Sztuczna inteligencja: Największe firmy technologiczne inwestują w nią miliardy dolarów, choć może zniszczyć ludzkość

| Aktualizacja:

Elon Musk wieszczy, że jest groźniejsza niż bomba atomowa, a Stephen Hawking uważa, że to ona zniszczy ludzkość. Mimo to największe firmy technologiczne inwestują miliardy dolarów, by być pierwszymi w tym wyścigu. Jesteśmy samobójcami?

wróć do artykułu
  • ~Sielankowy kudłacz
    (2018-01-06 12:02)
    Wróżę na duże zapotrzebowanie SI w Polsce.
  • ~optymista
    (2018-01-06 12:03)
    Patrzac na to jak rozne putiny, merkele i im POdobne zasmiecaja soba Ziemie, to mozna dojsc do wniosku, ze sztuczna inteligencja lepiej pokieruje cywilizacja - ku radosci drzew, zwierzat i ptakow.
  • ~ulisse
    (2018-01-06 12:17)
    sorry, nie wiadomo na czym polega świadomość i inteligencja a oczekuje się zbudowania urządzenia świadomego i inteligentnego / to tak jakby zbudować silnik spalinowy przed okiełzaniem ognia i technologii spalania paliw | najpierw musi być E=mc2 dopiero potem technologia nuklearna.
  • ~my Amisze przetrwamy..
    (2018-01-06 12:27)
    bramy piekieł zostaly otwarte..
  • ~Marek Aureliusz
    (2018-01-06 14:20)
    sztuczna inteligencja wygrała grając w szachy z arcymistrzem. Do zaorania człowieczeństwa dojdzie gdy sztuczna inteligencja skomponuje kwartet smyczkowy lepszy niż jeden z późniejszych Beethovena.
  • ~Jula
    (2018-01-06 14:53)
    Czyzby w PiSuarni byli w wiekszosci osobnikami o sztucznej inteligencji bo jak mi sie daje zauwazyc belkoca jak roboty ,to samo.
  • ~Sprzedam używane IQ
    (2018-01-06 15:06)
    hahaha Terminator wszystkich pogodzi i przerobi na surowce wtórne. nawet feministkom na nic zdadzą się przywileje, parytety i prowokacje 4literami. ale za nim, to najpierw plebs straci pracę i wróci do kamienia łupanego a nasi kochani miliarderzy, którym polski suweren oddał swój majątek, wybudują sobie kosmiczne miasteczko bez GMO czyli SI i będą żyć długo i szczęśliwie.
  • ~Inżynier, tłumacz
    (2018-01-06 16:24)
    Nie jest możliwe na razie stworzenie sztucznej inteligencji. Tłumaczę książkę naukową i są takie niuanse, że w zespole jest trudno ustalić sens zdań - a rodowici Niemcy nie wiedzą, o co chodzi. Najlepsze - czasem nie ma odpowiednika terminu w języku polskim. Naukowcy twerdzili, że są tuż tuż przed stworzeniem SI 50 lat temu. Wiadomo co stało się z asystentem Microsoftu. Działał jak Windows.
  • ~tim
    (2018-01-06 17:44)
    Ale nikt nie pracuje nad rozwojem sztucznej głupoty. I to jest wielka szansa dla Polski. Będziemy twierdzą oporu dla SI i najbardziej bezpiecznym krajem świata!
  • ~autor nieznany
    (2018-01-06 17:47)
    Sztuczna inteligencje, nie nalezy mylic z madroscia. Poprostu jest to niezbedne ektroniczne narzedzie w dobie totalnej "informacji". Mozg ludzi to nie CPU, z wbudowanym HDD, zgodny "triebtheorii" Sigmunda Freuda . Nagminne myslenie uproszczeniami wynikaja z brau wiedzy o wszechswiecie i alogorytmach nim sterujacych. Nie ma natomiast watpliwosci co do tego, ze wszysto oparte jest na matematyce, kreujacej postrzegalna przez nas rzeczywiatosca.
  • ~Społeczny Inspektor Higieny Umysłowej
    (2018-01-06 18:19)
    Właśnie niedawno taki sztucznie inteligentny samochód ze stajni Muska wbił się w biały dzień w naczepę TIR-a na autostradzie bo nie odróżnił tej naczepy od nieba! I oczywiście zabił sztucznie inteligentnego inaczej "kierowcę", który był jakoś tak na tyle nieinteligentny naturalnie, że powierzył swoje życie wytworowi "inteligentnych" konstruktorów! Rakieta tegoż Muska, która miała przetrzeć szlak dla wycieczkowiczów na Księżyc też niedawno spaliła się podczas startu! Ale podobno ci inteligentni inaczej wycieczkowicze in spe nadal wykupują u tegoż Muska bilety na Księżyc (bo nawet nie na cmentarz!) za bajońskie sumy! - Można im życzyć szerokiego Kosmosu! - Jednym słowem ludzka naturalna inteligencja tak w przyrodzie zanika, że zamiast wierzyć w siebie - ludzie oddają się jak za kamienia łupanego jakimś gusłom i zabobonom, a pod opiekę się oddają rozmaitym "światowidom" - czyli tym, co postrzegają świat wyłącznie przez pryzmat własnej głu poty!
