Badania naukowe dowiodły, że psy są mądrzejsze od kotów

| Aktualizacja:

Badania przeprowadzone przez międzynarodowy zespół naukowców pod kierunkiem prof. Suzany Herculano-Houzel z Uniwersytetu Vanderbilt w USA wykazały, że psy są mądrzejsze od kotów. Właściciele kotów sceptycznie i z niedowierzaniem przyjęli rezultaty tych badań.

wróć do artykułu
  • ~Ppp
    (2017-12-05 07:32)
    Idziemy ulicą w dzielnicy willowej lub na wsi. PSY nas obszczekują bez żadnego powodu, nawet z kilkudziesięciu metrów, zdarza się rzucanie się na płot. KOTY spokojnie obserwują i jeśli sami ich nie zaczepiamy, to nas ignorują. W jaki sposób psy miałyby być mądrtzejsze od kotów, skoro to koty zachowują się w sposób sensowny? Pozdrawiam.
  • ~annad
    (2017-12-05 07:48)
    wiekszośc ludzi ceni koty za ich inteligencje i charakter a nie puszystosc
  • ~Pyra
    (2017-12-05 10:19)
    A naukowcy glupsi od psów i kotów ?
  • ~Zax
    (2017-12-05 07:41)
    Mózg wieloryba może ważyć do 9 kg (ponad 200 miliardów połączeń nerwowych), ludzki waży na ogół 1,25-1,45 kg (85 miliardów połączeń). Widać też gołym okiem różnicę w inteligencji bo wieloryby nie przeprowadzają tak durnych porównań.
  • ~t.
    (2017-12-05 09:54)
    Mysle, ze do tych eksperymentow powinien dolaczyc szanowny autor powyzszych wypocin. Walka o 1 miejsce bylaby pasjonujaca...
  • ~ni pies ni kot
    (2017-12-05 14:01)
    Widać wyraźnie tendencyjność badań wskazującą na ich psie autorstwo. Poczekajmy na wyniki badań przeprowadzonych przez koty.
  • ~Anna
    (2017-12-05 07:44)
    Z czego by wynikało, że słonie są kilka razy mądrzejsze od ludzi. Który to kot waży 8 kg? Owszem, bywają takie, ale przeciętny kot waży ok. 4 kg. 5 kg to już duży kot. 8 kg to duże, spasione kocisko z długą i gęstą sierścią np. kot syberyjski czy norweski. Tymczasem 8 kg psa to szczupły nieduży piesek.
  • ~psiarz
    (2017-12-05 14:52)
    Z wpisów widać, że miłośnicy kotów też mają problem z czytaniem ze zrozumieniem - nikt przecież nie mówi o gramaturze mózgu, lecz o ilości połączeń nerwowych!
  • ~Lika
    (2017-12-05 15:54)
    Moja kotka Rysia jest mądrzejsza od każdego psa!
  • ~jaity
    (2017-12-05 15:57)
    Nie same połączenia nerwowe, ani nie wielkość mózgu się liczy, lecz funkcje poszczególnych jego obszarów. Już o zróżnicowaniu psów wg ras nie wspominając. Kot jest niezależny, nie ogląda się na przewodnika stada, toteż ma inną ekspresję swoich umiejętności. Wie, co się dzieje, choć tego nie musi okazywać.
  • ~btw
    (2017-12-05 16:16)
    Miłośnicy kotów nie grzeszą inteligencją, podobnie jak ich pupile;)) A na poważnie, każdy wie, że psy są inteligentniejsze, łatwiej się uczą i rozumieją częściowo ludzka mowę. Koty zwykle rozumieją: kici kici i a psik ...
  • ~Pewien Pies
    (2017-12-05 17:11)
    Ach, bądźmy ludźmi! - Nawet dla kotów!
  • ~z zasniezonej Norge
    (2017-12-05 22:13)
    "Badania naukowe dowiodły, że psy są mądrzejsze od kotów" ------ i nawet od wyborcow Partii Obludy!!
  • ~thebezt
    (2017-12-06 13:05)
    Przeciętna ****************** jest nazwijmy to "inteligentniejsza" od psa i i kota, i co z tego. Prowadzimy masową hodowlę i masową rzeż tych zwierząt w warunkach które można nazwać obozami koncentracyjnymi.
  • ~Azor
    (2017-12-05 21:45)
    Jestem bogatszy od Mruczka mam 5 banknotów po 10 zł a on tylko dwa po 100 zł.
  • ~jacwie5
    (2017-12-05 23:51)
    Nie trzeba badań aby to stwierdzić.
  • ~ko2006
    (2017-12-07 16:48)
    idiotyczne wnioski "Oczywiście inteligencja jest tylko jednym, ale nie jedynym z walorów czworonogów. W wypadku kotów liczy się też ich intuicja, niezależność, przywiązanie i "puszystość"" Intuicja to forma inteligencji. Psy tez bywają puszyste. Poza tym spokojnie pewnie za miesiąc ukaże się kolejny artykuł o kolejnych badaniach które udowadniają odwrotnie. Tak jak z działaniem kawy - raz badacze mówią że szkodzi, potem że nie.
  • ~thebezt
    (2017-12-06 13:08)
    Czy słowo " Ś W I N I A", jako nazwa zwierzęcia wymaga wykropkowania na tym szwabskim portalu ???? I to takim gdzie bluzgi są na porządku dziennym, a sam portal przypomina gadzinówki ????
  • ~KOTY SĄ NAJLEPSZE!!!
    (2017-12-07 19:17)
    ***** prawda
  • ~e,tam
    (2017-12-05 14:42)
    U mojego sąsiada jest kot i pies. Do czasu była pełna zgoda. Zwierzaki jadły z jednej miski.Teraz kotu nie wolno wejść na działkę. Musiał nieźle dokuczyć psu, jeśli teraz ma zakaz wstępu. Sąsiadka wieczorem na rękach zanosi kota do domu na noc.

Może zainteresować Cię też: