd nie będzie tak lekkomyślny, aby "zniszczyć" zapasy uniwersalnego bardzo skutecznego środka bojowego. On tam dalej jest i będzie do końca świata.
  • ~gosc
    (2017-04-07 23:29)
    bal sie bo rosja tez go miala ,a na dodatek spora czesc transportu armii adolfa to konie ,i po wojence.
  • ~Sonia
    (2017-04-12 20:40)