  • ~Od dawna się zastanawiam - ile energii
    (2018-01-06 18:23)
    elektrycznej trzeba zużyć, żeby wyprodukować litr ciekłego wodoru - a ile energii można z niego odzyskać w napędzanym wodorem samochodzie - zakładając, że sprawność energetyczna takiego pojazdu sięga 65%! - Dodam, że dawniej mamiono mnie trzypasmowymi elektrycznymi trotuarami w centrach miast - natomiast z obserwacji pięknych okoliczności przyrody wynika, że najtańsza jest energia pochodząca z deptania przez dzieci podłogi w przedszkolu i na szkolnym korytarzu! O energii ze stadionów piłkarskich i olimpijskich nie będę się tutaj rozwodził... ------------------ Może napisze o tym w swej pracy doktorskiej jakiś sztuczny inteligent?
  • ~Nierdzewne Gwoździe Przyszłości
    (2018-01-06 18:48)
    Z tym nieubłaganym postępem nowoczesności to różnie bywa! Na przykład nam też wmawiano za młodu, że każdy z nas będzie miał prywatny helikopter, a z helidromu do domu zawiezie nas ruchomy elektryczny trotuar o trzech pasach ruchu i trzech szybkościach do wyboru! Tylko trzeba się do spółdzielni produkcyjnej zapisać! A jak Wacek - ten od Warzęchów spod lasu - zapytał przewodniczącego tej mającej dopiero powstać Spółdzielni: "A po co mi helikopter?" - to przewodniczący Staszczyk - jako uświadomiony partyjny aktywista - odpowiedział, że po to, że jak zabraknie w naszym sklepiku musztardy i nie będzie w czym rozpić świeżego bimbru, co go Gorzelaki w gajówce pędzą - to każdy będzie sobie mógł wyskoczyć do Kalisza po musztardę, a może nawet uda mu się tam kupić eleganckie prawdziwe szklanki, a musztardę tylko tak przy okazji, żeby domowy boczek lepiej z tym bimbrem wchodził?! To Wacka przekonało ostatecznie i zgłosił się do Spółdzielni, ale tylko na etat traktorzysty, żeby się trochę pokapować w prowadzeniu pojazdów mechanicznych i paliwa trochę na zapas wygospodarować! Do dzisiaj zresztą na tym paliwie jeździ swoją Syreną "Bosto" Diesel Turbo Common Rail z silnikiem i półośkami Volkswagena! Tylko felgi - jako ostrożny fiskalny patriota - zostawił dla niepoznaki oryginalne! Ale na masce ma na przekór zacofańcom namalowane śmigiełko. Tak mu te helikoptery weszły w krew!!! ... ...
  • ~prawda
    (2018-01-06 19:51)
    Tak wszystko wiedzą wszystko kontrolują tylko skąd mafie , gangi obracające miliardami , handlujące ludżmi , mordujące ludzi , tego wasza super inteligencja nie widzi .
  • ~Kiplomax
    (2018-01-06 20:59)
    tzw sztuczna inteligencja nie ma sensu, ponieważ naśladując naturalną musiałaby uwzględniać popełnianie błędu, którego sklasyfikowanie jest zależne od celu działania człowieka, którego motywacje mogą być skrajnie różne i wykluczające się.
  • ~oxo~
    (2018-01-06 21:06)
    Moze ta sztuczna inteligencja ********** w koncu ten ziemski burdel.
  • ~biuro M
    (2018-01-06 21:09)
    Niemcy zaimplantuja sztuczna inteligencje w islamskich imigrantach.
  • ~on
    (2018-01-06 22:50)
    Współptwórca magazynu "Weird"...... - "Wired" redaktorzyno, "Wired"
  • ~Automatyk
    (2018-01-07 00:40)
    Optymalizowanie danych do uzyskania prawidłowej odpowiedzi to jeszcze nie sztuczna inteligencja.To tylko algorytm poszukujący. Ponieważ maszyny przeliczają szybciej niż układy białkowe i nie ulegają tzw. zmęczeniu to mogą badać dane dokładniej niż ludzie. Wykrycie jeszcze jednej planety przez algorytm Google w danych NASA to właśnie taki przypadek. Podobnie walka molochów światowych o tworzenie algorytmów do budowania profili potencjalnych klientów (one zresztą już są) Proszę nie mieszać pojęć. Sztuczna inteligencja to taki twór, który zainicjuje własną osobowość, czyli pojęcie odrębności intelektualnej i to może być niebezpieczne, a szczególnie w systemach wojskowych. Wyobraźcie sobie maszynę która kłamie i dysponuje urządzeniami do zadawania śmierci.
  • ~Filip
    (2018-01-07 10:20)
    Nasi informatycy poradzą sobie z każdym niebezpieczeństwem.

Może zainteresować Cię też: